loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

Spalone drewno jest tańsze. "Kartel ognia" grasuje na południu Europy?

Spalone drewno jest tańsze. "Kartel ognia" grasuje na południu Europy?

Kartel ognia podpalił Portugalię? Tak twierdzą hiszpańscy dziennikarze powołując się na policyjne źródła. To, że za pożarami w Portugalii i Hiszpanii stoi człowiek jest w zasadzie pewne, ale według ustaleń dziennikarzy, mogą stać za tym bardzo konkretni ludzie - przedsiębiorcy z branży papierniczej i meblarskiej oraz ci, którzy wypożyczają samoloty gaśnicze. Ślady ich działalność zauważono już wcześniej w Hiszpanii, teraz mogli przenieść się do Portugalii. Pożary zdołano opanować, ale strawiły tysiące hektarów i zabiły kilkadziesiąt osób.
Wycieńczony wypadł z kajaka. Uratowała go Straż Przybrzeżna

Wycieńczony wypadł z kajaka. Uratowała go Straż Przybrzeżna

Szczęśliwy finał niebezpiecznego wypadku kajakarza u wybrzeży Argentyny. Tamtejsza Straż Przybrzeżna uratowała mężczyznę, który przewrócił się i wycieńczony nie był w stanie dalej wiosłować. 56-latek pływał w pobliżu kurortu Mar del Plata. Mężczyzna stracił równowagę, wpadł do wody i dryfował oparty nogami o kajak. Straż Przybrzeżna została o wszystkim powiadomiona na numer alarmowy, kiedy na brzegu kajakarza stracono z pola widzenia. Strażnicy dopłynęli do mężczyzny, wciągnęli na łódź ratunkową i udzielili mu pierwszej pomocy. Wiadomo, że był skrajnie wyczerpany i wyziębiony. Przy brzegu czekała karetka i kajakarz został zabrany do szpitala.
Pożary na Półwyspie Iberyjskim. Władze podejrzewają podpalenia

Pożary na Półwyspie Iberyjskim. Władze podejrzewają podpalenia

Tragiczny bilans pożarów na Półwyspie Iberyjskim. W Portugalii zginęło już 27 osób, a ponad 200 jest rannych. Ciężka sytuacja jest również w północno-zachodniej części Hiszpanii. Nie żyją cztery osoby. Ciała dwóch z nich znaleziono w spalonym samochodzie. Służby nie poinformowały o dokładnych przyczynach pożarów, jednak prezydent hiszpańskiej Galicji zaznacza, że ogień w kilku miejscach został podłożony celowo.
tvnpix