loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

Strażnik leśny bezkarny? RPO apeluje do ministra sprawiedliwości

Strażnik leśny bezkarny? RPO apeluje do ministra sprawiedliwości

Sto wyroków w sprawach osób, które protestowały w Puszczy Białowieskiej, i ani jednego aktu oskarżenia przeciwko strażnikom leśnym, którzy - zdaniem aktywistów - przekroczyli uprawnienia. Śledztwa są umarzane, bo według prawa strażnicy leśni nie są funkcjonariuszami publicznymi, choć korzystają z przysługujących im ochrony i uprawnień. Rzecznik Praw Obywatelskich wnioskuje do ministra sprawiedliwości o zmianę statusu.

Złamał szczękę, niemal pozbawił ucha. Policjant zawieszony po brutalnej interwencji

Policjant uderzył zatrzymanego i teraz stanie przed sądem. W czasie interwencji w stanie Missouri, bijąc mężczyznę latarką, złamał mu szczękę i niemal pozbawił ucha. Policjant został oskarżony o napaść na podejrzanego. Na razie został zawieszony w obowiązkach. W zawodzie pracował od 14 lat. Nagranie pochodzi sprzed roku, ale dopiero niedawno zatrzymany wniósł sprawę do sądu. On sam też czeka na proces w związku z zakłócaniem spokoju. Moment policyjnej interwencji nagrał kolega zatrzymanego.
"Nie wycinajcie mnie!" Drzewa "zabrały głos" w dyskusji o poszerzeniu drogi

"Nie wycinajcie mnie!" Drzewa "zabrały głos" w dyskusji o poszerzeniu drogi

Najnowsza dyskusja toczy się w Puszczykowie, malowniczo położonym mieście pod Poznaniem. Tam drzewa drzewa zabrały głos. "Też chcę żyć, nie wycinajcie mnie!" - takie hasła na tabliczkach mogą przeczytać rowerzyści, korzystający ze ścieżki rowerowej. Za rok tych drzew ma już nie być. Droga zostanie rozszerzona o pół metra. Całkiem niepotrzebnie - twierdzą mieszkańcy Puszczykowa, ale drogowcy uważają inaczej.
tvnpix