Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 3 maja

W czwartek na krańcach wschodnich Polski na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz oraz burze (10-30 mm opadu i porywy do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie spada, w południe 996 hPa.

"Mieszkają" na korytarzu Sejmu. Wielkie marzenia Kuby i Adriana

W sejmie 15. dzień protestu dorosłych niepełnosprawnych i ich rodziców. PiS składa projekt ustawy i przekonuje, że to odpowiedź na postulaty protestujących. Oni sami na sejmowym korytarzu pozostają i dalej walczą - o 500 złotych dodatku. Jak mówią, te pieniądze są im potrzebne do życia. 24-letni Kuba i 22-letni Adrian też wypowiadają się w mediach. Stali się głosem osób niepełnosprawnych. "Faktom" opowiedzieli o tym, jak na co dzień wygląda życie osoby niepełnosprawnej.

Czarne statystyki. Policja apeluje o ostrożność

Półmetek majówki i czarne policyjne statystyki. Na polskich drogach zginęło 40 osób, a ponad 530 zostało rannych w ponad czterystu wypadkach. Zabójcza jest nie tylko prędkość, ale i alkohol - to prawdziwa plaga. Policjanci zatrzymali ponad tysiąc trzystu pijanych kierowców. Apelują o ostrożną jazdę, o skupienie i trzeźwość za kierownicą.

Tragiczny półmetek majówki. 414 wypadków od piątku, 40 zabitych

Pogoda jest piękna, a na drogach niebezpiecznie. Duży ruch, wyjazdy na majówkę - oznaczają również większe niebezpieczeństwo na drogach. Od piątku w 414 wypadkach życie straciło 40 osób, 534 osoby zostały ranne. A to dopiero półmetek przedłużonego majowego weekendu. Policja radzi: wsiadajmy za kierownicę wypoczęci i skoncentrowani. Uważajmy bardziej niż zwykle.

14 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej

Podróże bez paszportu, nauka i praca za granicą oraz miliardy środków na rozwój Polski. W dzisiejszych czasach to dla nas oczywistość. Wszystko zaczęło się 14. lat temu. Dzisiaj świętujemy rocznicę przystąpienia Polski do UE.

Królewna Jagienka wróciła do domu. Za "koroną" nie tęskni

Jagienka miała takie problemy z kręgosłupem, że nikt nie chciał jej operować. Mimo to - niestrudzona i pełna optymizmu - zbierała na leczenie noworodków jako wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej stan groził śmiercią, ale dzięki wysiłkom polskich lekarzy, dziewczynka wraca do zdrowia

Prognoza pogody na środę 2 maja

W środę na południu, zachodzie i w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu. Na południu i południowym-wschodzie możliwe będą też burze z gradem. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 22 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć 80 km/h.

Kary za łamanie praworządności? "Polska źle wygląda pod tym względem"

Budżet będzie powiązany z praworządnością, choć operacyjnie to trudne do przeprowadzenia - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS europoseł Janusz Lewandowski, komentując sprawę nowego 7-letniego unijnego budżetu. Jego zdaniem budżet to "sprawdzam", dotyczące przyszłości Europy w najbliższych latach. Według Lewandowskiego, "Polska źle wygląda pod względem praworządności", a regulacja dotycząca powiązania praworządności z programem spójności pojawi się 29 maja, gdy większościowo zadecyduje o tym komisja.

"Kościół uważa, że powinien mieć fasadę nieomylną. Nieprawda"

Kroki, które wykonuje papież są naprawdę znaczące - powiedział w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS ojciec Paweł Gużyński. Zdaniem zakonnika sposób, w jaki Franciszek prawidłowo konfrontuje się z problemem pedofilii w kościele, bo potrafi przyznać się do błędu. - Kościół ma niestety syndrom toksycznego, złego rodzica, bo ciągle uważa, że powinien mieć fasadę nieskazitelną, nieomylną, bo tylko w ten sposób dobrze wychowa innych, da dobry przykład. Nieprawda - ocenił gość programu. Zdaniem dominikanina "autorytet buduje się, kiedy jest się sprawiedliwym".

"Nie wierzymy już w nic". Pojawiają się kolejne spięcia, protest w Sejmie trwa

13. dzień trwa protest niepełnosprawnych w Sejmie, ale szans na jego zakończenie wciąż nie widać - tym bardziej, że problemem znowu stało się miejsce rozmów. Minister Elżbieta Rafalska nie chce już rozmawiać w Sejmie, a protestujący boją się, że jak z niego wyjdą, to już nie wrócą. Nadal walczą o dodatek, w wysokości pięciuset złotych.

PiS chce obniżyć pensje posłów. "To jest głupia licytacja na populizm"

Posłowie i senatorowie zapłacą swoimi pensjami za wielotysięczne nagrody dla ministrów. Projekt obniżenia wynagrodzeń poparła sejmowa komisja. PiS realizuje zapowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który po początkowych gratulacjach dla Beaty Szydło, krzyczącej w Sejmie, że "się należało", zmienił zdanie pod wpływem sondaży.

Związkowcy z LOT-u wycofują się z zapowiedzianego strajku

Strajku nie będzie, loty mają odbywać się normalnie - to najważniejsze informacje dla pasażerów. W poniedziałek wieczorem związkowcy z LOT-u ogłosili, że wycofują się z planowanego na wtorek strajku. Ograniczą się jedynie do kilkugodzinnej pikiety przed siedzibą polskiego przewoźnika.