Spór o obchody upamiętniające wymordowanie Żydów w Radomsku

Burmistrz izraelskiego miasta Kiryat Bialik chciał w Radomsku publicznie mówić między innymi o tym, że "Polacy zabili 200 tysięcy Żydów". Polscy samorządowcy nie zgodzili się na udział we wspólnych uroczystościach. W poniedziałek miała odbyć się ceremonia upamiętniająca rocznicę wymordowania radomszczańskich Żydów przez nazistowskich Niemców. Zamiast wspólnych obchodów jest zgrzyt, zamiast jednej sprawy - dwa punkty widzenia.

Siostry Maliszewskie zdobywają medale i przezwyciężają problemy

Siostry Maliszewskie na łyżwiarskich torach są nie do zatrzymania, a w życiu - nie do zdarcia. Natalia ma wicemistrzostwo świata, Patrycja pęk medali z Mistrzostw Europy. Obydwie mają moc, która wygrywa ze wszystkim: chorobą, złamaną nogą, a nawet śmiercią bliskich.

Prognoza pogody na środę 21 marca

W środę na południu i południowym-wschodzie kraju pochmurno i okresami opady śniegu do 1-2 cm. Poza tym rozpogodzenia, ale po południu na Pomorzu ponownie więcej chmur. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, 3 stopni Celsjusza w centrum kraju do 5 stopni Celsjusza miejscami na północnym-zachodzie. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny.

PiS wycofuje poprawki ustawy o KRS. "Gest czysto taktyczny"

Zwrot akcji w Sejmie - z porządku obrad znika nowy pomysł na KRS. PiS wycofuje nowelizację i zamiast dać narzędzia prezes Przyłębskiej, daje czas prezes Gersdorf. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego ma zwołać pierwsze posiedzenie KRS.

Sejmowa komisja "za" projektem zaostrzającym prawo aborcyjne

Biskupi apelują, posłowie pracują. W sejmowej komisji bój o aborcyjne prawo. Czy matka będzie musiała przejść przez piekło narodzin nieodwracalnie uszkodzonego płodu? PiS w Sejmie jest "za", choć decyzję może podejmą sędziowie w Trybunale.

Powrót ekipy z K2. "Wszyscy mówią, że chcą wrócić"

Wróciliśmy na tarczy, ale przynajmniej w komplecie - mówi po powrocie z K2 szef wyprawy Krzysztof Wielicki i opowiada, jak to jest kiedy wszystko się sypie: kamienie, trasa, drużyna i pogoda. Więcej o kulisach wyprawy polskich himalaistów na K2 w "Czarno na białym". O tym co widział i słyszał opowie i pokaże reporter "Faktów" TVN Roberta Jałocha. Początek o 20:30 w TVN24

Prognoza pogody na wtorek 20 marca

Zachmurzenie we wtorek będzie zmienne. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Górnym Śląsku i Ziemi Świętokrzyskiej wystąpią opady śniegu. Przelotnego śniegu można spodziewać się też na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy.

Dyrektorzy muzeów Auschwitz i POLIN na celowniku hejterów. "Niespotykana skala"

Polityka - nie tylko ta historyczna - ostro wkracza do miejsc historycznej pamięci. Na celowniku są teraz dyrektorzy muzeów Auschwitz i POLIN. Dyrektora tego pierwszego po wydarzeniach związanych z ustawą o IPN zalała fala hejtu, drugi naraził się wystawą z okazji rocznicy Marca' 68. Obaj pytają o swobodę historycznej debaty.

Staranował rodzinę i uciekł. Policja poszukuje kierowcy

Pędził drogą w Nowych Skalmierzycach, staranował czteroosobową rodzinę i uciekł. Trwa policyjna obława na sprawcę tego wypadku. Stan najbardziej poszkodowanej kobiety jest poważny. Do szpitala trafiła także jej półtoraroczna córka. Mężczyźnie i drugiemu dziecku nic się nie stało.

Prognoza pogody na poniedziałek 19 marca

Poniedziałek będzie pogodny - jedynie na południu i południowym wschodzie wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od -4 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 5 stopnia Celsjusza na Pomorzu. Wiatr na Pogórzu będzie dość silny, w porywach jego prędkość może osiągnąć 45km/h i powodować będzie zamiecie śnieżne.

Trichoskopia ratunkiem dla włosów. Ta metoda może zahamować łysienie

Są tacy, którzy twierdzą, że łyse jest piękne. Ale dla wielu utrata włosów to poważny życiowy problem. Dotyka co trzecią kobietę i połowę mężczyzn przed pięćdziesiątką. Lekarze podpowiadają, że szczegółowe badanie wnętrza włosa pomaga zahamować proces łysienia. Trichoskopia - metoda opracowana przez prof. Lidię Rudnicką - ocenia, jaka jest przyczyna wypadania włosów oraz jakie badania dodatkowo trzeba zrobić.

Prognoza pogody na niedzielę 18 marca

W niedzielę zachmurzenie będzie zmienne; od małego na północy do całkowitego na południu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelskiej wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i dość silny. W porywach może powodować zawieje śnieżne, a jego prędkość osiągnąć 60 km/h.