Oficer rosyjskiego wywiadu otruty w Londynie. "Trwa policyjne śledztwo"

Gorąco na linii Moskwa-Londyn. W brytyjskim szpitalu walczą o życie były rosyjski szpieg i jego córka. Zostali otruci nieznaną substancją przez nieznanych sprawców. Londyn podejrzewa Rosjan. W związku z tą sprawą zebrał się sztab antykryzysowy Cobra, a Theresa May musiała się tłumaczyć w parlamencie.

Prognoza pogody na czwartek 8 marca

W czwartek przeważnie pochmurno. Możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 997 hPa.

Ustawa degradacyjna przyjęta przez Sejm. "Nie akceptujemy sowieckich generałów"

- To historyczna sprawiedliwość czy pośmiertna zemsta? - pyta opozycja, ale Sejm pędzi z ustawą, która odbiera generalskie gwiazdki. Wojskowe stopnie mogą stracić między innymi generałowie należący do Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, w tym Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i Mirosław Hermaszewski. Tempo ustawy nie nadrobi straconego czasu, bo generałów można było degradować za życia.

Prognoza pogody na środę 7 marca

W środę będzie pochmurno. Na północy i zachodzie kraju opady deszczu ze śniegiem do 3 mm oraz śniegu do 1-3 cm. Poza tym miejscami słaby deszcz do 1 mm, tylko na Podkarpaciu silniejszy - do 5 mm. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 8 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany.

Premier zapowiada mniejszą administrację i likwidację nagród

Członkowie Kukiz'15 apelują do członków rządu, by ci oddali nagrody. Premier Mateusz Morawiecki planuje zbiorowe odchudzanie: mniej administracji i mniej kart kredytowych. Zapowiada też likwidację nagród i premii. Ale chudsza administracja będzie miała szansę na grubsze portfele.

CBŚP rozbiło gang złodziei samochodów

Kradli samochody osobowe i dostawcze. Działali od kilku lat na terenie Polski i Niemiec. Byli jednym z największych samochodowych gangów. Byli, bo właśnie wpadli. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w tej sprawie 11 osób.

Prognoza pogody na wtorek 6 marca

We wtorek na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie pogodnie. Poza tym opady deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ostatnie okno pogodowe nad K2. Polacy zdeterminowani do ataku na szczyt

To ostatnie w marcu okno pogodowe nad K2 i ostatnia szansa na atak szczytowy. Uziemieni od kilku dni polscy himalaiści mogą wreszcie opuścić bazę. O trzeciej nad ranem naszego czasu Adam Bielecki i Janusz Gołąb ruszają w stronę obozu pierwszego. Od tego wyjścia zależy powodzenie wyprawy. Więcej prób nie będzie.

Ostatnia taka niedziela. Handlowcy nie składają broni

W tę niedzielę zakupy jeszcze zrobimy, za tydzień - już nie. Chyba, że zamiast do galerii pójdziemy na dworzec. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele weszła w życie i mocno komplikuje życie klientów. Handlowcy mnożą pomysły na obchodzenie przepisów, mimo że Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej straszy karami.

Prognoza pogody na poniedziałek 5 marca

Na południowym-wschodzie kraju nowy tydzień zacznie się pogodnie. W pozostałych regionach kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające od zachodu do dużego. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce możliwe słabe opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, okresami może być dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 50 km/h.