Jak egzekwować szczepienia? Od edukacji po kary finansowe

Osoby niezaszczepione narażają nie tylko siebie, ale i innych - najmłodsze dzieci, dla których jeszcze za wcześnie na szczepienie, a także wszystkich, którzy z powodów zdrowotnych zaszczepić się nie mogą. Stąd pilne pytanie, jak wyegzekwować obowiązek szczepień u tych, którzy nie słuchają argumentów lekarzy.

"Nie wierzyłam, że on się powiesił". Rodzice Jakuba chcą wznowienia śledztwa

Minęły już cztery lata od czasu, gdy w lesie pod Golubiem-Dobrzyniem znaleziono ciało 19-letniego Jakuba Schimandy. Jego rodzice oskarżają policję i prokuraturę, że zbyt szybko przyjęły wersję samobójstwa. Ponieważ pojawia się coraz więcej poważnych wątpliwości, domagają się wznowienia śledztwa, by mieć pewność tego, jakie były okoliczności śmierci ich jedynego dziecka. O tym w sobotę w "Superwizjerze" TVN24 o godzinie 20:00.

Szef wszystkich szefów będzie miał swój pomnik w Szczecinie

Pomysł na pomnik z przymrużeniem oka. Zostanie nim uhonorowany "Krzysztof Jarzyna ze Szczecina", czyli "szef wszystkich szefów". Postać z filmowej fikcji, ale tak popularna, że szczecinianie zdecydowali - chcą go zobaczyć w realu. Postawią go dla siebie i dla turystów.

Prognoza pogody na niedzielę 4 listopada

W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna w dzień od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Politycy rozjadą się po kraju, narodowcy zjadą do Warszawy

Ile zostało ze wspólnych planów na marsz? Na 11 listopada prezydent Andrzej Duda zapraszał do stolicy polityków wszystkich opcji, ale ani on, ani rząd, swojego marszu nie zorganizowali. Politycy rozjeżdżają się po Polsce, a w Warszawie pomaszerują narodowcy. Czy tak właśnie powinno wyglądać Narodowe Święto Niepodległości?

Barką przemierzali Europę, utknęli w Bydgoszczy. "Nie zapomnę tej podróży do końca życia"

Chcieliśmy tylko przepłynąć przez Bydgoszcz - tłumaczą dwaj Francuzi, którzy z Bydgoszczy nie wypłyną teraz przez najbliższe pół roku. Swoją barką podróżują po europejskich rzekach i morzach, ale w Polsce utknęli na dobre. Śluza na Brdzie jest wciąż w remoncie, więc ich barka jest w pułapce. Eric i Gauthier z konieczności czekają, w międzyczasie ucząc się języka polskiego.

Prognoza pogody na sobotę 3 listopada

W sobotę na Nizinie Szczecińskiej, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Małopolsce i Ziemi Świętokrzyskiej będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ambasador USA zapowiada, że "załatwi" sprawę wiz "do końca przyszłego roku"

"Jestem gotowa, żeby załatwić dla was sprawę wiz, i to do końca przyszłego roku", mówi Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce i podkreśla, że Polska to wspaniały i najsilniejszy w regionie sojusznik Ameryki. Georgette Mosbacher w wywiadzie dla TVN24 przypomniała także, że amerykańska administracja analizuje możliwość stałej obecności w Polsce amerykańskich wojsk.

Prognoza pogody na piątek 2 listopada

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie pogodnie. W pozostałych regionach kraju wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 5 stopni Celsjusza na Mazurach i Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość porywach może osiągnąć 60km/h. W górach wiatr halny – na Kasprowym Wierchu powieje do 130km/h.

Dwugłos w rządzie ws. pytań prejudycjalnych?

"Wniosek ministra Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego jest bezpodstawny" - pisze w opinii MSZ i to nowy punkt widzenia w rządzie. Minister sprawiedliwości chciał sprawdzać, czy unijny Traktat na pewno jest zgodny z polską Konstytucją i w sporze z Unią Europejską ten krok wyglądał jak krok do wyjścia ze Wspólnoty. Czy głos z MSZ to głos odwrotu z pola bitwy z Unią? - W pełni popieram wniosek Prokuratora Generalnego do Trybunału Konstytucyjnego - oświadczył minister Czaputowicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową.