Dziennikarze "Superwizjera" TVN nagrodzeni za reportaż o urodzinach Hitlera

Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski - dziennikarze "Superwizjera" TVN - z Nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż o neofaszystach palących w lesie świeczki na torcie na cześć Hitlera. Dziennikarz swoją pracą czasem potrafi nas chronić. Ten reportaż miał ochronić Polaków przed tym, co czai się w lesie.

Prognoza pogody na czwartek 15 listopada

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zanikające opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temp. maks. w dzień od 7 stopni C na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Szef KNF złożył biznesmenowi propozycję. Dymisja i śledztwo prokuratury

Premier stawia służby specjalne na nogi, szef Komisji Nadzoru Finansowego podaje się do dymisji. Wszystko po artykule w "Gazecie Wyborczej" o tym, jak szef KNF Marek Chrzanowski wezwał do siebie jednego z najbogatszych Polaków - właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego - i złożył mu ofertę. Dokładnie wiadomo, jak brzmiała, bo biznesmen rozmowę nagrał.

Jeleń wyskoczył na jezdnię. Zderzenie trzech aut, jedna osoba nie żyje

Wypadek trzech samochodów i jedna ofiara śmiertelna po tym, jak jeleń wbiegł na drogę. Do zdarzenia doszło pod Piotrkowem Trybunalskim. Jeden z samochodów uderzył w drzewo po tym, jak kierująca nim kobieta chciała wyminąć jelenia. 46-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego poniosła śmierć na miejscu. - Jeżeli nie ma miejsca, nie starajmy się ominąć zwierzęcia - radzą policjanci.

Prognoza pogody na środę 14 listopada

W środę pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. We wschodniej części kraju stopniowo zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1014 hPa.

Wulgarne okrzyki, spalona flaga UE i atak na dziennikarkę. Służby identyfikują sprawców

Świętujemy na wesoło. Bez kominiarek, pochodni i rac - mówiło w niedzielę wielu Polaków. Najwięcej wyszło na ulice Warszawy. Ale, jak mówił szef MSWiA Joachim Brudziński, "były wydarzenia, które kwalifikują się do postępowań karnych, wykroczeń". Ponieważ policja doskonale zna wielu tak zwanych patriotów, to marsz był ściśle kontrolowany. Wulgarne okrzyki, skandaliczne hasła, spalona unijna flaga i neonaziści w roli gości specjalnych - tym razem nie umknęli uwadze.

"Anakonda" ruszyła na poligonie w Drawsku

Ramię w ramię. Polacy i żołnierze NATO bronią wschodniej flanki. Na poligonie w Drawsku ruszyły manewry "Anakonda". W ramach operacji morskiej odbyło się między innymi uwalnianie promu z rąk terrorystów.

Prognoza pogody na wtorek 13 listopada

Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu będzie pogodnie. Poza tym wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr na ogół umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Jedno wydarzenie, ale dwie grupy. Wielki marsz przeszedł przez Warszawę

Jeden marsz w Warszawie, ale zdecydowanie podzielony na dwie grupy. Część pod patronatem prezydenta ruszyła pierwsza. Grupa firmowana przez narodowców wystartowała dopiero po kilkudziesięciu minutach. Ta pierwsza grupa była biało-czerwona, ale w drugiej pojawiły się flagi ONR, race i hasła, których miało nie być. Strefę buforową wypełniały służby.

"Mąż opatrznościowy sprawy polskiej". Historia pułkownika House'a

Postać, której, i Polska, i Europa ma wiele do zawdzięczenia. Edward Mandell House był zaufanym doradcą amerykańskiego prezydenta Woodrowa Wilsona i przyjacielem Ignacego Paderewskiego. Niemal zapomniany w historii, choć na tę historię miał potężny wpływ. Dokumentalny film Discovery Channel "Pułkownik House" do obejrzenia w poniedziałek w TVN24.

100 lat niepodległości. Widzowie TVN24 składali Polsce życzenia

"Żeby nikt już nigdy nie musiał za ciebie umierać, a każdy chciał dla ciebie żyć" - między innymi takie życzenia dla Polski widzowie przesyłali do TVN24 przez cały rok. Wybrane przeczytał Jerzy Stuhr, ale wszystkie trafiły do kapsuły czasu, a ona do Centrum Nauki Kopernik. To ma być prezent dla przyszłych pokoleń.

Prognoza pogody na poniedziałek 12 listopada

W poniedziałek rano będzie pochmurno i mglisto, ale od południa się przejaśni. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1011 hPa.