Drugi sezon "The Last of Us" już w poniedziałek. "To był pomysł Craiga, żeby dodać postać terapeutki"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Już w poniedziałek premiera drugiego sezonu "The Last of Us" na platformie Max
Już w poniedziałek premiera drugiego sezonu "The Last of Us" na platformie Max
Ewelina Witenberg/Fakty po Południu TVN24
Już w poniedziałek premiera drugiego sezonu "The Last of Us" na platformie MaxEwelina Witenberg/Fakty po Południu TVN24

Powrót serialowego hitu. "The Last of Us" to obsypana nagrodami ekranizacja kultowej gry wideo. Akcja rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie. Ludzie walczą ze śmiercionośnym grzybem, który zamienia ich w zombie. Do głównych ról w tej produkcji powrócili Pedro Pascal i Bella Ramsey. Rozmawialiśmy z twórcami wyczekiwanego serialu. 

Jak Neil Druckmann czuł się na planie otoczony przez scenografię, którą sam wymyślił i stworzył na potrzeby gry "The Last of Us"?

- To kompletnie surrealistyczne. Nie tylko ja to czułem, ale i moi współpracownicy z Naughty Dog, z którymi współtworzyłem obie części gry. Pamiętam, kiedy ten zespół odwiedził mnie na planie i spacerowaliśmy po lokacjach, które wyglądały niemal identycznie jak te w grze. Chodzi o sposób, w jaki były zbudowane i oświetlone, zachowano każdy detal. Nie wspominając już o kostiumach czy rekwizytach. Po drugie, towarzyszyła mi duma wynikająca z tego, że inni - równie mocno jak ja - pokochali stworzony przez nas świat - wskazuje Neil Druckmann, twórca gier, scenarzysta.

Drugi sezon "The Last of Us" rozgrywa się pięć lat po finale pierwszej odsłony serialu. Joel i Ellie znaleźli względy spokój, ale nie na długo. Ich relacja przeżywa kryzys, a na horyzoncie pojawia się nowe, potężne niebezpieczeństwo, którego początkowo bohaterowie nie są nawet świadomi.

Nietrudno zauważyć, jak znakomita chemia połączyła na ekranie Pedro Pascala i Bellę Ramsey. Jak zbudowali tak silną relację? Czy spędzali razem czas na planie? Żartowali, mieli swoje zwyczaje?

- To bardzo ciekawe, bo spotkali się, kiedy kręciliśmy pierwszy odcinek pierwszego sezonu. To wydaje się piękne, że poznali się dokładnie wtedy, kiedy Joel i Ellie. Widać było, że wzajemnie się sobie przyglądają i zadają pytanie: kim jesteś? Pogłębiali tę relację dokładnie tak jak serialowe postaci. Obserwowałem, jak stają się zgranym zespołem. Pedro bardzo troszczył się o Bellę. Widziałem też, jak ona zaczęła dbać o niego i jak zmienia się ich znajomość. Patrzenie, jak stają się nierozłączni, było kapitalnym doświadczeniem. Chemia pomiędzy nimi jest prawdziwa. To nie jest sztuczne. To cudowne - ocenia Craig Mazin, reżyser, scenarzysta.

Zdrowie psychiczne jednym z tematów kolejnego sezonu

Pedro Pascal zdradził, że jego serialowy bohater rozpocznie terapię. Jak istotny w drugim sezonie będzie temat zdrowia psychicznego?

- Przede wszystkim chcemy przekazać wiedzę dotyczącą przeszłości bohaterów. Kim byli? Jak dorastali? Co sprawiło, że stali się ludźmi, których widzimy na ekranie? To był pomysł Craiga, żeby dodać postać terapeutki, aby wniknąć do czyjegoś umysłu. To był dla nas sposób, aby Joel zaczął grzebać we własnej przeszłości - wskazuje Neil Druckmann.

Jak Craig Mazini sprawił, że widzowie, którzy nigdy nie grali w "The Last of Us", ani nie są fanami post-apokaliptycznych wizji, też oglądają ten serial i nie mogą się doczekać drugiego sezonu?

ZOBACZ TEŻ: Rozejm Eltona Johna i Madonny, problemy zdrowotne Robbiego Williamsa, Złota Palma dla Roberta de Niro

- Sporo o tym myśleliśmy, bo sam wywodzę się z fandomu tej gry. Jako jej wielbiciel przypominałem sobie, jak to było przeżywać tę historię - piękne, ekscytujące, ale i straszne chwile - czy też być zaskakiwanym przez fabularne twisty. Zatem byłem swoistym pośrednikiem dla publiczności i reprezentowałem widzów. Myślałem o nich bez przerwy. Moja praca polegała na tym, aby stworzyć coś, co każdego może cieszyć i angażować, niezależnie od tego, czy grali w grę czy też nie - mówi Craig Mazin.

Jak trudna, ale i satysfakcjonująca była ta praca? - Wyczerpująca! To największe przedsięwzięcie, w jakim kiedykolwiek brałem udział. Trudno nawet powiedzieć. To coś, czego nie potrafię opisać słowami - przyznaje Craig Mazin.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Max

Pozostałe wiadomości

Śledztwo ma ustalić przyczyny pożaru budynku w miejscowości Pszów na Śląsku, w którym zginęło pięć osób. Dotarliśmy do nagrań z monitoringu, na których widać, jak błyskawicznie ogień ogarnia cały budynek.

