Jacek Kapica przed komisją do spraw VAT

Były wiceminister finansów przed sejmową komisją śledczą. - Nie należało do moich kompetencji zwalczanie przestępczości w zakresie podatku VAT - mówił Jacek Kapica, który od 2008 roku był też szefem Służby Celnej.

Prognoza pogody na środę 20 lutego

W środę zachmurzenie będzie zmienne. Na obszarze całego kraju może wystąpić przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

Prognoza pogody na wtorek 19 lutego

Na zachodzie i północy kraju wystąpią niewielkie opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 14 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 lutego

Rano będzie mglisto, ale w ciągu dnia nastąpi rozpogodzenie. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Birgfellner oskarżył Kaczyńskiego o oszustwo

Były fragmenty zeznań, teraz jest treść zawiadomienia do prokuratury w sprawie wież przy Srebrnej 16. "Gazeta Wyborcza" opublikowała je w całości. Austriacki biznesmen oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o wykorzystanie więzów rodzinnych i oszustwo. Pełnomocnik Geralda Birgfellnera pyta, dlaczego prezes PiS nie został jeszcze przesłuchany.

Rozszczelnienie kabiny i awaryjne lądowanie. MiG-i znów uziemione

Polskie myśliwce typu MiG-29 znowu uziemione. Jeden z samolotów lądował awaryjnie w Malborku. Pilotowi nic się nie stało. Co się stało z maszyną - to ma ustalić Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Wiadomo, że doszło do rozszczelnienia kabiny, ale nie wiadomo dlaczego. Nie wiadomo też, kiedy polskie myśliwce tego typu wrócą do służby.