Prognoza pogody na piątek 2 marca

W Małopolsce, na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie słaby przelotny śnieg. Poza tym na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna od -10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do -3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe 996 hPa.

Ważna doba polskiej delegacji w Jerozolimie. Na szali nie tylko relacje z Izraelem

Dwa zespoły i jedna gorąca ustawa. W środę wieczorem w Izraelu wylądowała polska delegacja. Na miejscu czeka izraelska. Czeka też Waszyngton. - Nie jedziemy negocjować, jedziemy wyjaśniać - mówi szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Ale druga strona wyraźnie ma nadzieję nie tylko na zmianę tonu, ale też na zmianę ustawy.

Wyłudził pół miliona na "chorego Antosia". W środę stanął przed sądem

Wymyślił chorego chłopca i zbierał pieniądze na operację. Historia była tak wzruszająca, że na konto oszusta błyskawicznie wpłynęło pół miliona złotych. Pieniądze wpłynęły między innymi od Anny i Roberta Lewandowskich. Oszust stanął w środę przed sądem, ale pieniądze nie są w tej historii największą stratą.

25 lat więzienia za oblanie kwasem modelki

Jest prawomocny wyrok na mężczyznę, który oblał kwasem modelkę. Dręczył ją przez lata, a gdy sprawa trafiła do sądu, przyszedł z kwasem siarkowym. W środę sąd utrzymał wyrok 25 lat więzienia i dołożył 12 lat zakazu zbliżania się do ofiary.

Prognoza pogody na czwartek 1 marca

W czwartek pogodnie. Tylko na wschodnim Pomorzu oraz na północnym wschodzie i wschodzie kraju pochmurno. Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i Gdańskim Wybrzeżu opady śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i -8 stopni Celsjusza w centrum kraju, do -5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni. Słaby i umiarkowany.

Mróz nie odpuszcza. "Arktyka jest w tej chwili cieplejsza"

W Polce jest zimniej niż na Arktyce, a lodowate noce są zabójczo niebezpieczne. Pijany 13-latek, który stracił przytomność na przystanku, miał mnóstwo szczęścia. Podobnie jak turyści, którzy noc spędzili w Tatrach przy minus 20 stopniach Celsjusza.

Prognozy się nie sprawdziły. Ekstremalne warunki na K2

Prognozy się nie sprawdziły. Zamiast okna pogodowego na K2 panują ekstremalne warunki. Zespoły, których celem było dotarcie do obozu trzeciego i zaaklimatyzowanie się, wróciły do bazy. Ten wiatr chce nas zwiać z grani - mówią himalaiści. Na miejscu jest wysłannik "Faktów" TVN Rober Jałocha.

Kamery w lokalach wyborczych? Specjaliści pokazali "Faktom" TVN, jak przejąć takie urządzenia w dwie minuty

Transmisja z wyborów jest zdaniem rządu przemyślana i zaplanowana, ale brakuje 600 milionów złotych i ponad 25 tysięcy kamer. Wszystko dlatego, że po zmianach Kodeksu wyborczego w każdej z dwudziestu ośmiu tysięcy wyborczych komisji ma być kamera. Ale nie wiadomo czy i kiedy będą, bo nie ma przetargu i nie wiadomo kiedy będzie. Dodatkowym problemem jest zabezpieczenie takich transmisji.

Policja utorowała drogę na SOR. Uratowało to życie dziecku

Policyjną drogówkę z Pleszewa mija pędzący samochód, więc funkcjonariusze ruszają w pościg. Zatrzymują kierowcę i widzą, że płacze. To nie był pirat - to zrozpaczony ojciec z trzymiesięcznym umierającym dzieckiem. Dzięki policyjnej pomocy dziewczynkę udało się uratować.

Prognoza pogody na środę 28 lutego

We wschodniej części kraju ostatni dzień miesiąca będzie pochmurny i śnieżny. W pozostałych regionach kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od -13 stopni Celsjusza na Podlasiu do -6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1016 hPa.

"Kadencja minie, wstyd zostanie". Protestujący apelują do sędziów

- Zrezygnujcie z kandydowania do Krajowej Rady Sądownictwa - apelują przeciwnicy nowych ustaw sądowych do sędziów, którzy się zgłosili. I mimo mrozu, hasło "wolne sądy" znów słychać w Polsce. Są pikiety w kilku miastach i pytanie o to, czy kandydowanie w obecnych warunkach to nie wstyd.

Prognoza pogody na wtorek 27 lutego

Wtorek będzie pochmurny, na południowym wschodzie kraju wystąpią opady śniegu. Więcej chmur również na Wybrzeżu i Pomorzu, miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, -8 stopni Celsjusza w centrum kraju do -4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany na południu kraju i Pomorzu.