loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

Gmina kupiła pani Dorocie meleksa za 54 tys. "Trzeba dbać o ludzi"

Gmina kupiła pani Dorocie meleksa za 54 tys. "Trzeba dbać o ludzi"

Na drogach Głogówka i okolicznych wsi od niedawna można zobaczyć nietypowy widok. To żółty, ogrzewany meleks, którym gna pani Dorota, zatrudniona w charakterze gońca urzędowego. Dawniej, jak na listonosza przystało, wszędzie jeździła rowerem. Zima i mróz zmiękczyły serce burmistrza Głogowa - postanowił więc podnieść pani Dorocie komfort pracy. Teraz urzędowy goniec z pocztą dociera do mieszkańców znacznie szybciej. - Pojazd kosztował nas 54 tys. złotych, ale nie wszystko od razu trzeba przeliczać na pieniądze. Ważny jest też komfort pracy, wygoda i bezpieczeństwo. Poruszanie się na rowerze po drodze krajowej, czy wojewódzkiej, przy takim natężeniu ruchu i gdy...
Co z legalizacją medycznej marihuany? "Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania"

Co z legalizacją medycznej marihuany? "Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania"

Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania - mówią politycy i osoby publiczne. Po śmierci byłego rzecznika SLD wraca temat legalizacji leczniczej marihuany, o co walczył za życia Kalita. Projekt ustawy w tej sprawie, autorstwa ugrupowania Kukiz'15, wpłynął do sejmu prawie rok temu. Prace nad legalizacja utknęły jednak w martwym punkcie. Leszek Miller prosi o wykonanie ostatniej woli Tomasza Kality, a premier Szydło - czeka na zdanie ekspertów.
Ludzie dobrej woli pomagają pogorzelcom stanąć na nogi

Ludzie dobrej woli pomagają pogorzelcom stanąć na nogi

Ogień zabrał im wszystko – dach nad głową, dobytek i nadzieję na przyszłość. Dramat rodziny z dwójką małych dzieci z miejscowości Kościeniewicze (Lubelszczyzna) zaczął się w chwili wybuchu pożaru. Spowodowane przez żywioł straty oszacowano na 100 tysięcy złotych – kwotę niebotyczną i nieosiągalną do szybkiego zgromadzenia w pojedynkę. Ale państwo Szutkowie sami nie są – sąsiedzi i ludzie dobrej woli nie pozostają obojętni , chcąc pomóc pogorzelcom w nowym starcie.
Zabójczy mróz. Kolejne osoby zmarły z wychłodzenia

Zabójczy mróz. Kolejne osoby zmarły z wychłodzenia

Wszystkiemu winien mróz. Tęgi, siarczysty, trzaskający – żadne określenie nie dość trafne, gdy termometry wskazują wartości rzędu prawie - 40 stopni Celsjusza. Tyle wskazały dzisiejszej nocy termometry mieszkańców małopolskiej Jabłonki. Ale niewiele tylko cieplej było na Śląsku czy w okolicach Kielc. Ostatnia doba to także dwie kolejne ofiary arktycznego chłodu. Pod naporem zimy ugina się zresztą cała Europa. We Włoszech – śnieżyce i tragedia. Nie żyje już 8 osób – w tym dwóch Polaków. Nie lepiej jest w Turcji czy na Bałkanach – wszędzie jest biało, ślisko i niebezpiecznie.
Sadowy finał sprawy brutalnego zabójstwa przedsiębiorcy

Sadowy finał sprawy brutalnego zabójstwa przedsiębiorcy

Poszukiwano ich półtora roku, później przez rok pisano akt oskarżenia. Teraz sprawa porwania i brutalnego zabójstwa przedsiębiorcy z Trąbek Wielkich znajduje swój sądowy finał. Ciało mężczyzny znaleziono zakopane w lesie. Prawdopodobnie został pogrzebany, gdy jeszcze żył. Oskarżeni mieli to zrobić, by przejąć jego majątek warty około miliona złotych. Przed sądem w Gdańsku stanie siedmiu mężczyzn oskarżonych między innymi o morderstwo oraz próbę wyłudzenia.
tvnpix