Prognoza pogody na piątek 20 lipca

W piątek na zachodzie będzie pogodnie. W pozostałych częściach kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Strażacy z OSP podejrzani o podpalenie składowiska opon

Zarzuty spowodowania pożaru składowiska opon w Trzebini, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, postawiła we wtorek prokuratura dwóm mężczyznom. To 22-letni i 28-letni mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. Jeden z nich był, a drugi wciąż jest strażakiem OSP. Obydwaj przyznali się do winy.

Prognoza pogody na czwartek 19 lipca

W czwartek na zachodzie Polski pochmurno i deszcz (10-15 mm). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie zmienne, miejscami przelotne opady deszczu i burze (5-15 mm i porywy do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 996 hPa.

Prezydencka łaska przed prawomocnym wyrokiem. Echa orzeczenia TK

Czy prezydent może ułaskawić osobę, która nie jest skazana prawomocnym wyrokiem? Zdaniem nowego Trybunału Konstytucyjnego - może ułaskawić każdego na każdym etapie. Ułaskawiony Mariusz Kamiński może spać spokojnie. Wybrani przez PiS sędziowie przyznali rację prezydentowi kandydującemu z list PiS.

Drużynowy pytał o ewakuację dzieci. Usłyszał, że nie trzeba

Uwaga harcerze! Burze naprawdę są groźne i ostrzeżenia warto traktować poważnie. Na Mazowszu drzewo runęło na harcerski namiot. Tylko cudem śpiącym w środku dziewczynkom nic się nie stało. Przed nawałnicą jeden z drużynowych pytał - czy ewakuować dzieci? Ale usłyszał, że nie trzeba.

Prognoza pogody na środę 18 lipca

Na zachodzie kraju wystąpią opady deszczu, a na pozostałych obszarach mogą pojawić się burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na zachodzie, do 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Tusk w Pekinie: świat, który budowaliśmy przez dekady, przyniósł pokój

W tym samym czasie co szczyt Trump-Putin w Pekinie odbył się szczyt Chiny-Unia Europejska. - Pamiętajmy, tu w Pekinie i na szczycie w Helsinkach, że świat, który budowaliśmy przez dekady, czasami mimo sporów, przyniósł pokój Europie, rozwój gospodarczy Chinom i koniec zimnej wojny między Wschodem i Zachodem - mówił Donald Tusk, nawiązując do słów Donalda Trumpa, że Unia Europejska jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

Sędzia Iwulski tłumaczy się z orzekania w procesach politycznych

Kierujący Sądem Najwyższym sędzia orzekał w procesach politycznych czasów PRL-u. - Starałem się nie robić nikomu krzywdy - mówi. Ale pojawia się pytanie, czy największej krzywdy nie wyrządził Sądowi Najwyższemu, kiedy przyznał się tylko do jednego procesu, mimo że było ich więcej.

Prognoza pogody na wtorek 17 lipca

We wtorek przelotny deszcz i burze (10-30 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 992 hPa.

Pielęgniarki w szpitalu klinicznym w Lublinie wracają do pracy

Po tygodniu protestu w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie jest porozumienie z pielęgniarkami i nadzieja na lepsze warunki pracy, choć spór jeszcze trwa. To dobra wiadomość dla pacjentów. Nie będą już odsyłani z kwitkiem. Szpital wraca do pracy pełną parą.