Rockowy festiwal podwyższonego ryzyka. Owsiak zapowiada odwołanie

Rockowy festiwal Jurka Owsiaka znowu został uznany przez policję za imprezę podwyższonego ryzyka. Mimo, że Owsiak zapewnia, że zawsze dbał o zabezpieczenia, a wcześniej - przez lata - policja to doceniała. Owsiak jest przekonany, że podobnie jak rok temu, opinia policyjnych władz nikogo nie odstraszy, a tysiące młodych ludzi będzie się bawić żywiołowo, ale bezpiecznie.

Ostatnia droga Olgi Krzyżanowskiej. "Była dla nas kompasem"

Pogrzeb Olgi Krzyżanowskiej odbył się na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko, w alei zasłużonych. Ci, którzy przyszli ją pożegnać, mówili, że bardzo się zasłużyła dla polskiej wolności i politycznej kultury. I że tak krystalicznego człowieka będzie bardzo brakować.

Prognoza pogody na niedzielę 1 lipca

We wschodniej części kraju wystąpią słabe opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr północny. W porywach jego siła może osiągnąć prędkość do 50km/h.

Jest porozumienie. Przymusowej relokacji nie będzie

Porozumienie na szczycie. Jest plan w sprawie imigrantów. Po nocnych negocjacjach oczy Angeli Merkel były podobno czerwone, a "atmosfera była toksyczna", ale w sprawie relokacji przymusu nie będzie. Państwa Unii dobrowolnie będą przyjmować imigrantów, a specjalne centra kontroli będą nad tym czuwać.

Prezes decyduje, rząd wykonuje. "Monowładza Kaczyńskiego"

Kiedy jest decyzja prezesa PiS, Sejm i Senat są jak maszyna. Tak było z sądami, Trybunałem i ustawą o IPN. - System autorytarny działa według arbitralnej woli, a nie według praw i konstytucji - mówi profesor Norman Davis, i to głos, w który warto się wsłuchać. Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu, wspomina o depeszy agencji Reutera, w której decyzję o połączeniu dwóch polskich banków skwitowano stwierdzeniem: "Jarosław Kaczyński zaakceptował tę fuzję". Jego zdaniem prezes PiS "decyduje, a nie rządzi; decyduje spod dużego palca, pod wpływem przypadków, plucia w ucho, intryg".

W szpitalach trwa protest. Czarne koszulki zamiast białych kitli

W niektórych szpitalach lekarze założyli dziś czarne stroje, bo chcieli być bardziej widoczni. W innych niewidoczne są pielęgniarki i to też jest problem. W Lublinie i Koninie ponad dwieście pielęgniarek nagle nie przyszło do pracy. Sprawą zajmuje się nawet prokuratura.

Atak amstaffa. Dzieci walczą o życie, prokuratura wszczyna śledztwo

Śledztwo prokuratury po ataku psa na dzieci. Amstaff rzucił się na 3-letniego chłopca i jego 8-miesięczną siostrę. Dziewczynka jest tak pogryziona, że walczy o życie. Pies pojawił się w rodzinie zaledwie dzień wcześniej. - Ostrzegałam, że zwierzę agresywnie reaguje na dzieci - mówi poprzednia właścicielka psa. Prokuratorzy sprawdzają, czy te ostrzeżenia trafiły do nowych właścicieli.

Prognoza pogody na sobotę 30 czerwca

W zachodniej części kraju będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze wystąpią zachmurzenie i słaby przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 22 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany.

Sędziowie Sądu Najwyższego murem za Konstytucją

Sędziowie Sądu Najwyższego jednogłośnie przyjmują uchwałę i jasno ogłaszają, że profesor Małgorzata Gersdorf pozostaje pierwszym prezesem SN - zgodnie z przepisami ustawy zasadniczej - do 2020 roku. Podkreślają, że nie można zgodnie z prawem, zmieniać normy Konstytucji, więc 4 lipca nowa ustawa nie zawróci ich z drogi do pracy. Na drodze do obrony praworządności, mają dziś wsparcie z Unii.

Dzieci pogryzione przez psa. Amstaff wzięty dzień wcześniej

Amstaff rzucił się najpierw na trzylatka, a potem na jego ośmiomiesięczną siostrę. Dzieci zostały przetransportowane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Ich stan jest ciężki. Zarówno chłopczyk jak i dziewczynka mają głębokie rany szarpane tułowia i głowy. Rodzina wzięła psa pod opiekę zaledwie dzień wcześniej.

Ma być zdrowiej. W planach ministerstwa opodatkowanie cukru

Jeden słodki napój dziennie to aż 12 kilogramów cukru rocznie. Brzmi groźnie i jest groźne, jeżeli do tego będziemy niezdrowo jeść. Lekarze non stop podnoszą alarm, politycy mogą podnieść podatek. Wiceminister zdrowia jest na tak. W Wielkiej Brytanii już tak mają. Im więcej cukru w produkcie, tym więcej trzeba zapłacić.

40 lat temu Mirosław Hermaszewski poleciał w kosmos

Kosmiczne pozdrowienia w kosmiczną rocznicę. 40 lat temu polsko radziecka załoga poleciała w kosmos, a dwóch astronautów, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przypomniało o tym w swoim filmie. Mirosław Hermaszewski też sobie coś przypomina - ziemia była przepiękna i błękitno-biała. Jest jedynym Polakiem, który coś takiego widział.

Prognoza pogody na 29 czerwca

Zachmurzenie będzie duże i kłębiaste. Na południu i wystąpią opady deszczu, a miejscami możliwe burze z gradem. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 28 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.