Szkoły pod lupą. "Przykro, że dyrektorzy są ciągani po kuratorium"

Lekcja o Konstytucji i kontrola w szkole. "Konstytucja jest powszechnie znana, więc nie wiem, czy jest potrzeba ją propagować" - słychać w kuratorium w Olsztynie i inne szkoły też mają to sobie zapamiętać. A jeżeli do tego zorganizowały Tęczowy Piątek, albo Halloween, to niech wiedzą, że będą się z tego tłumaczyć.

Są wyniki ekspertyzy po wypadku w warszawskim metrze

Na schodach ruchomych zaleca się nieruchomość. Po tym jak w warszawskim metrze schody popędziły w dół bez hamulców. Była kontrola - i są wnioski. Pasażerowie są sami sobie winni. - Jedną z przyczyn może być to, że korzystając z takich schodów bardzo często zbiegamy zamiast schodzimy - twierdzi przedstawiciel Transportowego Dozoru Technicznego.

Prognoza pogody na czwartek 1 listopada

Zachmurzenie będzie wzrastać po południu. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu, 18 stopni Celsjusza w centrum kraju do 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, okresami dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 60km/godz., w górach do 80-100km/godz.

Precedensowe zarzuty dla kierowców z Jeleniej Góry. Grozi im dożywocie

Bezlitosne zarzuty za nielegalny wyścig i śmierć na pasach. Po tym, jak w Jeleniej Górze pędzący samochód na przejściu dla pieszych zabił dwie osoby, śledczy nie mają wątpliwości: kierowcy ścigali się, wiedząc, że mogą kogoś zabić. 21-latek i 25-latek są teraz podejrzani o zabójstwo i grozi im nawet dożywocie.

Premier musi sprostować swoje słowa na temat smogu w Krakowie

Po raz drugi w obecnej kampanii wyborczej premier musi sprostować swoje słowa. W walce o Kraków pojawił się wyborczy pozew i w tej batalii Jacek Majchrowski jest górą. Żeby górą być w niedzielę, kandydatom w mniejszych miastach pomagają rozpoznawalni politycy. W Grudziądzu, Kielcach, Koninie i Kaliszu to jest walka o każdy głos.

Prognoza pogody na środę 31 października

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na Pomorzu do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. W Tatrach halny. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

Prognoza pogody na 30 października

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z przemieszczającymi się z zachodu na wschód przelotnymi opadami deszczu do. W Karpatach mogą wystąpić lokalne burze. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjsuza na Suwalszczyźnie do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny.

Tragedia na przejściu dla pieszych. Nie żyją dwie osoby

Jelenia Góra i tragiczny finał szaleńczego rajdu ulicami miasta. Nie żyją kobieta i mężczyzna. Na przejściu dla pieszych - z potężną siłą - uderzyły w nich dwa rozpędzone samochody. To był nielegalny wyścig. Za kierownicą byli młodzi ludzie. Trzy osoby zatrzymano.