Prognoza pogody na piątek 6 lipca

Deszcz i burze wystąpią w województwach południowych oraz częściowo na Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelskiej. W pozostałych regionach kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe w stolicy barometry wskażą 998 hPa.

CBŚP przechwyciło "rekordową ilość narkotyków"

Z pomocą Amerykanów i Pakistańczyków policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili gang i przejęli narkotyki warte 60 milionów złotych. Sześć osób zostało zatrzymanych. Wielotonowa przesyłka z haszyszem przypłynęła do Gdyni z Pakistanu.

Prognoza pogody na czwartek 5 lipca

Czwartek będzie pogodny, jedynie na południu wzrośnie zachmurzenie. W górach i obszarach podgórskich po południu i wieczorem mogą też spaść opady deszczu do 10-20 mm oraz burze z gradem. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 30 stopni Celsjusza w centrum kraju do 31 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, w burzach może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

Nawałka opuszcza reprezentację. "Nie trafiłem ze składem"

Adam Nawałka mógł pracować z kadrą dalej, ale odchodzi. Czas na nowe otwarcie, nowego trenera i piłkarzy. Po klęsce na mundialu Nawałka wziął na siebie odpowiedzialność, przyznał, że nie trafił ze składem i przyjął krytykę. Za 5 lat pracy powinien też usłyszeć "dziękujemy".

Prognoza pogody na środę 4 lipca

Środa będzie słoneczna, choć miejscami może się nieco chmurzyć. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

Prognoza pogody na wtorek 3 lipca

We wtorek w północno-wschodniej części kraju słabnące opady deszczu, a w pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, jego prędkość w porywach może osiągnąć do 45km/h.

Ustawa miała zapewnić niepełnosprawnym rehabilitację. Jak działa w praktyce?

1 lipca wchodzi w życie ustawa, którą rząd odpowiedział na protest niepełnosprawnych. I od razu okazuje się, że wymaga zmiany. Gdy rząd odmówił niepełnosprawnym pięciuset złotych dodatku, obiecał im w zamian dostęp do rehabilitantów bez kolejki. Ale jak się okazuje - zapomniał o dzieciach. I teraz minister prosi, by także o nich pamiętać.

Kolejny dzień protestu przed Sądem Najwyższym. "Walka o praworządność"

Kolejny dzień przed Sądem Najwyższym w Warszawie zbierają się demonstranci w obronie sędziów. PiS obniżył sędziom wiek emerytalny i oddał prezydentowi decyzję, czy mogą pracować dłużej. Sędziowie uznali to za kolejny zamach na konstytucję. Zwłaszcza w przypadku pierwszej prezes, o której konstytucja mówi wprost, że ma 6-letnią kadencję.

Zmiany na korzyść turystów. "Biurom nie będą się opłacały złe imprezy"

Dobra wiadomość dla turystów, wyjeżdżających z biurami podróży. Od dzisiaj mają większe prawo, by dochodzić tego, co im się należy. Nie wolno ich zaskakiwać dodatkowymi opłatami. Wszystko ma być w umowie - jak nie ma, to płaci za to biuro. Wydłuża się też czas na żądanie odszkodowania, a skraca - na wydanie decyzji w sprawie jego wypłaty.