loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

12-piętrowy budynek zrównany z ziemią w kilkanaście sekund

12-piętrowy budynek zrównany z ziemią w kilkanaście sekund

W mieście Fort Worth w stanie Teksas mieszkańcy obserwowali wysadzenie starego ośrodka medycznego. Potrzebnych było blisko 140 kilogramów dynamitu. Same przygotowania trwały kilka miesięcy. Zablokowane na czas wyburzania ulice zostały otwarte po dwóch godzinach, ale wywiezienie kilkunastu tysięcy ton gruzu może zająć nawet 6 tygodni. Placówka, która w ostatnim czasie zajmowała się osobami w podeszłym wieku, od lat miała problemy finansowe. W sierpniu ubiegłego roku budynek opuścili ostatni pacjenci. Teraz na miejscu inwestycji z lat 50. powstanie nowy projekt, najprawdopodobniej będzie to hotel lub szpital.
Pracownicy szkoły przewrócili płonący samochód i wyciągnęli kierowcę

Pracownicy szkoły przewrócili płonący samochód i wyciągnęli kierowcę

Brawurowa akcja pracowników szkoły w Westtown w Pensylwanii. Nauczyciele razem z policjantami uratowali mężczyźnie życie. Kierowca nie mógł wydostać się na zewnątrz. Jako pierwsi pożar zauważyli nauczyciele i to oni wezwali policję. Zanim służby dojechały na miejsce, pracownicy szkoły już prawie opanowali ogień. Kiedy na parkingu pojawili się policjanci, razem z nauczycielami i mieszkańcami miasta postawili samochód i wyciągnęli kierowcę. Mężczyzna był przytomny i ma tylko niegroźne obrażenia.
Pokaz koni arabskich przeniesiony do Warszawy. "To nóż wbity między żebra"

Pokaz koni arabskich przeniesiony do Warszawy. "To nóż wbity między żebra"

To koniec blisko 40 lat tradycji Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. W tym roku pokazy, które są jednym z głównych wydarzeń święta konia arabskiego, mają zostać przeniesione do stolicy. Na swojej stronie internetowej poinformował o tym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - instytucja sprawująca pieczę nad stadninami. Wszystko to w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Samorządowcy protestują.
Samolot miał awarię. Z luku wypadły sztabki złota

Samolot miał awarię. Z luku wypadły sztabki złota

Deszcz złota w Jakucji. Chwilę po starcie samolot przewożący 3 tony cennego kruszcu miał awarię. Otworzył się właz luku i sztabki zaczęły wypadać na pas startowy i okoliczne pola. Z luku wypadła ponad jedna trzecia całego załadunku. Sztabki mogły być warte miliony dolarów. Samolot należący do firmy transportowej Nimbus Airlines leciał z Jakucka do Krasnojarska. Złoto, jak podaje miejscowa prokuratura należy do Kompanii Wydobywczej w Czukotce. Rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapewnia, że udało się odnaleźć 172 sztabki o łącznej wadze trzech ton. Miejscowe służby zaczynają dochodzenie i sprawdzają jak to możliwe, że samolot zgubił tak cenny ładunek.
tvnpix