Najnowsze

Najnowsze

Delegalizacja Dumy i Nowoczesności? Zieliński: proszę takich pytań nie stawiać

Widok polskich neonazistów świętujących urodziny Hitlera porusza i opozycję, i władzę, która obiecuje, że stanowczo się przeciwstawi propagowaniu faszyzmu. Opozycja pyta: dlaczego nie wcześniej? Dlaczego trzeba było dziennikarskiego śledztwa reporterów z "Superwizjera", by władze w końcu uznały, że hajlowanie, toasty za "Hitlera i naszą ukochaną Polskę" w ramach działalności organizacji pożytku społecznego dzieją się naprawdę?

Najpierw gościł ich w domu, później potrącił. Uciekł z miejsca wypadku

Szokujące są kolejne informacje w sprawie tragicznego wypadku samochodowego w Świdniku. Sprawca znał swoje ofiary - 10-letniego chłopca i jego rodziców. Chwilę wcześniej ich gościł. Gdy wracali do domu, po pijanemu wsiadł za kierownicę, nie wyrobił się na zakręcie, wjechał na chodnik, uderzył w nich i zabił. A potem nie ratował ich życia - uciekł.

Ma być większa autonomia uczelni. Gowin zaprezentował Konstytucję dla Nauki

Wicepremier Jarosław Gowin przedstawił poprawioną wersję ustawy o szkolnictwie wyższym. Zapewnił, że uwzględnił szereg postulatów. Z jednych rzeczy się wycofał, a inne dołączył. Szczyci się konsultacjami społecznymi, ale przed nim jeszcze konsultacje w rządzie i na zapleczu partyjnym. Kto wie, czy nie najtrudniejsze.

Prognoza pogody na wtorek 23 stycznia

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. W województwach zachodnich i południowych słaby deszcz, miejscami przechodzący w śnieg. Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie rośnie, w południe 1013 hPa.

Odpowiadał za największe piekło II wojny światowej. Dlaczego nazizm wciąż znajduje zwolenników?

Oparty na biologicznej segregacji, w czasie II wojny światowej stał się główną motywacją do zamordowania milionów ludzi. To zrodzony w hitlerowskiej III Rzeszy nazizm -ideologia, która jak się okazuje, po wielu latach wciąż ma swoich zwolenników. Ciche przyzwolenie , brak stanowczych reakcji, a może niewystarczające edukacja? Pytań o przyczyny tego, że nazizm wciąż ma swoich zwolenników, nie brakuje.

Polityczna fuzja na opozycji. "To pokazuje skuteczność"

Ludowcy łączą siły z Unią Europejskich Demokratów. Docelowo w Sejmie ma być jeden klub federacyjny. Na razie jest głośny transfer - do klubu ludowców dołączył Michał Kamiński. To rozwiązanie na trudny czas dla PSL-u. Z partią pożegnał się jeden z posłów; a sam klub zadrżał, bo o mały włos stałby się kołem.

Nieostre przepisy, różne interpretacje. Neonaziści mogą uniknąć kary

Czy neonaziści unikną kary? Po emisji reportażu "Superwizjera" TVN jest polityczne poruszenie, mobilizacja prokuratury i postępowanie. Sprawę stowarzyszenia Duma i Nowoczesność śledczy badają pod kątem "publicznego propagowania faszyzmu". Dziennikarze ujawnili nagrania, na których widać jak naziści z wytatuowanymi swastykami celebrowali urodziny Hitlera w lesie.

PiS: nie ma zgody na działanie neonazistów. "Gaszą pożar, który sami wywołali"

Polscy neonaziści w reportażu "Superwizjera" TVN i polityczne reakcje. Premier pisze o deptaniu pamięci przodków, Prokurator Generalny nakazuje wszczęcie śledztwa, a politycy w sejmie domagają się delegalizacji stowarzyszenia Duma i Nowoczesności. Na spotkaniach stowarzyszenia dziennikarze sfilmowali "ołtarzyk" ku czci Adolfa Hitlera, płonącą swastykę i młodych ludzi w mundurach Wermachtu. Zdaniem opozycji zbyt długo na takie zachowanie było ciche przyzwolenie.

Sposób na chorobę Parkinsona. "Pan doktor rusza i steruje mną"

Z chorobą Parkinsona trudno jest żyć, ale od niedawna można już ją wyłączać. Lekarze z Olsztyna wiedzą jak to się robi, a ich pacjenci z entuzjazmem podchodzą do zabiegów. - Jest fajnie mieć taki stymulator - komentują chorzy, którzy marzyli o normalnym życiu.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 stycznia

W poniedziałek rano bedzie mglisto. Na Podkarpaciu opady śniegu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Ledowe listwy na przejściach dla pieszych. Mają pomóc "smartfonowym zombie"

Wychodząc naprzeciw problemom współczesności, takim jak młodzież z nosami w telefonach, w Poznaniu testowane są sygnalizatory świetlne na ziemi. Czerwone i zielone światła mają pomóc przechodniom zauważenie światła, choć obowiązkiem każdego jest dokładne rozejrzenie się wokół nim wejdzie się na pasy. Czy wpatrzona w telefony komórkowe młodzież zauważy świecące listwy LED na chodniku?

Jest szansa dla chorej na nowotwór pani Moniki. Potrzeba jednak pieniędzy

Walka z czasem i chorobą. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, pani Monika Wojnarowska od pół roku zmaga się z nowotworem złośliwym żołądka. Przeszła cykl chemioterapii po której miała mieć operację, ale jej stan pogorszył się i nikt nie chce przeprowadzić zabiegu. Pojawiła się nadzieja, że leczenia podejmą się lekarze z kliniki w Hanowerze, ale taka terapia kosztuje ok. 300 tysięcy złotych. Dlatego rodzina zbiera pieniądze i prosi o pomoc.

Spłoszony koń uciekał przez Krupówki

W Zakopanem spłoszony wystrzałem koń z zaprzęgiem uciekał Krupówkami, taranując wszystko na swojej drodze. Zwierzę uderzyło w 10-letnie dziecko, ale na szczęście nic chłopcu się nie stało. Koń uciekając najprawdopodobniej poślizgnął się, przewrócił i uderzył w barierki. Wstał o własnych siłach.

Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach

Kamil Stoch poleciał na medal. Jest wicemistrzem świata w lotach narciarskich i przegrał tylko z Norwegiem Danielem-Andre Tandem. Trzecie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag. W Obersdorfie rozegrano tylko trzy serie. Ostatnia została odwołana z powodu silnego wiatru.

Szef MSZ: wizyta Tillersona to potwierdzenie zaangażowania w bezpieczeństwo regionu

W Białym Domu rok Donalda Trumpa, w Senacie budżetowy paraliż. Polska delegacja w Ameryce pojawia się w gorącym momencie, ale ma okazję, żeby podkreślić jak ciepłe są nasze stosunki. Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson w piątek przylatuje do Warszawy, ma to być kontynuacja wizyty prezydenta USA. O szczegółach wizyty reporter Faktów TVN rozmawiał w Nowym Jorku z szefem polskiego MSZ.

PSL zaczyna kampanię. "Trzeba zakasać rękawy"

PSL zaczyna walczyć o samorządy. Oficjalnie startuje z kampanią i ogłasza, że idzie własną drogą. Trzeba ściągnąć marynarkę, zakasać rękawy i zapracować na swój sukces - mówił w sobotę w Kraśniku Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.