Pogoda na poniedziałek 18 czerwca

Na zachodzie kraju oraz na Pomorzu będzie pogodnie. Poza tym wystąpi zachmurzenie kłębiaste i umiarkowane. Zaobserwujemy także przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, do 27 stopni Celsjusza na Mazowszu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Brutalny napad na syna właściciela kantoru. Obława na napastników

W Gorzowie Wielkopolskim obława, blokady, psy tropiące - policja szuka sprawców napadu na syna właściciela kantoru, który szedł ulicą z plecakiem pełnym gotówki. Uzbrojeni w noże napastnicy ciężko pobili i zranili nie tylko upatrzoną przez siebie ofiarę, ale także dwóch przechodniów, którzy ruszyli na pomoc.

Były prezes GetBack zatrzymany. "Wątek wyprowadzania pieniędzy"

Agenci CBA zatrzymali byłego szefa firmy GetBack, Konrada K. W piątek prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka, a w sobotę wysłała po niego CBA, by postawić mu zarzuty - wyrządzenia szkody majątkowej firmie w wielkich rozmiarach, wyprowadzania ze spółki pieniędzy, a także manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy.

Kongres Kobiet w Łodzi. Wśród uczestników Iwona Hartwich

W Łodzi rozpoczął się doroczny Kongres Kobiet. Stulecie odzyskania niepodległości jest też setną rocznicą uzyskania przez Polki praw wyborczych. Na kongres przyjechały kobiety z całej Polski, by uczestniczyć w licznych debatach i warsztatach. Wśród nich jest uczestniczka niedawnego protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie - Iwona Hartwich.

Szansa na wcześniejsze wykrywanie raka płuc. Wystarczy badanie krwi

Jest szansa na wcześniejsze wykrywanie raka płuc, a dzięki temu także na wcześniejsze i skuteczniejsze leczenie. Dobra wiadomość nadeszła od naukowców zza oceanu. Polscy lekarze chcą nową metodę jak najszybciej zastosować u nas. Tym bardziej, że jest nieuciążliwa dla pacjenta. Chodzi o badanie krwi.

Prognoza pogody na niedzielę 17 czerwca

W niedzielę na zachodzie Polski i na Pomorzu zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-30 mm oraz burzami z gradem. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu okresami więcej chmur z niewielkimi opadami deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 26 stopni Celsjusza na Pomorzu, Warmii, Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, 28 stopni Celsjusza w centrum kraju do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych, tylko na wschodzie wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

Kolejki na SOR-ach coraz dłuższe pomimo obietnic ministra

Sytuacja na szpitalnych oddziałach ratunkowych jest dramatyczna. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznaje, że na szpitalnym oddziale ratunkowym pacjent na pomoc może czekać nawet kilkanaście godzin. Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł miał być mistrzem od skracania kolejek. Nie zniknęły; przeciwnie, zniknął minister. Kolejki zaś robią się coraz dłuższe.

Prognoza pogody na sobotę 16 czerwca

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Suwalszczyźnie, Mazowszu i Ziemi Łódzkiej miejscami słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1002 hPa.

100 milionów dla fundacji o. Rydzyka? Poseł pyta, ministerstwo nie komentuje

Pytanie do ministra kultury o 100 milionów dla fundacji ojca Rydzyka. Zdaniem posła PO Arkadiusza Myrchy, resort Piotra Glińskiego planuje przekazać pieniądze na budowę muzeum Jana Pawła II. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawy nie chcę komentować, ale politycy PiS mówią, że "dobrych muzeów mamy w Polsce za mało".

Koniec trzyletniej batalii. Sąd Najwyższy oddalił kasację w sprawie drukarza z Łodzi

Sąd Najwyższy oddalił w czwartek kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. W mocy pozostaje wyrok, w którym Adama J. uznano za winnego wykroczenia, choć odstąpiono od kary. Jak wskazał sąd, przekonań religijnych, które legły u podstaw odmowy świadczenia, nie należy utożsamiać z konfliktem sumienia zaś obwiniony drukarz w tej konkretnej sprawie nie miał uzasadnionego powodu do odmowy usługi.

Morawiecki: zobowiązaniem naszego rządu jest obrona prawdy

- Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe do czczenia pamięci ofiar, do obrony prawdy, aby odpowiedzialni za zbrodnie nigdy nie byli zamieniani z ofiarami, żeby kat był katem, a ofiara miała cześć i pamięć - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, które w czwartek odbyły się w Muzeum Więzienia Pawiak.

PiS zmienia zdanie. Marszałek będzie mógł karać posłów za zachowania na terenie kompleksu sejmowego

- Chciałem, by pan wiedział, panie marszałku, że to, co pan zrobił dzisiaj, jest złamaniem demokracji parlamentarnej, jest skandalem i hańbą - powiedział Grzegorz Schetyna pod adresem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Opozycja chciała zapytać o konsekwencje nałożenia na Polskę kar w związku z artykułem siódmym TUE. Na posiedzeniu Sejmu jednak ta sprawa nie zostanie poruszona. Będzie za to głosowanie nad projektem nowych kar dla posłów, także za przewinienia popełnione poza salą plenarną.