Najnowsze

Najnowsze

O swym piekle zdążyła opowiedzieć tylko matce. Kaci usłyszeli zarzuty

Jest akt oskarżenia, a w nim opis piekła, które w łódzkim mieszkaniu przeszła 26-letnia Monika. Trzech mężczyzn więziło ją ponad tydzień. Brutalnie ją bili i gwałcili. Kiedy dziewczyna w końcu uciekła i trafiła do szpitala, po trzech tygodniach zmarła. Zdążyła jednak opowiedzieć o wszystkim matce. Oskarżonym grozi dożywocie, choć twierdzą, że kobieta dobrowolnie uczestniczyła w "spotkaniu". Dwóch z nich zostało aresztowanych, trzeci mógł wyjść na wolność. Decyzja ta zbulwersowała opinię publiczną, a w sprawie interweniował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wobec prokuratora referenta sprawy trwa postępowanie dyscyplinarne.

"Taka Polska na pewno nie zostałaby przyjęta do UE"

- Bruksela wykaże cywilną cierpliwość wobec Polski jako swojego kłopotu - ocenił Janusz Lewandowski, europoseł PO, który był gościem "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. Odpowiedział w ten sposób na pytanie, jak zareaguje Bruksela na wchodzącą we wtorek w życie ustawę o Sądzie Najwyższym. - Tam nie będzie żadnych złudzeń, że dokonał się czwarty, ostateczny etap demontażu, niszczenia rządów prawa w Polsce - stwierdził. - Taka Polska na pewno nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej - dodał.

Prof. Lewicki: odcięcie Polski od Białego Domu jest faktem

- Szkoda, że wcześniej nie udało się tego rodzaju wizyty zorganizować polskiemu prezydentowi czy premierowi - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki, komentując wtorkowe spotkanie Donalda Trumpa z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. - Na dzień dzisiejszy nie będzie to możliwe - stwierdził. Zaznaczył, że do listopada sytuacja może się zmienić, ale na razie "fakt odcięcia nas od Białego Domu jest faktem".

PiS zawiedzione prezydenckim wetem

- Będzie prezydent musiał się rzeczywiście ciężko napracować, żeby odzyskać mój głos - mówi minister Marek Suski. Gdyby był jedyny, nikt by się nie przejął, ale głosów przeciw prezydentowi jest w PiS coraz więcej.

Prognoza pogody na środę 4 kwietnia

W środę na Pomorzu i zachodzie Polski słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Ponad 20 dzików na warszawskiej Białołęce

Na tej ulicy nie ma dokąd uciec, więc ludzie, którzy tam byli, musieli pochować się za ogrodzeniami posesji. "Lepiej żeby nikt nie stanął takiemu stadu na drodze" - opisał nagranie autor filmu. Stado przyszło tam w poniedziałek po południu. Mieszkańcy poinformowali straż miejską. Gdy patrol pojechał na miejsce, watahy już tam nie było. Według strażników, zgłoszenia z tej okolicy o dzikach dostają bardzo często, bo dziki żerują nad nieopodal płynącą Wisłą.

Opóźnienia w wypłatach 500 plus. "Gdybym to ja była państwu winna pieniądze, zaraz bym miała naliczane odsetki"

Pani Anna czeka na pieniądze ponad pół roku. Kryteria spełnia, ale problem w tym, że od 1 stycznia rozpatrywanie wniosków w przypadkach, gdy przynajmniej jedna osoba z rodziny pracuje za granicą, od urzędów marszałkowskich przejęły urzędy wojewódzkie. Urzędnicy przerzucają się więc odpowiedzialnością za opóźnienia, a odbiorcy nie wiedzą, czy i kiedy dostaną pieniądze.

Akcja obrońców zwierząt pod Szczecinem. Zlikwidowano pseudohodowlę

Wolontariusze Pogotowia dla Zwierząt pod eskortą policji weszli na teren pseudohodowli i odebrali ponad setkę zaniedbanych, brudnych i głodnych psów. To nie jedyne zwierzęta, jakie znaleźli na posesji. Teraz właścicielce nielegalnej hodowli grożą dwa lata więzienia, choć prokuratura nie wyklucza, że w trakcie śledztwa zarzuty mogą zostać rozszerzone.

Miała zostawić syna na klatce schodowej. Na razie nie usłyszała zarzutów

Miała porzucić synka na klatce schodowej bloku w Katowicach. We wtorek miał ją przesłuchać prokurator, ale na razie nie usłyszała zarzutów. Śledczy tłumaczą, że muszą zebrać więcej dowodów. Poszukiwania 27-letniej matki trwały przeszło dobę, ona sama syna nie szukała. Teraz kobieta może odpowiadać za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo i niewłaściwe sprawowanie opieki.

Śnieg, deszcz i wichury. Wielkanocna pogoda dała się we znaki

Osiągała prędkość 80 kilometrów na godzinę, miejscami występowała wraz z zacinającym deszczem. Niektórym wielkanocna wichura szczególnie dała się we znaki, bo trudno wielkanocny obiad gotować bez prądu. Wiosna przyjdzie tak gwałtownie, że w środę będzie plus 20 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na wtorek 3 kwietnia

We wtorek na północnym zachodzie, północy i w centrum Polski zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu do 1-5 mm, przemieszczające się na wschód. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 15 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza miejscami na południu. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

Po świętach zostało za dużo jedzenia? Można się nim podzielić

To, co zostanie na wielkanocnym stole, często ląduje w koszu. A nie powinno i nie musi. Jeśli kupiliśmy za dużo jedzenia, to możemy się podzielić nim z tymi, którzy mają mniej. Właśnie ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem podziel się posiłkiem z bezdomnym. Takich inicjatyw jest coraz więcej.