Uczestnicy "urodzin Hitlera" usłyszeli zarzuty

W sądzie jest akt oskarżenia wobec kolejnych sześciu osób - to organizatorzy i uczestnicy "urodzin Hitlera", które pokazał "Superwizjer" TVN. Już wcześniej byli pod lupą prokuratury w podobnych sprawach. Teraz zarzuca im się propagowanie nazistowskiego ustroju państwa.

Kolejne szkoły uczą, jak walczyć z mową nienawiści

Trzeba zacząć od dzieci i młodzieży, od szkoły - to odpowiedź na pytanie, jak walczyć z nienawiścią i przemocą. Tą na ulicach i tą w internecie. Jej ofiarami są osoby publiczne, ale też zwykli obywatele. Specjalne lekcje rozpoczęły się w setkach polskich szkół.

Prognoza pogody na piątek 18 stycznia

W piątek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na północnym zachodzie Polski bez opadów, na pozostałym obszarze kraju przelotne opady śniegu do 1-5 cm. Ślisko! Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Wybrzeżu i 1 stopnia Celsjusza w centrum kraju do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

Podano plan uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska

W czwartek po południu rozpocznie się pożegnanie Pawła Adamowicza - po specjalnej sesji Rady Miasta Gdańska trumna zostanie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Pogrzeb rozpocznie się w sobotę od mszy w Bazylice Mariackiej. Rodzina zmarłego prosi, by nie kupować kwiatów, ale wesprzeć bliskie sercu prezydenta organizacje dobroczynne - WOŚP i hospicjum im. ks. Dutkiewicza.

Jedyna kandydatka na prezydenta miasta? "To jest naturalne"

PiS nie wystawi kandydata w wyborach przedterminowych na prezydenta Gdańska. Platforma Obywatelska decyzji nie podjęła - inne partie też czekają. Komisarzem Gdańska jest Aleksandra Dulkiewicz i to ona ma największe szanse na to, by zastąpić swojego dotychczasowego szefa.

Sejm przyjął projekt budżetu. Co w nim jest?

Posłowie przyjęli ustawę budżetową na rok 2019 - to ostatecznie kończy plotki o rozwiązaniu Sejmu i przyspieszonych wyborach. Wiemy już, ile rząd chce ściągnąć z podatków i ile wydać naszych pieniędzy.

Trudne warunki w górach. Śniegu ma przybywać

W Tatrach znów czwarty stopień zagrożenia lawinowego. TOPR-owcy zamykają szlaki, a turystów, którzy przyjechali na ferie, ostrzegają przed wychodzeniem w góry. Rekordowo dużo śniegu jest także w Beskidach.

Niepełnosprawne dzieci zbierają na remont szkoły. "Cały czas się dopytują, kiedy wrócimy"

To stało się tuż przed Bożym Narodzeniem - w Zespole Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim w Zachodniopomorskiem wybuchł pożar. Ogień wyrządził bardzo duże szkody w salach dydaktycznych. Spłonęły komputery, tablety i sprzęt do nauki dla ponad setki niepełnosprawnych dzieci. Dla nich to było jedyne miejsce, gdzie mogli się uczyć. Rozpoczęła się zbiórka na odbudowę szkoły.

Prognoza pogody na czwartek 17 stycznia

W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami. W północnej części kraju przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Na Wybrzeżu 60-80 km/h. Ciśnienie spada, w południe 988 hPa.

Stał za symbolicznymi zmianami miasta. "Wszystko dla Gdańska"

Pochwały i zaszczyty były od święta. Na co dzień była ciężka praca - ponad 20 lat w gabinecie prezydenta. Gdańsk z prowincjonalnego miasta zmienił się w europejską metropolię. Co w mieście zbudował Paweł Adamowicz, z czego mogą być dumni nie tylko gdańszczanie?

Prognoza pogody na środę 16 stycznia

Okresami wystąpią opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, który może powodować na wschodzie i w górach lokalne zawieje śnieżne.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Zdążył podziękować gdańszczanom za hojność i wielkie zaangażowanie. Z uśmiechem na twarzy Paweł Adamowicz stał na scenie na Węglowym Targu i czekał na "Światełko do Nieba". W ułamku sekundy dostał kilka ciosów nożem. Zmarł w poniedziałek w szpitalu.

"Potraktował Gdańsk jako coś najważniejszego"

O Gdańsku mówił "moje miasto", o sobie, że jest prezydentem wszystkich gdańszczan. Kilka miesięcy temu został wybrany na szóstą kadencję. Dla Pawła Adamowicza najważniejsze w polityce były wolność, równość, solidarność i otwartość, a najlepiej czuł się na gdańskich ulicach.