Morawiecki przedstawił Pracownicze Plany Kapitałowe

Na papierze plany wyglądają tak: pracownik, pracodawca i budżet państwa będą składać się na nasze przyszłe emerytury. Pracownicze Plany Kapitałowe nie będą obowiązkowe, choć rząd chce zachęcać do oszczędzania wszystkich. Może warto, bo emerytury z ZUS będą głodowe.

Spór między związkami a zarządem LOT-u zaostrza się

Zaostrza się spór związkowców z władzami LOT-u. O podwyżki, o warunki pracy, ale także o bezpieczeństwo lotów i pasażerów. Związkowcy twierdzą, że ostatnie awarie samolotów były skutkiem problemów technicznych, ale też drastycznych oszczędności.

Celebryci wypowiedzieli wojnę plastikowym słomkom do napojów

Kto zabił żółwia morskiego, a kto regularnie zabija delfiny? Właściwie to my wszyscy, w przerażająco banalny sposób - używając na co dzień plastikowych słomek. W kampanię, która uświadamia to bardzo dobitnie, angażują się modelki, aktorzy i dziennikarze. Autorami akcji "Tu pijesz bez słomki" są Areta Szpura i portal noizz.pl.

Prognoza pogody na środę 29 sierpnia

W środę słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

TSUE zajął się pytaniami Sądu Najwyższego

Unijny Trybunał Sprawiedliwości przyspiesza. Nieoczekiwanie zajął się pytaniami polskiego Sądu Najwyższego. Wicepremier Gowin zapowiedział zignorowanie orzeczenia Trybunału. To może być otwarta konfrontacja rządu z Unią, a w czarnym scenariuszu coś, co opozycja nazywa Polexitem.

Zablokowane posiedzenie KRS. Protestujących wyniosła policja

Opóźniło się posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, bo policja siłą musiała wynieść z budynku protestujących. Na drodze stanęli Obywatele RP. Później było już zgodnie z rozkładem. Ruszył kolejny ekspres. Wybierani są kandydaci do kolejnej izby Sądu Najwyższego.

Prognoza pogody na wtorek 28 sierpnia

We wtorek na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze wystąpi zmienny i przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

"Ojczyzna to zbiorowy obowiązek". Apel prymasa Polaka

W święto Matki Boskiej Częstochowskiej zebrały się przed klasztorem tysiące pielgrzymów. Prymas Polski abp Wojciech Polak wezwał na Jasnej Górze do mądrego korzystania z wolności - budowania, a nie niszczenia - i wznoszenia się, jako naród, ponad krzywdy z przeszłości, bez ulegania pokusie izolowania się czy narzucania innym własnej woli.

Jest większa od statków Kolumba. Archeolodzy wydobywają XV-wieczną szkutę

Pół tysiąca lat przeleżała w bagnie i świetnie się zakonserwowała - drewniana szkuta, czyli statek, którym przewożono towary po Wiśle. Odkryto ją kilka lat temu w Czersku, ale archeolodzy odkopują ją dopiero teraz, bo musieli się przygotować. Szkoda by było ją zniszczyć. Jest unikalna, jedna z największych na świecie.

"Szlachetna Paczka" szuka wolontariuszy

Bądź lokalnym herosem - tak "Szlachetna Paczka" namawia do zostania wolontariuszem. Co roku potrzebnych jest kilkanaście tysięcy osób - pomagają konkretnym ludziom dotkniętym przez los. Znajdują ich, sprawdzają, czego im trzeba, i znajdują też darczyńców. Wolontariuszem może zostać każdy, kto skończył 18 lat.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 sierpnia

W poniedziałek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej po południu niewielkie opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i 23 stopni Celsjusza w centrum kraju do 24 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr południowy, tylko na wschodzie północny, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami silniejszy.

Olbrzymi chaos prawny. Sąd administracyjny: Mariusz Muszyński nie może orzekać w Trybunale Konstytucyjnym

Mariusz Muszyński jest osobą nieuprawnioną do orzekania w składzie Trybunału Konstytucyjnego - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w uzasadnieniu do jednego z wyroków. Muszyński odpowiada oskarżeniem sądu o wojnę z państwem polskim. Sprawa ma fundamentalne znaczenie. Chodzi o ważność orzeczeń, które mogą być obarczone wadą prawną. I o to, że grozi nam chaos.