Prognoza pogody na wtorek 3 lipca

We wtorek w północno-wschodniej części kraju słabnące opady deszczu, a w pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, jego prędkość w porywach może osiągnąć do 45km/h.

Ustawa miała zapewnić niepełnosprawnym rehabilitację. Jak działa w praktyce?

1 lipca wchodzi w życie ustawa, którą rząd odpowiedział na protest niepełnosprawnych. I od razu okazuje się, że wymaga zmiany. Gdy rząd odmówił niepełnosprawnym pięciuset złotych dodatku, obiecał im w zamian dostęp do rehabilitantów bez kolejki. Ale jak się okazuje - zapomniał o dzieciach. I teraz minister prosi, by także o nich pamiętać.

Kolejny dzień protestu przed Sądem Najwyższym. "Walka o praworządność"

Kolejny dzień przed Sądem Najwyższym w Warszawie zbierają się demonstranci w obronie sędziów. PiS obniżył sędziom wiek emerytalny i oddał prezydentowi decyzję, czy mogą pracować dłużej. Sędziowie uznali to za kolejny zamach na konstytucję. Zwłaszcza w przypadku pierwszej prezes, o której konstytucja mówi wprost, że ma 6-letnią kadencję.

Zmiany na korzyść turystów. "Biurom nie będą się opłacały złe imprezy"

Dobra wiadomość dla turystów, wyjeżdżających z biurami podróży. Od dzisiaj mają większe prawo, by dochodzić tego, co im się należy. Nie wolno ich zaskakiwać dodatkowymi opłatami. Wszystko ma być w umowie - jak nie ma, to płaci za to biuro. Wydłuża się też czas na żądanie odszkodowania, a skraca - na wydanie decyzji w sprawie jego wypłaty.

Prognoza pogody na poniedziałek 2 lipca

Poniedziałek będzie pochmurny. Na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie wystąpi przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, choć w porywach jego prędkość może osiągnąć do 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe 1001 hPa.

Rockowy festiwal podwyższonego ryzyka. Owsiak zapowiada odwołanie

Rockowy festiwal Jurka Owsiaka znowu został uznany przez policję za imprezę podwyższonego ryzyka. Mimo, że Owsiak zapewnia, że zawsze dbał o zabezpieczenia, a wcześniej - przez lata - policja to doceniała. Owsiak jest przekonany, że podobnie jak rok temu, opinia policyjnych władz nikogo nie odstraszy, a tysiące młodych ludzi będzie się bawić żywiołowo, ale bezpiecznie.

Ostatnia droga Olgi Krzyżanowskiej. "Była dla nas kompasem"

Pogrzeb Olgi Krzyżanowskiej odbył się na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko, w alei zasłużonych. Ci, którzy przyszli ją pożegnać, mówili, że bardzo się zasłużyła dla polskiej wolności i politycznej kultury. I że tak krystalicznego człowieka będzie bardzo brakować.

Prognoza pogody na niedzielę 1 lipca

We wschodniej części kraju wystąpią słabe opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr północny. W porywach jego siła może osiągnąć prędkość do 50km/h.

Jest porozumienie. Przymusowej relokacji nie będzie

Porozumienie na szczycie. Jest plan w sprawie imigrantów. Po nocnych negocjacjach oczy Angeli Merkel były podobno czerwone, a "atmosfera była toksyczna", ale w sprawie relokacji przymusu nie będzie. Państwa Unii dobrowolnie będą przyjmować imigrantów, a specjalne centra kontroli będą nad tym czuwać.

Prezes decyduje, rząd wykonuje. "Monowładza Kaczyńskiego"

Kiedy jest decyzja prezesa PiS, Sejm i Senat są jak maszyna. Tak było z sądami, Trybunałem i ustawą o IPN. - System autorytarny działa według arbitralnej woli, a nie według praw i konstytucji - mówi profesor Norman Davis, i to głos, w który warto się wsłuchać. Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu, wspomina o depeszy agencji Reutera, w której decyzję o połączeniu dwóch polskich banków skwitowano stwierdzeniem: "Jarosław Kaczyński zaakceptował tę fuzję". Jego zdaniem prezes PiS "decyduje, a nie rządzi; decyduje spod dużego palca, pod wpływem przypadków, plucia w ucho, intryg".

W szpitalach trwa protest. Czarne koszulki zamiast białych kitli

W niektórych szpitalach lekarze założyli dziś czarne stroje, bo chcieli być bardziej widoczni. W innych niewidoczne są pielęgniarki i to też jest problem. W Lublinie i Koninie ponad dwieście pielęgniarek nagle nie przyszło do pracy. Sprawą zajmuje się nawet prokuratura.