Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 2 kwietnia

W poniedziałek w województwach zachodnich przeważnie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju słaby śnieg i postępujące ku wschodowi - wraz z zanikaniem opadów - większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na Podlasiu deszcz i śnieg. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, na wschodzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 996 hPa.

Donald Tusk zapowiada swój powrót. Co na to PiS?

Wyznanie jak polityczne wyzwanie. Donald Tusk oświadcza, że "nie wybiera się na emeryturę". Po zakończeniu misji w Brukseli chce wrócić do Polski. Nie mówi jednak w jakiej roli i z jaki planem. Ale to i tak wystarczy, by polityczną konkurencję postawić w stan gotowości.

Prognoza pogody na niedzielę 1 kwietnia

W Niedzielę Wielkanocną okresami opady deszczu, a na zachodzie kraju, na Pomorzu i w Wielkopolsce opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 9 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, północno-zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 8 stopni w skali Beauforta.

Chcą wspomóc pomorskie hospicja. Przebiegną ponad 500 kilometrów

Dla chorych dzieci chcą przebiec ponad 500 kilometrów i to w zaledwie 12 dni. Wybierają trudny, górski teren. Plan pana Bartka i pana Wojtka jest ambitny, ale cel wyjątkowy: zebrać ponad pół miliona złotych, by spełnić marzenia dzieci z pomorskich hospicjów. Ciężki trening już trwa. Przez góry do marzeń pobiegną za kilka tygodni.

WHO ostrzega przed tajemniczą chorobą

Ostrzeżenie przed nieznanym! Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje i ostrzega przed nową epidemią i "chorobą X". Nazwa tajemnicza, podobnie jak sama choroba. Choć pojawiła się na liście zagrożeń, eksperci przyznają, że znana jeszcze nie jest. Niemal pewne jest natomiast, że się pojawi. Czym jest, czy też czym może być "choroba X" i jak się bronić przed nieznanym?

Kowal: sprawa Polski jest w UE strategiczna

- Naiwnością i dziecinnością byłoby sądzić, że to działa w taki sposób, że na przykład opozycja teraz zaatakuje rząd, za dwa lata wróci do władzy i wtedy instytucje europejskie powiedzą: no to my teraz prowadzimy wobec was inną politykę - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wiceminister spraw zagranicznych dr Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk, komentując słowa Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział w TVN24, że "będzie walczył o Polskę w Unii i przekonywał Europę, że to problemy sezonowe". Zdaniem byłego wiceszefa MSZ sprawa Polski jest w UE "strategiczna". - Trzeba dopilnować, żeby na tym polu Polska nie traciła - podkreślił.

Reporter "Faktów" z Kemerowa: miasto jest przybite, w depresji i we łzach

Tuż obok zgliszcz centrum handlowego powstał memoriał, miejsce hołdu, gdzie ludzie przynoszą kwiaty, baloniki i naprawdę mnóstwo zabawek - relacjonuje z Kemerowa Andrzej Zaucha. Jak dodaje korespondent "Faktów" TVN w Rosji "miasto jest w depresji" po tragicznym pożarze, w którym żywcem spłonęły co najmniej 64 osoby. Wśród ofiar było 41 dzieci, które nie były w stanie się uratować i w ostatnich chwilach dzwoniły do rodziców, mówiąc "żegnaj".

Policja weszła do domu dziennikarki. Przez pomyłkę

Dziennikarka radiowej Trójki Anna Rokicińska na oczach dzieci została skuta, pokoje przeszukane, a po trzech godzinach okazało się, że to pomyłka. "Skoro w tym domu był podobno taki bałagan, jak na melinie, to ten wygląd uśpił czujność" - te słowa pojawiają się na policyjnym Twitterze.

Prognoza pogody na sobotę 31 marca

W sobotę w całym kraju wystąpią opady deszczu. Na południowym zachodzie możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 7 stopni Celsjusza na Pomorzu do 16 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-50 km/h, wschodni.

31-letni policjant usłyszał zarzuty. Miał zabić kolegę

Egzekucja w lesie, a teraz zarzuty. Usłyszał je 31-letni Łukasz M., policjant kryminalny z Kutna. Według prokuratury ze służbowej broni zastrzelił kolegę, z którym prowadził nielegalny biznes. Motywem miał być dług w wysokości 20 tys. zł, który oskarżony miał u ofiary. Po brutalnym zabójstwie policjant jak gdyby nigdy nic poszedł do pracy i pracował na miejscu zbrodni. Grozi mu dożywocie.

Sondaż: Mateusz Morawiecki lepszym premierem. Skąd taki wynik?

Pojedynek premierów i pytanie kto jest lepszy: Mateusz Morawiecki czy Beata Szydło? W sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24, w tej konkurencji, to obecny szef rządu dostaje dwa razy więcej głosów, ale ponad 40 procent pytanych oboje z nich ocenia tak samo. Za co dokładnie te punkty i skąd plusy i minusy?