Najnowsze

Najnowsze

Zagrożenie lawinowe w Tatrach. Nawet profesjonaliści muszą się strzec

Trzeci - czyli znaczny - stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Stromych stoków należy bezwzględnie unikać. A wyjście na szlaki wymaga dużego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Choć nawet i to nie gwarantuje bezpieczeństwa. W niedzielę dwaj polscy ski-alpiniści zostali przysypani w słowackich Tatrach Zachodnich. Jednego z nich nie udało się uratować.

Rybak na scenie obok Ziobry. "Nie wiedziałem, kto to jest"

Premier po raz kolejny deklaruje, że organizacje propagujące nazizm powinny być zdelegalizowane. Ale opozycja po raz kolejny mówi o przyzwoleniu rządzących na zachowania rasistowskie i nacjonalistyczne, i na dowód przywołują postać Piotra Rybaka. Kim jest i jaka jest historia jego kartoteki?

Papież przeprasza za swoje słowa. "Niechcący sprawiłem ból"

Papież mówi "przepraszam". Franciszek żałuje swojej słów, które - jak stwierdził - zraniły wiele ofiar pedofilii. Chodzi o wypowiedź na temat jednego z chilijskich księży oskarżanego o tuszowanie przypadków wykorzystywania dzieci. Papież pytany wcześniej o tej sprawę mówił, że nie widział dowodów potwierdzających winę księdza. Teraz przeprasza właśnie za te słowa.

"Prezes Kaczyński jest na tyle prowincjonalny, że może nie rozumie, co robi"

- Nie widzę sensu wojenki z Brukselą - oświadczył były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który był gościem w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. Jego zdaniem "UE musi działać wobec państw, które łamią traktaty", a reforma sądownictwa autorstwa PiS podporządkowuje sądy partii Kaczyńskiego. - Zapłacimy za to mniejszymi dotacjami, co nam grozi, jeśli chodzi o fundusze unijne - przestrzegł Sikorski. - Prezes Kaczyński jest na tyle prowincjonalny, że może nie rozumie, co robi - zasugerował.

Delegalizacja Dumy i Nowoczesności? Zieliński: proszę takich pytań nie stawiać

Widok polskich neonazistów świętujących urodziny Hitlera porusza i opozycję, i władzę, która obiecuje, że stanowczo się przeciwstawi propagowaniu faszyzmu. Opozycja pyta: dlaczego nie wcześniej? Dlaczego trzeba było dziennikarskiego śledztwa reporterów z "Superwizjera", by władze w końcu uznały, że hajlowanie, toasty za "Hitlera i naszą ukochaną Polskę" w ramach działalności organizacji pożytku społecznego dzieją się naprawdę?

Najpierw gościł ich w domu, później potrącił. Uciekł z miejsca wypadku

Szokujące są kolejne informacje w sprawie tragicznego wypadku samochodowego w Świdniku. Sprawca znał swoje ofiary - 10-letniego chłopca i jego rodziców. Chwilę wcześniej ich gościł. Gdy wracali do domu, po pijanemu wsiadł za kierownicę, nie wyrobił się na zakręcie, wjechał na chodnik, uderzył w nich i zabił. A potem nie ratował ich życia - uciekł.

Ma być większa autonomia uczelni. Gowin zaprezentował Konstytucję dla Nauki

Wicepremier Jarosław Gowin przedstawił poprawioną wersję ustawy o szkolnictwie wyższym. Zapewnił, że uwzględnił szereg postulatów. Z jednych rzeczy się wycofał, a inne dołączył. Szczyci się konsultacjami społecznymi, ale przed nim jeszcze konsultacje w rządzie i na zapleczu partyjnym. Kto wie, czy nie najtrudniejsze.

Prognoza pogody na wtorek 23 stycznia

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. W województwach zachodnich i południowych słaby deszcz, miejscami przechodzący w śnieg. Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie rośnie, w południe 1013 hPa.

Odpowiadał za największe piekło II wojny światowej. Dlaczego nazizm wciąż znajduje zwolenników?

