loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

Agresywne psy pogryzły trzech przechodniów

Agresywne psy pogryzły trzech przechodniów

Trzy osoby trafiły do szpitala po ataku agresywnych psów. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali pogryzieni przez amstaffy i boksera. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jassy w Rumunii. Psy uciekły właścicielowi z jednej z posesji i bezlitośnie zaatakowały . Na pomoc kobiecie ruszyli sąsiedzi. Próbowali przegonić zwierzęta, ale Wtedy sami zostali pogryzieni. U jednego z mężczyzn obrażenia okazały się na tyle poważne, że lekarze musieli go operować. Właścicielowi groźnych psów grozi do trzech lat więzienia.
Leczą komórkami macierzystymi. Pozytywne efekty nowatorskiej metody

Leczą komórkami macierzystymi. Pozytywne efekty nowatorskiej metody

Jeszcze w fazie eksperymentu, ale nowatorska metoda leczenia stawów pomogła już kilkunastu pacjentom z całej Polski. Klinika z Bielska Białej wprowadziła leczenie tkanki chrzęstnej komórkami macierzystymi, co pozwala pacjentom szybciej wrócić do zdrowia i uniknąć bolesnych operacji. Wszystkie zabiegi do tej pory się udały i dają nadzieję innym chorym na to, że niedługo w Polsce leczenie komórkami macierzystymi przestanie budzić kontrowersje i stanie się normą.
Tańczył prowadząc publiczny autobus

Tańczył prowadząc publiczny autobus

Kierowca z Ekwadoru, nie zważając na niebezpieczeństwo, bawił się w najlepsze - śpiewał i tańczył, puszczając kierownicę pojazdu. Niebezpieczne zachowanie kierowcy zgłosiła pasażerka. Po sprawdzeniu, okazało się, że był to mężczyzna z miasta Ventanas, w prowincji Los Ríos. Kierowca bawił się w autobusie bardzo dobrze - machał rękami i tańczył, a do tego cały czas puszczał kierownicę. Co więcej, mężczyzna zamieszczał filmy w mediach społecznościowych. Opublikował również nagrania z jego niebezpiecznych manewrów wymijania innych pojazdów. Kierowca najprawdopodobniej odpowie za narażanie nie tylko swojego życia, ale także wszystkich pasażerów autobusu.
Runęła antresola w budynku giełdy w Dżakarcie

Runęła antresola w budynku giełdy w Dżakarcie

77 osób zostało rannych. Na nagraniach z monitoringu widać, jak pod ludźmi zarywa się podłoga. Policja wykluczyła zamach, jako przyczynę tej katastrofy. Cała antresola runęła na parter. Trwała wtedy przerwa w sesji giełdy, dlatego wszędzie byli ludzie. Na nagraniu z monitoringu widać grupę młodzieży, która zwiedzała w tym czasie budynek. Wszystkim udało się przeżyć. Z kolei na tym nagraniu widać miejsce, w którym była wcześniej antresola. Podłoga runęła na miejsce w pobliżu kawiarni, gdzie często gromadzą się turyści. To główne lobby budynku. Zapanował chaos, Wszyscy rzucili się do ucieczki. Rannych przewieziono do pobliskich szpitali, głównie z obrażeniami...
Matka wyrzuciła dziecko z balkonu, chcąc ratować je przed pożarem. Pomogła strażaczka

Matka wyrzuciła dziecko z balkonu, chcąc ratować je przed pożarem. Pomogła strażaczka

Bohaterska akcja z Georgii w Stanach Zjednoczonych. Strażaczka - złapała dziecko, które kobieta wyrzuciła z balkonu na trzecim piętrze. Ogarnięta paniką matka chciała w ten sposób uratować je przed ogniem. Pożarł wybuchł w nocy, kiedy domownicy spali i natychmiast odciął im drogę ucieczki. Kapitan Jackie Peckrul - dzięki błyskawicznej reakcji - złapała malucha. Uratowała mu życie, dlatego przez lokalne media natychmiast została okrzyknięta bohaterką. Pracę strażaka wykonuje od blisko 15 lat.
tvnpix