Prognoza pogody na niedzielę 4 marca

Niedziela będzie słoneczna, choć w niektórych regionach może się trochę chmurzyć. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Podlasiu do 2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 997 hPa.

19 milionów z kart MON w dwa lata. "To są wydatki całej polskiej armii"

Karty płatnicze i kredytowe Ministerstwa Obrony Narodowej obciążone kwotą ponad 9 milionów złotych rocznie. To 19 milionów w dwa lata. Politycy i urzędnicy MON wydali tyle na "wszystkie wydatki związane z funkcjonowaniem polskiej armii w kraju i poza granicami". Antoni Macierewicz - odchodząc - chwalił się, ile wydał na wojsko, ale chyba nie o to chodziło. Minister Mariusz Błaszczak ogranicza liczbę służbowych kart, bo wydatki resortu są nie do obrony.

Tylko mandat za jazdę pod prąd i czołówkę. Sąd: czyn wynikał z nieostrożności

Jechała slalomem pod prąd, zahaczyła o dwa samochody i zderzyła się z trzecim. Za tak niebezpieczne manewry dostała 500 złotych grzywny. Kierująca audi była śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich na drodze krajowej w Wejherowie, więc teoretycznie mogła pójść nawet do więzienia, ale sąd orzekł, że była roztargniona i czyn zakwalifikował jako kolizję. Czym się więc różni kolizja od spowodowania wypadku?

Prognoza pogody na sobotę 3 marca

Na wschodzie i północnym-wschodzie kraju będzie pochmurno. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, -5 stopni Celsjusza w centrum kraju do -2 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr wschodni i północny, słaby i umiarkowany.

Delegacje Polski i Izraela spotkały się po raz pierwszy

Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej wchodzi w życie. Dwie strony siadają do rozmów. Polska delegacja liczy na zrozumienie, Izrael na zmianę prawa. To próba osiągnięcia porozumienia pod presją czasu, bo wkrótce delegacja rządu Izraela udaje się do Stanów Zjednoczonych.

Prognoza pogody na piątek 2 marca

W Małopolsce, na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie słaby przelotny śnieg. Poza tym na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna od -10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do -3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe 996 hPa.

Ważna doba polskiej delegacji w Jerozolimie. Na szali nie tylko relacje z Izraelem

Dwa zespoły i jedna gorąca ustawa. W środę wieczorem w Izraelu wylądowała polska delegacja. Na miejscu czeka izraelska. Czeka też Waszyngton. - Nie jedziemy negocjować, jedziemy wyjaśniać - mówi szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Ale druga strona wyraźnie ma nadzieję nie tylko na zmianę tonu, ale też na zmianę ustawy.

25 lat więzienia za oblanie kwasem modelki

Jest prawomocny wyrok na mężczyznę, który oblał kwasem modelkę. Dręczył ją przez lata, a gdy sprawa trafiła do sądu, przyszedł z kwasem siarkowym. W środę sąd utrzymał wyrok 25 lat więzienia i dołożył 12 lat zakazu zbliżania się do ofiary.

Prognoza pogody na czwartek 1 marca

W czwartek pogodnie. Tylko na wschodnim Pomorzu oraz na północnym wschodzie i wschodzie kraju pochmurno. Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i Gdańskim Wybrzeżu opady śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i -8 stopni Celsjusza w centrum kraju, do -5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni. Słaby i umiarkowany.

Prognozy się nie sprawdziły. Ekstremalne warunki na K2

Prognozy się nie sprawdziły. Zamiast okna pogodowego na K2 panują ekstremalne warunki. Zespoły, których celem było dotarcie do obozu trzeciego i zaaklimatyzowanie się, wróciły do bazy. Ten wiatr chce nas zwiać z grani - mówią himalaiści. Na miejscu jest wysłannik "Faktów" TVN Rober Jałocha.

Kamery w lokalach wyborczych? Specjaliści pokazali "Faktom" TVN, jak przejąć takie urządzenia w dwie minuty

Transmisja z wyborów jest zdaniem rządu przemyślana i zaplanowana, ale brakuje 600 milionów złotych i ponad 25 tysięcy kamer. Wszystko dlatego, że po zmianach Kodeksu wyborczego w każdej z dwudziestu ośmiu tysięcy wyborczych komisji ma być kamera. Ale nie wiadomo czy i kiedy będą, bo nie ma przetargu i nie wiadomo kiedy będzie. Dodatkowym problemem jest zabezpieczenie takich transmisji.