Prognoza pogody na sobotę 17 marca

W sobotę na północy Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 w skali Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni, może powodować zawieje śnieżne.

Tomasz Komenda wyszedł na wolność. "Długo będą się lały łzy szczęścia"

Tomasz Komenda, który niesłusznie skazany spędził w więzieniu 18 lat, wyszedł w czwartek na wolność. Nie został jeszcze oczyszczony z zarzutów gwałtu i zabójstwa. Tę decyzję ma podjąć Sąd Najwyższy. O niewinności Komendy przekonuje prokuratura, której śledztwo wykazało, że przed laty popełniono mnóstwo błędów. Rozmowa z Tomaszem Komendą w czwartek w programie "Uwaga" w TVN o 19:50.

PiS chce nowelizacji ustawy o KRS. "To jest bolszewizm prawny"

Decyzja zapadła, sejmowy ekspres ruszył. Nowelizacja ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa jest już w parlamencie, w przyszłym tygodniu zajmą się nią posłowie. I pewnie błyskawicznie zostanie przyjęta. Kompetencje pierwszej prezes Sądu Najwyższego ma dostać prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Prognoza pogody na piątek 16 marca

Piątek będzie pochmurny z przejaśnieniami na północy i postępującymi z południa w głąb kraju opadami. Deszcz spadnie na Podkarpaciu i w Małopolsce, a w pasie od Śląska przez centrum kraju po Lubelszczyznę i Mazowsze opady śniegu z deszczem, przechodzące miejscami wieczorem w intensywne opady śniegu do 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 7 stopni Celsjusza na południu. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje śnieżne.

Sondaże mają zdecydować o kandydacie PiS na prezydenta Warszawy

Marszałek Stanisław Karczewski wypada z gry o stolicę. Podobno na własną prośbę nie wystartuje w wyborach. Na placu boju pozostają Patryk Jaki i Michał Dworczyk. Tylko, że obaj wykazują niewielką determinację do startu, bo i niewielkie szanse, by wygrać z Rafałem Trzaskowskim.

Prognoza pogody na czwartek 15 marca

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami. Od Mazowsza i Ziemi Łódzkiej przez Śląsk, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską po Lubelszczyznę i Podkarpacie deszcz i deszcz ze śniegiem. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Więcej pieniędzy dla posłów. Tym razem na ochronę biur

Dwa tysiące złotych miesięcznie, a może i więcej. Posłowie znów dostaną kolejne pieniądze z państwowej kasy. Decyzję podjął marszałek Sejmu. Te pieniądze mają być przeznaczone na ochronę biur poselskich. Duża część opozycji mówi: nie, dziękujemy.

Inspektorzy PIP protestują. Nie chcą pracować w niedzielę

Nie wiadomo, czy zgodnie z linią przyjętą przez władzę chcieliby iść do kościoła czy spędzić czas z rodziną. Wiadomo, że nie chcą pracować w niedzielę. Mowa o Inspektorach Państwowej Inspekcji Pracy, którzy napisali list protestacyjny. Mieli kontrolować tych, którzy otwierając sklepy łamią nowe prawo.

Prognoza pogody na środę 14 marca

W środę pochmurno, okresami opady deszczu do 1-4 mm, na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach i Warmii - deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Jest oburzenie, zaprzeczenia nie ma. Premier "wstydzi się majątku"?

Premier Morawiecki miał okazję bronić się i wyjaśnić sprawę, ale nie skorzystał. Za to rzeczniczka rządu mówi o "bezpardonowym ataku politycznym na rodzinę premiera". Chodzi o artykuł "Newsweeka", w którym dziennikarze tygodnika piszą, że premier miał ukrywać swój majątek, przepisując go na żonę.

Prezydent Łodzi skazana. "Tu nie ma żadnego drugiego dna"

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, ale wiele wskazuje na to, że Hanna Zdanowska będzie mogła startować w wyborach na prezydenta Łodzi. W poniedziałek została skazana na grzywnę za poświadczenie nieprawdy. Hanna Zdanowska jest jedną z twarzy Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych.