Ronaldo przechodzi z Realu Madryt do Juventusu Turyn

Cristiano Ronaldo żegna się z Realem Madryt, wita się z Juventusem Turyn. "Przyszedł czas na nowy etap w życiu" - pisze do kibiców. Włoski Juventus zapłaci za niego ponad 100 milionów euro, ale Turyn nie żałuje, bo już liczy zyski. Ronaldo to marka - w piłce nożnej na razie nie ma mocniejszej.

Prognoza pogody na czwartek 12 lipca

W czwartek na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej dość intensywne opady deszczu (miejscami do 25 mm). Na Śląsku i w województwach wschodnich przelotny deszcz i burze (do 15 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Na pozostałym obszarze słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe 999 hPa.

Prognoza pogody na środę 11 lipca

W środę przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 28 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowy.

"Mówimy dość, nie dajemy rady". Pielęgniarki odeszły od łóżek

Co najmniej 130 pielęgniarek z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego numer 4 w Lublinie rozpoczęło w poniedziałek strajk i odeszło od łóżek pacjentów. Pielęgniarki domagają się podwyżek i zapowiadają, że akcja będzie trwała do skutku. Lubelska placówka to nie jedyny szpital, który w ostatnim czasie ma problem z personelem medycznym. Pielęgniarki na Podkarpaciu masowo idą na zwolnienia lekarskie.

Światowe media komentują słowa Micka Jaggera z Warszawy

Zagraniczne media odnotowały słowa Micka Jaggera z niedzielnego koncertu w Warszawie. - Polska, co za piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać - powiedział swoim fanom lider zespołu The Rolling Stones. Sytuację z koncertu zauważył m.in. "The New York Times", "Die Welt" czy agencja Reutera. Światowe media cytują muzyka i przypominają sytuację w Polsce wokół ustawy o Sądzie Najwyższym.

Pogoda na wtorek 10 lipca

We wtorek na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby, z przewagą północno-wschodniego. Ciśnienie w południe 1002 hPa.

Powodzenie akcji w Tajlandii zależy od psychiki chłopców

Ratownicy mówią, że klucz do sukcesu tej akcji tkwi w głowach chłopców. Bo to stan psychiczny determinuje to, co dzieje się z ciałem. Napędza ich adrenalina. Wspiera doświadczenie opiekunów. Największym wrogiem jest panika. Trzeba - tylko i aż - zachować spokój, mając za sobą 15 dni w izolacji od świata.

Prognoza pogody na poniedziałek 9 lipca

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-20 mm, na południu Polski burze. Jedynie na Podlasiu, Mazowszu i Ziemi Lubuskiej bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju do 26 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h.

Coraz więcej pytań po katastrofie MiG-a

Trwają oględziny wraku rozbitego MiG-a. Im więcej znanych szczegółów, tym więcej pada pytań. Co dokładnie wydarzyło się wczoraj pod Pasłękiem i dlaczego zginął doświadczony pilot?

Nowy futbolowy porządek świata? Bez Brazylii, Urugwaju...

Mundial w Rosji jak mistrzostwa Europy. W turnieju pozostały już tylko drużyny ze Starego Kontynentu. Belgia wydarła półfinał faworyzowanej Brazylii. Urugwaj odesłali do domu Francuzi. Eksperci mówią o nowym futbolowym porządku świata.