Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Na Pomorzu i Mazurach pogodnie. Poza tym w całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu i śniegu, a na północnym wschodzie i w centrum – również powodującego gołoledź marznącego deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dzień od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć 50 km/h.

2 miesiące aresztu dla rodziców. Trzymiesięczna Lenka trafiła do szpitala. Cała posiniaczona i z pękniętą czaszką. Lekarze ani prokurator nie uwierzyli, że dziecko uderzyło się grzechotką. Rodzice dziewczynki są podejrzani o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Wielkie odliczanie do wielkiego grania. I wielka mobilizacja wolontariuszy. Ponad 120 osób szykowało dziś puszki, które już za miesiąc będą na wagę złota. Aukcje już się zaczęły, więc quad Rafała Sonika już czeka na nowego właściciela.

Tatry z lotu ptaka i niezwykłe zdjęcia polskich pilotów. Mistrz szybowców znowu funduje widzom podniebną ucztę. Zafundować chce też podniebny rekord. 13,5 tysiąc metrów to granica, którą chce przekroczyć. Już nie raz udowodnił, że dla niego nie ma granic.

W całym kraju pochmurno, a w niektórych regionach możemy spodziewać się opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, do 8 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zachodni. Umiarkowany i dość silny. Okresami może osiągnąć prędkość w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe 996 hPa.

Są podejrzani o naruszenie miru domowego, bo weszli na teren Sejmu bez przepustek. Czterech działaczy ze stowarzyszeń obywatelskich pilnie zostało wezwanych do prokuratury. Na teren Sejmu weszli w ramach sprzeciwu. Sprzeciwiając się przychodzą też na miesięcznice smoleńskie. I będą też demonstrować 13 grudnia.

Skrajność, absurd i sadyzm - były premier i szef dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz nie przebiera w słowach oceniając ustawę dezubekizacyjną w wersji PiS. A 6 byłych ministrów obrony pisze list zwracają uwagę, że obniżając emerytury SB krzywdzi się uczciwych żołnierzy i policjantów.

W Ministerstwie Edukacji Narodowej jest odpowiedzialna za przedmiot wychowanie do życia w rodzinie. Ale jej poglądy mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Urszula Dudziak – teolog i psycholog przekonuje, że antykoncepcja szkodzi kobietom, szuka związku plemników z rakiem piersi, a in vitro – jej zdaniem – przekreśla miłość.

O pisemnym apelu członków Naczelnej Rady Lekarskiej słyszało niewielu - ale jak wszyscy demonstracyjnie szczepią się przed kamerami to już coś więcej. Do akcji dołączył również marszałek Senatu – też lekarz. Dziś Światowy Dzień Szczepień – dobry czas na ich promocję, bo w siłę rosną ruchy antyszczepionkowe.

Polska dostanie się pod wpływ układu niżowego znad północnego Atlantyku, a z południowego-zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Możemy się więc spodziewać chmur z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami: na zachodzie kraju i Pomorzu deszczu do 1-5 mm. Poza tym deszcz ze śniegiem, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie śnieg do 1-5 cm. Opady miejscami marznące, powodujące gołoledź. Na drogach będzie ślisko. Temperatura minimalna od -5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, -2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 60 km/h., a na Pomorzu i Wybrzeżu nawet do 80 km/h.

„Pan Pikul nie jest Bogiem”, „pan Piotrowicz jest wybitnym prawnikiem” – to słowa ministra Mariusza Błaszczaka. Prawo i Sprawiedliwość za byłym prokuratorem z czasów PRL-u stoi murem. Piotrowicz nie zamierza złożyć poselskiego mandatu – mimo, że mijał się z prawdą, co udowodniła nie tylko opozycja.

Amber Gold nigdy nie powinno powstać, nigdy nie powinno prowadzić takiej działalności, a Polacy nigdy nie powinni stracić milionów złotych oszczędności. Nie bez winy są prokuratorzy, do których docierały ostrzeżenia o piramidzie finansowej. Sejmowi śledczy przesłuchali byłego prokuratora generalnego – zeznania złożył porażające.

Z ustaleń policji wynika, że Joanna N. przeprowadziła się do Łodzi z Gliwic do mężczyzny, którego – według byłego męża – poznała przez internet. Jej konkubentowi grozi dożywocie – mężczyzna przyznał się do bicia dziewczynki. Prokuratura stawia zarzuty także matce dziewczynki. Dlaczego tak długo nikt nie zauważył lub nie chciał zauważyć dramatu dziecka?

Władza, prestiż i odpowiedzialność – jest zmiana na szczytach krakowskiej kurii. Kardynał Stanisław Dziwisz idzie na emeryturę, a z Łodzi do Krakowa przeprowadza się nowy metropolita. Będzie nim znany z kontrowersyjnych wypowiedzi o aborcji, homoseksualistach czy rozwodach arcybiskup Marek Jędraszewski.