Atak amstaffa. Dzieci walczą o życie, prokuratura wszczyna śledztwo

Śledztwo prokuratury po ataku psa na dzieci. Amstaff rzucił się na 3-letniego chłopca i jego 8-miesięczną siostrę. Dziewczynka jest tak pogryziona, że walczy o życie. Pies pojawił się w rodzinie zaledwie dzień wcześniej. - Ostrzegałam, że zwierzę agresywnie reaguje na dzieci - mówi poprzednia właścicielka psa. Prokuratorzy sprawdzają, czy te ostrzeżenia trafiły do nowych właścicieli.

Prognoza pogody na sobotę 30 czerwca

W zachodniej części kraju będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze wystąpią zachmurzenie i słaby przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 22 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany.

Sędziowie Sądu Najwyższego murem za Konstytucją

Sędziowie Sądu Najwyższego jednogłośnie przyjmują uchwałę i jasno ogłaszają, że profesor Małgorzata Gersdorf pozostaje pierwszym prezesem SN - zgodnie z przepisami ustawy zasadniczej - do 2020 roku. Podkreślają, że nie można zgodnie z prawem, zmieniać normy Konstytucji, więc 4 lipca nowa ustawa nie zawróci ich z drogi do pracy. Na drodze do obrony praworządności, mają dziś wsparcie z Unii.

Dzieci pogryzione przez psa. Amstaff wzięty dzień wcześniej

Amstaff rzucił się najpierw na trzylatka, a potem na jego ośmiomiesięczną siostrę. Dzieci zostały przetransportowane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Ich stan jest ciężki. Zarówno chłopczyk jak i dziewczynka mają głębokie rany szarpane tułowia i głowy. Rodzina wzięła psa pod opiekę zaledwie dzień wcześniej.

Ma być zdrowiej. W planach ministerstwa opodatkowanie cukru

Jeden słodki napój dziennie to aż 12 kilogramów cukru rocznie. Brzmi groźnie i jest groźne, jeżeli do tego będziemy niezdrowo jeść. Lekarze non stop podnoszą alarm, politycy mogą podnieść podatek. Wiceminister zdrowia jest na tak. W Wielkiej Brytanii już tak mają. Im więcej cukru w produkcie, tym więcej trzeba zapłacić.

40 lat temu Mirosław Hermaszewski poleciał w kosmos

Kosmiczne pozdrowienia w kosmiczną rocznicę. 40 lat temu polsko radziecka załoga poleciała w kosmos, a dwóch astronautów, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przypomniało o tym w swoim filmie. Mirosław Hermaszewski też sobie coś przypomina - ziemia była przepiękna i błękitno-biała. Jest jedynym Polakiem, który coś takiego widział.

Prognoza pogody na 29 czerwca

Zachmurzenie będzie duże i kłębiaste. Na południu i wystąpią opady deszczu, a miejscami możliwe burze z gradem. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 28 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Wysłuchanie Polski w Luksemburgu. Szymański: zaspokoiliśmy ciekawość

Rozmowa była rzeczowa, pytania były konkretne - wiceminister Szymański jest zadowolony, ale przewodniczący Timmermans wciąż widzi zagrożenie, a to od niego będą zależeć dalsze losy sporu. Polska tłumaczyła się w Unii z łamania praworządności, za co grozi nam uruchomienie artykułu 7. Jest to pierwsza w historii UE taka sytuacja.

Prognoza pogody na czwartek 28 czerwca

W czwartek na północy będzie pogodnie, w pozostałych regionach kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 23 stopni Celsjusza na południu do 28 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80km/h.

Unia pyta, Polska odpowiada. To może być trudna dyskusja

Ministrowie z Unii słuchają tłumaczeń Polski i to pierwsza taka sytuacja w historii. Artykuł siódmy dotąd był tylko na papierze, ale dla nas może być naprawę groźny. To trzy godziny pytań o polską praworządność. A kiedy politycy wybierają sędziów do KRS, minister prezesów sądów, a ustawa nie do poznania zmienia Sąd Najwyższy, mogą to być pytania trudne.

Rada Europy wzywa Rosję do zwrotu wraku

Dobrze, że instytucje międzynarodowe dostrzegają problem - mówi szef polskiego MSZ-u po tym, jak Komisja Rady Europy wzywa Rosję, żeby oddała Polsce wrak. Według dokumentu, Rosja powinna przekazać polskim władzom szczątki TU-154M "bez dalszej zwłoki".