Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 11 maja

W piątek na zachodzie, północy, na północnym wschodzie i w centrum Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Zaobserwujemy przelotne opady deszczu, do 10 mm i stopniowo zanikające burze. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr z kierunków południowych będzie słaby i umiarkowany. Na wschodzie dość silny, bo w porywach do 60 km/h. Podczas burz prędkość wiatru może wynieść do 80 km/h.

Była tak pijana, że zabrakło skali na alkomacie. Odwoziła córkę do szkoły

42-letnia mieszkanka Łodzi odwoziła dziecko do szkoły pod wpływem alkoholu. Gdyby nie natychmiastowa reakcja świadka zdarzenia, który zabrał jej kluczyki i wezwał policję, mogło dojść od tragedii. Kobieta, która kierowała BMW, po tym jak wysadziła córkę z auta, chciała jechać dalej. Po przewiezieniu na komendę okazało się, że miała 4,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz może grozić jej nie tylko kara więzienia, ale również sprawa w sądzie rodzinnym.

Były wiceminister Michał K. usłyszał zarzut

Zarzut prania brudnych pieniędzy w celu osiągnięcia znacznej korzyści majątkowej dla byłego wiceministra sprawiedliwości. Michałowi K. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Patryk Jaki przekonywał wcześniej, że sprawa zatrzymania Michał K. nie ma podłoża politycznego.

Generał Hodges dla TVN24 BiS: byłem rozczarowany wycofaniem się z porozumienia z Iranem

Byłem rozczarowany, że opuszczamy porozumienie z Iranem. Nie dlatego, że to dobre porozumienie, ale właśnie dlatego, że bardzo ważna jest współpraca z naszymi sojusznikami - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS gen. Ben Hodges, były dowódca Sił Zbrojnych USA w Europie, komentując podjęcie przez prezydenta Donalda Trumpa decyzji o wycofaniu USA z umowy nuklearnej z Iranem. Dodał jednak, że "jasne jest, że Iran stwarzał problemy między innymi w Syrii". - Kraj ten cały czas zagraża Izraelowi. Stany Zjednoczone nie mogą tego tolerować - podkreślił generał.

"Dryfujemy w kierunku, który jest niekorzystny dla polskiej racji stanu"

Główne zaniepokojenie wynika z faktu, że polityka zagraniczna, strategiczne cele Polski stały się elementem rozgrywki na rynku wewnętrznym, podlegają słupkom wyborczym, tym wszystkim zawirowaniom na scenie wewnętrznej - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ryszard Schnepf, wyjaśniając powody powołania Konferencji Ambasadorów RP. Zdaniem byłego ambasadora w USA, takie podejście naraża nasze bezpieczeństwo, a Polska znalazła się w "upokarzającej sytuacji", bo z kraju, który pokazywał innym, jak budować demokrację, staliśmy się krajem, który musi słuchać innych, jak jej nie niszczyć. - Nasi sojusznicy patrzą z niedowierzaniem na reformy polskiego rządu - ocenił Schnepf i dodał, że "dryfujemy w kierunku, który jest niekorzystny dla polskiej racji stanu".

"Stracił szansę, żeby milczeć". Oburzenie po słowach posła Żalka

Protestujący w Sejmie rodzice wkraczają na drogę sądową po słowach Jacka Żalka. Poseł partii Porozumienie i wiceprzewodniczący klubu PiS w Sejmie w niepełnosprawnych widział żywe tarcze, w ich proteście reality show. Tych, którzy go bronią, w Sejmie raczej nie widać. "Kolejny raz poseł Żalek stracił szansę, żeby milczeć" - napisał sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Prognoza pogody na czwartek 10 maja

W czwartek na południu i zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu i lokalnie burze z gradem. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany południowo-wschodni. Jego prędkość w porywach burzowych wyniesie do 90 km/h.

15 ton czekolady na autostradzie. Służby miały ręce pełne roboty

To nie była łatwa akcja. Kilkanaście ton mlecznej czekolady rozlało się na autostradzie A2 między Wrześnią a Słupcą w Wielkopolsce. Kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku, a służby w zastygającej czekoladowej masie. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, ale czyszczenie jezdni zajęło dużo czasu.

Smolar: na spór wokół Pomnika Katyńskiego wpłynęła ustawa o IPN

- Oni po prostu zmienili plany zagospodarowania, park chcą tam założyć - przekonywał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar, komentując plany przeniesienia pomnika katyńskiego z prominentnego miejsca na placu w Jersey City. Jednak mówiąc o sposobie, w jaki burmistrz uzasadniał swoją decyzję, stwierdził, że "nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jest to związane z sytuacją, jak została wytworzona przez zmianę ustawy o IPN-ie". - To jest poważny problem polityczny dla Polski i Polonii - ocenił.

Ostre wypowiedzi, unikanie spotkania i frustracja. "Niech nas wsadzą do gazu"

Posłowie partii rządzącej pracują nad ustawami, ale niepełnosprawnych i ich rodziców omijają szerokim łukiem. Posłanka Krynicka straszy protestujących paragrafami, poseł Pięta Strażą Marszałkowską, a poseł Żalek wątpi, czy protestujący uczciwie wydaliby 500 złotych dodatku pielęgnacyjnego. Ostatnie wypowiedzi polityków partii rządzącej budzą frustrację niepełnosprawnych i ich opiekunów.