Ryszard Petru zakłada nową partię

Nie udało mu się z Nowoczesną, może uda się z Teraz. Ryszard Petru zakłada nową liberalną partię polityczną. Pomaga mu Joanna Scheuring-Wielgus. Petru swój plan polityczny ogłosił w sobotę, a Robert Biedroń w piątek. Obaj zapewniają, że ich celem nie jest podzielenie opozycji, ale jej wzmocnienie nowymi pomysłami i ludźmi.

Pomoc maleje, frustracja rośnie. "Chcielibyśmy znowu poczuć się ludźmi"

Uchodźcy w północnym Iraku boją się wracać do zrujnowanych domów, bo nie mają tam za co żyć i nadal jest niebezpiecznie. Choć władze ogłosiły, że wygrały wojnę, to dżihadyści wciąż zabijają. Po ogłoszeniu zwycięstwa nad tak zwanym Państwem Islamskim pomoc Zachodu zaczęła maleć, a frustracja uchodźców zaczęła rosnąć.

Jak nie oddychać smogiem? Trzeba wstrzymać oddech

Przestali oddychać, by "zatrzymać" smog. Znani Polacy wzywają do walki ze smogiem, zanim udusimy się wszyscy. Jak długo będziemy żyć w najbardziej zanieczyszczonych miejscach Europy? Czasami nie trzeba nawet nic robić - wystarczy pomyśleć i nie robić czegoś, co nas wyniszcza.

Prognoza pogody na niedzielę 18 listopada

W niedzielę będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od 2 stopni Celsjusza w centrum oraz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany, na północy w porywach do 50 km/h, północny.

Czas na emocje. Rusza Puchar Świata w skokach narciarskich

W niedzielę pogoda ma się zacząć zmieniać na zimową, ale już w sobotę rusza największa zimowa atrakcja. Puchar Świata w skokach narciarskich. Jako pierwszy odbędzie się drużynowy konkurs w Wiśle, który będzie transmitowany na antenie "Eurosportu". Wisła świetnie sobie radzi z produkcją sztucznego śniegu i produkcją prawdziwych mistrzów.

Prognoza pogody na sobotę 17 listopada

W kraju będzie pochmurno i mglisto z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce do 7 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany.

Policja śledziła Ryszarda Petru. Polityk wytoczył proces

W trakcie zeszłorocznych protestów w obronie niezależności Sądu Najwyższego policja śledziła zarówno posła opozycji Ryszarda Petru, jak i członków Obywateli RP. Policja obserwowała posła nie tylko na demonstracji, ale i w czasie prywatnym. W czwartek tłumaczyli to w sądzie. - Jeżeli policja tak działa, to tylko w trosce o bezpieczeństwo - mówili policjanci.

Poszukiwany od wtorku 12-latek został odnaleziony

Po dwóch dniach poszukiwań odnalazł się zaginiony 12-latek. Uratowało go szczekanie Miśka. Chłopca szukała policja i wojsko, ale najbardziej pomógł jego własny pies - Misiu, rasy mieszanej. Zaalarmował mieszkańca Izdebek, który był w lesie. Potem do chłopca policjantów doprowadził pies tropiący.

Stoch w formie, nadzieje budzi Kubacki. Rusza sezon na skoki

Kamil Stoch i polska drużyna skoczków wracają. - Lubię wszystkie te emocje, które towarzyszą przed startem sezonu, jak i w trakcie sezonu. Nie mogę się tego trochę doczekać, przyjemnie będzie wystartować jeszcze u nas, na polskiej ziemi - mówi mistrz w wywiadzie dla portalu Eurosport.pl.

Prognoza pogody na piątek 16 listopada

W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią stopniowo zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1014 hPa.

Agenci CBA w KNF. Czy afera wokół Chrzanowskiego dotyka premiera Morawieckiego?

Agenci CBA wkraczają do Komisji Nadzoru Finansowego, minister Ziobro obiecuje stanowcze działania pod jego osobistym nadzorem, a opozycja twardo żąda komisji śledczej. W sprawie Amber Gold pytano o polityczny parasol, w aferze Rywina "o grupę trzymającą władzę". Przesłuchiwano premierów Tuska i Millera. Czy premier Morawiecki również jest gotów odpowiadać na pytania o skandal w jednej z najważniejszych instytucji finansowych?

Zamieszanie w KNF. Czy nasze oszczędności są w dobrych rękach?

Nagrana rozmowa byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego z właścicielem prywatnego banku to nie tylko biznes i polityka. To pytanie o wiarygodność instytucji, która ma chronić i kontrolować banki i pytanie o bezpieczeństwo pieniędzy, które w bankach trzymamy. Na czele Komisji Nadzoru Finansowego musi stanąć człowiek o nieposzlakowanej opinii i ponad politycznymi podziałami.