Wyskakiwali z okien, by ratować życie. Pożar w Pszowie rozprzestrzeniał się błyskawicznie

Wyskakiwali z okien, by ratować życie. Pożar w Pszowie rozprzestrzeniał się błyskawicznie

Źródło:
Fakty TVN

Do tej pory wychwalał Białoruś w internetowych wpisach i filmikach. Były sędzia Tomasz Szmydt, znany z afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, wziął udział w prowokacji służb z rzekomym zatrzymaniem ciężarówki z materiałami wybuchowymi.

Prowokacja białoruskich służb. W roli głównej były sędzia Szmydt

Prowokacja białoruskich służb. W roli głównej były sędzia Szmydt

Źródło:
Fakty TVN

Wybory na Węgrzech dopiero za rok, ale opozycja już się mobilizuje. W weekend przez Budapeszt przetoczyły się antyrządowe manifestacje. Opozycyjna partia Tisza przekonuje, że zawróci Węgry z antyunijnej ścieżki i Budapeszt znów stanie się wiarygodnym, europejskim partnerem.

Do wyborów rok, ale opozycja już się mobilizuje. Mają szansę odsunąć Orbana

Do wyborów rok, ale opozycja już się mobilizuje. Mają szansę odsunąć Orbana

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Krzyś ma pięć lat i choruje na dystrofię mięśniową. Ratunkiem jest leczenie w Stanach Zjednoczonych, a to słono kosztuje. Na terapię w Bostonie trzeba zebrać 17 milionów złotych. W pomoc zaangażowała się Fundacja TVN - wszystkie środki wpłacone na konto fundacji z dopiskiem "dla Krzysia" zostaną przekazane na jego leczenie. Krzyś i rodzice biorą też sprawy w swoje ręce - w ramach kiermaszu wielkanocnego sami prowadzą zbiórkę.

Ma pięć lat i choruje na dystrofię mięśniową. Trwa zbiórka, by Krzyś mógł się cieszyć zdrowiem

Ma pięć lat i choruje na dystrofię mięśniową. Trwa zbiórka, by Krzyś mógł się cieszyć zdrowiem

- Z jednej strony zobaczyłem mocno sparaliżowanych faworytów, którzy - odniosłem takie wrażenie - przyszli na tę debatę przede wszystkim, żeby nie przegrać. A z drugiej strony zobaczyłem trójkę kandydatów, którzy wykorzystali szansę - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując debatę w Końskich.

"Sparaliżowani faworyci", "znakomity odruch" i dwóch przegranych. Debata okiem Kwaśniewskiego

"Sparaliżowani faworyci", "znakomity odruch" i dwóch przegranych. Debata okiem Kwaśniewskiego

Źródło:
TVN24

Rosjanie celowo zabijają cywilów na Ukrainie po to, żeby psychicznie wykończyć ten naród - stwierdziła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Katarzyna Pisarska, odnosząc się do niedzielnego ataku na Sumy. Zaznaczyła przy tym, według wielu członków Kongresu USA polityka Białego Dom w stosunku do Rosji "jest mylną".

"Polityka, którą obecnie prowadzi Biały Dom, jest polityką mylną"

"Polityka, którą obecnie prowadzi Biały Dom, jest polityką mylną"

Źródło:
TVN24

"Latynoski Trump" rządzi Argentyną od grudnia 2023 roku i ma rezultaty. Inflacja spadła 10-krotnie. To rezultat polityki bezwzględnych cięć, które Javier Milei obrazował występami z piłą mechaniczną. Tymczasem Argentyńczycy widzą głodowe emerytury, rosnące bezrobocie i cięcia wydatków socjalnych. Ostatni strajk generalny zatrzymał niemal cały kraj.

Javier Milei rządzi już prawie półtora roku. Nie wszystkim podobają się radykalne cięcia. "Chcemy odzyskać godność"

Javier Milei rządzi już prawie półtora roku. Nie wszystkim podobają się radykalne cięcia. "Chcemy odzyskać godność"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Kto zapłaci za uzbrojenie Europy? Komisja Europejska ma plan, ale finansowanie jest jeszcze niepewne. Projekty na rzecz obronności może współfinansować Europejski Bank Inwestycyjny. W ubiegłym roku to EBI kredytował w Polsce inwestycje w satelity obserwacyjne. Teraz prowadzi rozmowy z rządem w sprawie kolejnych projektów w zakresie bezpieczeństwa i obronności w Polsce. O szczegółach w rozmowie z "Faktami o Świecie" TVN24 BiS opowiedziała prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Nadia Calvino.

Prezes EBI: będziemy mobilizować konieczne finanse, by zagwarantować konieczne zdolności Europy

Prezes EBI: będziemy mobilizować konieczne finanse, by zagwarantować konieczne zdolności Europy

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Wojna celna podkopała zaufanie inwestorów, a decyzje Donalda Trumpa zachwiały nawet rynkiem obligacji. W czasach niepewności rośnie wartość złota. Cena za uncję złota przekroczyła 3200 dolarów.

Rynek reaguje na cła Trumpa. Notowania złota przebiły kolejną barierę psychologiczną

Rynek reaguje na cła Trumpa. Notowania złota przebiły kolejną barierę psychologiczną

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS