Najnowsze

Najnowsze

Jechał pod wpływem, potrącił dwóch chłopców. Usłyszał zarzuty

Są zarzuty dla pijanego kierowcy, który w Ołdrzychowicach Kłodzkich potrącił idących chodnikiem dwóch chłopców w wieku 10 i 14 lat. Poszkodowani przebywają w szpitalu. Lekarze określają ich stan jako średnio-ciężki. 35-latek prowadził bez uprawnień, a w organizmie miał 1,4 promila alkoholu.

Wiosna w Europie tylko astronomiczna. "Aura przypomina ponury grudzień"

20 marca to pierwszy dzień wiosny. Próżno szukać jednak zieleni i pąków, bo znacząca cześć Europy wciąż jest biała. Śnieżnie jest nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii, a nawet we Francji. Paryż śniegu w marcu nie widział od lat. Materiał "Faktów z Zagranicy TVN24 BiS".

Angela Merkel "obchodzi się z Polską jak z jajkiem"

To było niezwykle kurtuazyjne. Kanclerz Niemiec jest na etapie obchodzenia się z Polską jak z jajkiem - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Grzegorz Sroczyński z TOK FM, komentując wizytę kanclerz Merkel w Polsce. - Angela Merkel tak słaba politycznie jeszcze nigdy nie była jak teraz - stwierdził z kolei Agaton Koziński, dziennikarz "Polska the Times" i dodał, że "utrzymuje się na stanowisku kanclerskim długo, ale mimo czwartej kadencji pokazuje, jak jest elastyczna".

Powrót ekipy z K2. "Wszyscy mówią, że chcą wrócić"

Wróciliśmy na tarczy, ale przynajmniej w komplecie - mówi po powrocie z K2 szef wyprawy Krzysztof Wielicki i opowiada, jak to jest kiedy wszystko się sypie: kamienie, trasa, drużyna i pogoda. Więcej o kulisach wyprawy polskich himalaistów na K2 w "Czarno na białym". O tym co widział i słyszał opowie i pokaże reporter "Faktów" TVN Roberta Jałocha. Początek o 20:30 w TVN24

Prognoza pogody na wtorek 20 marca

Zachmurzenie we wtorek będzie zmienne. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Górnym Śląsku i Ziemi Świętokrzyskiej wystąpią opady śniegu. Przelotnego śniegu można spodziewać się też na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy.

"Superpotworny wilk", obrońca drobiu

"Superpotworny wilk" - to stworzony w Japonii robot, który ma chronić drób przed drapieżnikami, ale również - nie dać się podejść. Wśród arsenału środków, w jakie wyposażyli go producenci, są m.in. zmiany koloru sierści i barwy odgłosów. Wszystko po to, by drapieżniki nie przywykły do tego, że wilk - choć groźnie wyje - tak naprawdę nie stanowi zagrożenia.

Prokurator prowadzący sprawę Komendy. "Decyzję podtrzymuję"

Ja tę decyzję podtrzymuję - mówi prokurator, który zajmował się sprawą Tomasza Komendy niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo. Po 18 latach pan Tomasz wyszedł z więzienia, a prokurator w rozmowie z TVN24 powołuje się na materiał dowodowy i ekspertyzy. Oceni je także Sąd Najwyższy, który zajmie się sprawą Komendy. Najpewniej w tym tygodniu będzie wyznaczony termin rozprawy.

Dyrektorzy muzeów Auschwitz i POLIN na celowniku hejterów. "Niespotykana skala"

Polityka - nie tylko ta historyczna - ostro wkracza do miejsc historycznej pamięci. Na celowniku są teraz dyrektorzy muzeów Auschwitz i POLIN. Dyrektora tego pierwszego po wydarzeniach związanych z ustawą o IPN zalała fala hejtu, drugi naraził się wystawą z okazji rocznicy Marca' 68. Obaj pytają o swobodę historycznej debaty.

Staranował rodzinę i uciekł. Policja poszukuje kierowcy

Pędził drogą w Nowych Skalmierzycach, staranował czteroosobową rodzinę i uciekł. Trwa policyjna obława na sprawcę tego wypadku. Stan najbardziej poszkodowanej kobiety jest poważny. Do szpitala trafiła także jej półtoraroczna córka. Mężczyźnie i drugiemu dziecku nic się nie stało.

Prognoza pogody na poniedziałek 19 marca

Poniedziałek będzie pogodny - jedynie na południu i południowym wschodzie wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od -4 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 5 stopnia Celsjusza na Pomorzu. Wiatr na Pogórzu będzie dość silny, w porywach jego prędkość może osiągnąć 45km/h i powodować będzie zamiecie śnieżne.

Parkując pomagają bezdomnym. Niezwykły projekt w Gdańsku

W Gdańsku, zostawiając auto przy ulicy Lawendowej, można pomóc ludziom bez dachu na głową. Pomysł jest prosty, a wsparcie konkretne. "Parking Społecznie Odpowiedzialny" działa od miesiąca. W tym czasie skorzystało z niego 3,5 tys. kierowców i udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych.

"Historia i kasa". Sto dni premiera Morawieckiego

Mija sto dni od chwili objęcia posady szefa rządu przez Mateusza Morawieckiego. 8 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier został desygnowany na premiera. Zastąpił Beatę Szydło, która dzień wcześniej złożyła swoja rezygnację. Jakie są jego największe sukcesy, najważniejsze decyzje i najpoważniejsze kryzysy?