Marek Ch. złożył "obszerne wyjaśnienia", do winy się nie przyznał

Kolejny dzień przesłuchania i wniosek o dwumiesięczny areszt. Były szef KNF Marek Ch. ma zarzuty, choć zanim objął funkcję miał w sferach rządowych mocne rekomendacje. Między innymi ręczył za niego obecny szef NBP. Stąd co rusz w sprawie byłego szefa KNF-u pojawiają się pytania o polityczną odpowiedzialność.

"Krok w dobrym kierunku" w sprawie Sądu Najwyższego, ale KE nie wycofuje skargi

Komisja Europejska nie wycofa skargi, choć decyzje polskiego rządu to krok w dobrym kierunku. Tak mówi unijna komisarz sprawiedliwości i to jasny sygnał, że Unia Europejska wciąż patrzy nam na ręce, a unijny Trybunał wyda wyrok. W polskim Sądzie Najwyższym sędziowie wracają do pracy, ale w KRS i Trybunale Konstytucyjnym zapisane w konstytucji zasady jeszcze nie wróciły.

Prognoza pogody na czwartek 29 listopada

W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 60 km/h. Na Wybrzeżu możliwe porywy o sile ponad 80 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry w stolicy wskażą 1022 hPa.

Brud i zgniłe materace. Koszmar komendy w Białymstoku

Koszmar na komendzie. Brud, wszy, ludzkie odchody i zgniłe materace. Na policyjnym "dołku" w Białymstoku to codzienność i dla zatrzymanych, i dla obserwujących ich policjantów. Ten, który o tym opowiedział, został zwolniony ze służby.

Prognoza pogody na środę 28 listopada

W środę będzie pochmurno, ale z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie i wschodzie, 0 stopni Celsjusza w centrum kraju do 3 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Wybrzeżu. Wiatr powieje z kierunków wschodnich w sposób słaby i umiarkowany. Na zachodzie jego prędkość w porywach może osiągnąć do 50 km/h.

Stan wojenny na Ukrainie. "Region został poddany kolejnej próbie destabilizacji"

Rosjanie taranują ukraiński okręt i wszystko dokładnie widać na filmie, więc ta morska próba sił zaczyna polityczną wojnę nerwów. Po zderzeniu na Morzu Azowskim na Ukrainie jest już stan wojenny i armia w pełnej gotowości bojowej. Rosja mówi, że to była prowokacja, Polska - że pilnie potrzeba posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Duże ryzyko i jeszcze większe niebezpieczeństwo. Kulisy pracy dziennikarza śledczego

Przesłuchanie Piotra Wacowskiego zostało formalnie odwołane. Prokuratura Krajowa przyznaje, że stawianie zarzutów operatorowi kamery TVN jest przedwczesne. Ale jednocześnie chce ustalić jego rolę podczas imprezy neonazistów w lesie. Praca dziennikarza śledczego to często duże ryzyko i jeszcze większe niebezpieczeństwo. Konkretne zdemaskowane historie, konkretne nagrody i liczby mówią same za siebie.

W SLD wrze. Padają żądania, by Czarzasty zrezygnował

Koalicja to słowo klucz, ale kluczem do wyników ma być też dymisja. Działacze z Warszawy i Poznania chcą pożegnać się z Włodzimierzem Czarzastym. W wyborczym maratonie Sojusz potrzebuje mocnego sojuszu, ale na razie jest mocno niezdecydowany.

Dwie doby paraliżu. Protest po ukraińskiej stronie granicy

Paraliż na granicy Polski i Ukrainy - są gigantyczne kolejki i jeszcze większe nerwy. Wszystko przez nowe ukraińskie przepisy celne. Kierowcy z Ukrainy są wściekli, bo wjeżdżając na Ukrainę samochodem na unijnych rejestracjach, będą musieli płacić za niego kaucję. Z tej wściekłości są blokady i tak na granicy stoją wszyscy.

Prognoza pogody na wtorek 27 listopada

We wtorek będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami na północy. Na Podkarpaciu wystąpią zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie i Podkarpaciu do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.