Prognoza pogody na niedzielę 18 lutego

Niedziela na zachodzie będzie dość pogodna. W pozostałych regionach kraju opady śniegu, lokalnie marznącego deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

"Czekają na mamę w domu". Poprawia się stan Oksany

Zaczyna ruszać rękami i samodzielnie jeść. Ale jest za wcześnie, by powiedzieć, kiedy pani Oksana, której historię pokazaliśmy w "Faktach" TVN, wyjdzie ze szpitala. Przeszła udar, a pracodawca zostawił ją bez pomocy. Dobra informacja jest taka, że są pieniądze na leczenie.

"Nie da się problemu załatwić, mówiąc, że go nie ma"

Chyba niewielu uczniów i rodziców potraktowało poważnie słowa minister edukacji o tym, że "uczeń nie ma prawa prawa mieć ciężkiego tornistra". Taka jest rzeczywistość, że tornistry są ciężkie - mówi rzecznik praw dziecka. I tego problemu nie rozwiąże żadne rozporządzenie.

Prognoza pogody na sobotę 17 lutego

W sobotę na północnym wschodzie Polski, a wieczorem również na Podkarpaciu, słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Klif osunął się na plażę w Gdyni

Na plaży w Gdyni Orłowie osunął się duży fragment tamtejszego klifu. Dopiero po akcji poszukiwawczej strażaków można było być pewnym, że pod zwałami ziemi nie ma ludzi.

Prognoza pogody na piątek 16 lutego

W piątek duże zachmurzenie z przejaśnieniami na zachodzie. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu do 5 cm oraz śniegu z deszczem marznącym do 5 mm. Ślisko na drogach. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 3 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami dość silny. Na Wybrzeżu w porywach do 70km/h.

Prognoza pogody na czwartek 15 lutego

Czwartek będzie pochmurny z niewielkimi przejaśnieniami. W południowo-wschodniej części kraju pojawią się zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie będzie rosnąć - w południe osiągnie 1014 hPa.

Premier: pomagamy na miejscu, to jest najbardziej efektywne

Polska ma przeznaczyć 10 milionów dolarów na budowę domów dla uchodźców w Libanie. Tak zapewniał premier Morawiecki w czasie wizyty w tym kraju. Podkreślał także, że Polska chce pomagać na miejscu. Szef rządu odwiedził szkołę i przychodnię dla syryjskich uchodźców.