CBŚP rozbiło gang złodziei samochodów

Kradli samochody osobowe i dostawcze. Działali od kilku lat na terenie Polski i Niemiec. Byli jednym z największych samochodowych gangów. Byli, bo właśnie wpadli. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w tej sprawie 11 osób.

Prognoza pogody na wtorek 6 marca

We wtorek na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie pogodnie. Poza tym opady deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ostatnie okno pogodowe nad K2. Polacy zdeterminowani do ataku na szczyt

To ostatnie w marcu okno pogodowe nad K2 i ostatnia szansa na atak szczytowy. Uziemieni od kilku dni polscy himalaiści mogą wreszcie opuścić bazę. O trzeciej nad ranem naszego czasu Adam Bielecki i Janusz Gołąb ruszają w stronę obozu pierwszego. Od tego wyjścia zależy powodzenie wyprawy. Więcej prób nie będzie.

Ostatnia taka niedziela. Handlowcy nie składają broni

W tę niedzielę zakupy jeszcze zrobimy, za tydzień - już nie. Chyba, że zamiast do galerii pójdziemy na dworzec. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele weszła w życie i mocno komplikuje życie klientów. Handlowcy mnożą pomysły na obchodzenie przepisów, mimo że Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej straszy karami.

Prognoza pogody na poniedziałek 5 marca

Na południowym-wschodzie kraju nowy tydzień zacznie się pogodnie. W pozostałych regionach kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające od zachodu do dużego. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce możliwe słabe opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, okresami może być dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 50 km/h.

Reportaż "Superwizjera". Sprzedawali chłopców do agencji towarzyskiej dla gejów

Bici i zmuszani do prostytucji przeszli przez piekło. Kilkudziesięciu chłopców z Polski padło ofiarą handlarzy ludźmi. Zamiast do pracy w Niemczech - trafili do agencji towarzyskiej dla gejów. Organizatorzy procederu nie ponieśli żadnej kary. - Jak to możliwe? - pytają reporterzy "Superwizjera". Emisja programu o godzinie 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 4 marca

Niedziela będzie słoneczna, choć w niektórych regionach może się trochę chmurzyć. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Podlasiu do 2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 997 hPa.

19 milionów z kart MON w dwa lata. "To są wydatki całej polskiej armii"

Karty płatnicze i kredytowe Ministerstwa Obrony Narodowej obciążone kwotą ponad 9 milionów złotych rocznie. To 19 milionów w dwa lata. Politycy i urzędnicy MON wydali tyle na "wszystkie wydatki związane z funkcjonowaniem polskiej armii w kraju i poza granicami". Antoni Macierewicz - odchodząc - chwalił się, ile wydał na wojsko, ale chyba nie o to chodziło. Minister Mariusz Błaszczak ogranicza liczbę służbowych kart, bo wydatki resortu są nie do obrony.

Tylko mandat za jazdę pod prąd i czołówkę. Sąd: czyn wynikał z nieostrożności

Jechała slalomem pod prąd, zahaczyła o dwa samochody i zderzyła się z trzecim. Za tak niebezpieczne manewry dostała 500 złotych grzywny. Kierująca audi była śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich na drodze krajowej w Wejherowie, więc teoretycznie mogła pójść nawet do więzienia, ale sąd orzekł, że była roztargniona i czyn zakwalifikował jako kolizję. Czym się więc różni kolizja od spowodowania wypadku?

Miał skatować szczeniaka, teraz ucieka. Jest list gończy za oprawcą

4-miesięczny szczeniak został brutalnie skatowany w Chełmży. Właściciel wybił mu zęby, uszkodził kręgosłup i przetrącił miednicę. Pies był tak bity, że "tkanki miękkie były zeszlifowane praktycznie do kości". Fijo dochodzi do zdrowia, a prokuratura wysyła list gończy za właścicielem.

Prognoza pogody na sobotę 3 marca

Na wschodzie i północnym-wschodzie kraju będzie pochmurno. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, -5 stopni Celsjusza w centrum kraju do -2 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr wschodni i północny, słaby i umiarkowany.

Delegacje Polski i Izraela spotkały się po raz pierwszy

Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej wchodzi w życie. Dwie strony siadają do rozmów. Polska delegacja liczy na zrozumienie, Izrael na zmianę prawa. To próba osiągnięcia porozumienia pod presją czasu, bo wkrótce delegacja rządu Izraela udaje się do Stanów Zjednoczonych.

MSWiA ma nowy projekt ustawy o zbiórkach publicznych

MSWiA ma nowy projekt ustawy o zbiórkach publicznych. 6 marca ma się odbyć spotkanie z organizacjami pozarządowymi, które już głośno protestują. Anna Dymna i Jerzy Owsiak pytają: po co zmieniać to, co świetnie działa?