"Czekają na mamę w domu". Poprawia się stan Oksany

Zaczyna ruszać rękami i samodzielnie jeść. Ale jest za wcześnie, by powiedzieć, kiedy pani Oksana, której historię pokazaliśmy w "Faktach" TVN, wyjdzie ze szpitala. Przeszła udar, a pracodawca zostawił ją bez pomocy. Dobra informacja jest taka, że są pieniądze na leczenie.

"Nie da się problemu załatwić, mówiąc, że go nie ma"

Chyba niewielu uczniów i rodziców potraktowało poważnie słowa minister edukacji o tym, że "uczeń nie ma prawa prawa mieć ciężkiego tornistra". Taka jest rzeczywistość, że tornistry są ciężkie - mówi rzecznik praw dziecka. I tego problemu nie rozwiąże żadne rozporządzenie.

Prognoza pogody na sobotę 17 lutego

W sobotę na północnym wschodzie Polski, a wieczorem również na Podkarpaciu, słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Klif osunął się na plażę w Gdyni

Na plaży w Gdyni Orłowie osunął się duży fragment tamtejszego klifu. Dopiero po akcji poszukiwawczej strażaków można było być pewnym, że pod zwałami ziemi nie ma ludzi.

Prognoza pogody na piątek 16 lutego

W piątek duże zachmurzenie z przejaśnieniami na zachodzie. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu do 5 cm oraz śniegu z deszczem marznącym do 5 mm. Ślisko na drogach. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 3 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami dość silny. Na Wybrzeżu w porywach do 70km/h.

Prognoza pogody na czwartek 15 lutego

Czwartek będzie pochmurny z niewielkimi przejaśnieniami. W południowo-wschodniej części kraju pojawią się zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie będzie rosnąć - w południe osiągnie 1014 hPa.

Premier: pomagamy na miejscu, to jest najbardziej efektywne

Polska ma przeznaczyć 10 milionów dolarów na budowę domów dla uchodźców w Libanie. Tak zapewniał premier Morawiecki w czasie wizyty w tym kraju. Podkreślał także, że Polska chce pomagać na miejscu. Szef rządu odwiedził szkołę i przychodnię dla syryjskich uchodźców.

"Robiłam wszystko, żeby mu pomóc". Revol o dramacie na Nanga Parbat

14 godzin spędzili razem na górze. To był czas pełen obaw, niepewności, oczekiwania na pomoc i poprawę stanu zdrowia Tomasza Mackiewicza. Później Elizabeth Revol ruszyła w dół Nanga Parbat przekonana, że przyjaciela można uratować. O swoich przeżyciach opowiedziała reporterce programu "Czarno na Białym" w TVN24.

Telekamery 2018 rozdane. Pięć statuetek dla TVN

Telekamery 2018 rozdane. W pięciu kategoriach zwyciężyły osoby związane z TVN. Anita Werner wygrała tegoroczny plebiscyt w kategorii Prezenter Informacji. Statuetkę w kategorii Osobowość Telewizyjna zdobyła Martyna Wojciechowska, prowadząca program TVN "Kobieta na krańcu świata", redaktor naczelna kanału podróżniczego Travel Channel. W kategorii Nadzieja Telewizji zwyciężył dziennikarz TVN Filip Chajzer. W kategorii Serial zwyciężył serial TVN "Diagnoza", a w kategorii Aktorka występująca w tym serialu Maja Ostaszewska. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Płyty CD w odwrocie. "Wielkiego sentymentu nie mam, to tylko nośnik"

Przez całe dekady nie było bez nich dobrej imprezy. Może jeszcze kiedyś powrócą, ale dziś płyty CD są w odwrocie. Największe amerykańskie sklepy przestają je sprzedawać, bo nie ma chętnych. Prawie wszyscy ściągają muzykę z internetu. W Polsce pewnie za jakiś czas będzie podobnie.