Oparty na biologicznej segregacji, w czasie II wojny światowej stał się główną motywacją do zamordowania milionów ludzi. To zrodzony w hitlerowskiej III Rzeszy nazizm -ideologia, która jak się okazuje, po wielu latach wciąż ma swoich zwolenników. Ciche przyzwolenie , brak stanowczych reakcji, a może niewystarczające edukacja? Pytań o przyczyny tego, że nazizm wciąż ma swoich zwolenników, nie brakuje.

Polityczna fuzja na opozycji. "To pokazuje skuteczność"

Ludowcy łączą siły z Unią Europejskich Demokratów. Docelowo w Sejmie ma być jeden klub federacyjny. Na razie jest głośny transfer - do klubu ludowców dołączył Michał Kamiński. To rozwiązanie na trudny czas dla PSL-u. Z partią pożegnał się jeden z posłów; a sam klub zadrżał, bo o mały włos stałby się kołem.

Nieostre przepisy, różne interpretacje. Neonaziści mogą uniknąć kary

Czy neonaziści unikną kary? Po emisji reportażu "Superwizjera" TVN jest polityczne poruszenie, mobilizacja prokuratury i postępowanie. Sprawę stowarzyszenia Duma i Nowoczesność śledczy badają pod kątem "publicznego propagowania faszyzmu". Dziennikarze ujawnili nagrania, na których widać jak naziści z wytatuowanymi swastykami celebrowali urodziny Hitlera w lesie.

PiS: nie ma zgody na działanie neonazistów. "Gaszą pożar, który sami wywołali"

Polscy neonaziści w reportażu "Superwizjera" TVN i polityczne reakcje. Premier pisze o deptaniu pamięci przodków, Prokurator Generalny nakazuje wszczęcie śledztwa, a politycy w sejmie domagają się delegalizacji stowarzyszenia Duma i Nowoczesności. Na spotkaniach stowarzyszenia dziennikarze sfilmowali "ołtarzyk" ku czci Adolfa Hitlera, płonącą swastykę i młodych ludzi w mundurach Wermachtu. Zdaniem opozycji zbyt długo na takie zachowanie było ciche przyzwolenie.

Sposób na chorobę Parkinsona. "Pan doktor rusza i steruje mną"

Z chorobą Parkinsona trudno jest żyć, ale od niedawna można już ją wyłączać. Lekarze z Olsztyna wiedzą jak to się robi, a ich pacjenci z entuzjazmem podchodzą do zabiegów. - Jest fajnie mieć taki stymulator - komentują chorzy, którzy marzyli o normalnym życiu.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 stycznia

W poniedziałek rano bedzie mglisto. Na Podkarpaciu opady śniegu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Ledowe listwy na przejściach dla pieszych. Mają pomóc "smartfonowym zombie"

Wychodząc naprzeciw problemom współczesności, takim jak młodzież z nosami w telefonach, w Poznaniu testowane są sygnalizatory świetlne na ziemi. Czerwone i zielone światła mają pomóc przechodniom zauważenie światła, choć obowiązkiem każdego jest dokładne rozejrzenie się wokół nim wejdzie się na pasy. Czy wpatrzona w telefony komórkowe młodzież zauważy świecące listwy LED na chodniku?

Jest szansa dla chorej na nowotwór pani Moniki. Potrzeba jednak pieniędzy

Walka z czasem i chorobą. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, pani Monika Wojnarowska od pół roku zmaga się z nowotworem złośliwym żołądka. Przeszła cykl chemioterapii po której miała mieć operację, ale jej stan pogorszył się i nikt nie chce przeprowadzić zabiegu. Pojawiła się nadzieja, że leczenia podejmą się lekarze z kliniki w Hanowerze, ale taka terapia kosztuje ok. 300 tysięcy złotych. Dlatego rodzina zbiera pieniądze i prosi o pomoc.

Spłoszony koń uciekał przez Krupówki

W Zakopanem spłoszony wystrzałem koń z zaprzęgiem uciekał Krupówkami, taranując wszystko na swojej drodze. Zwierzę uderzyło w 10-letnie dziecko, ale na szczęście nic chłopcu się nie stało. Koń uciekając najprawdopodobniej poślizgnął się, przewrócił i uderzył w barierki. Wstał o własnych siłach.