Prognoza pogody na czwartek 26 lipca

Na północnym-zachodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach zachmurzenie kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu, burzami z gradem. Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza miejscami na północy kraju oraz w Małopolsce i na Górnym Śląsku, 29 stopni Celsjusza w centrum kraju do 31 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, powieje w burzach z prędkością do 90 km/h.

Polityczna gra na czas. Co dalej z prezydenckim referendum?

Senatorowie mają problem z pomysłem prezydenta. Referendum w sprawie konstytucji na razie odbija się od ściany. Jest wiele "za", ale termin nie jest najlepszy, a koszty są duże - mówi marszałek Stanisław Karczewski. Senacka komisja jest po prostu przeciw.

Niebezpieczna woda w gorące dni. Ratownicy poszukują nastolatków

Kolejny tydzień wakacji i kolejne ostrzeżenie. Dwóch nastolatków wskoczyło do wody i nie wypłynęli. Było upalnie i byli daleko od brzegu, pływali na rowerze wodnym i chcieli się schłodzić. Jak mówią policjanci - jeden z nich miał dostać drgawek. Ratownicy podejrzewają, że to mógł być termiczny szok. Długie rozgrzewanie i nagłe schłodzenie ciała, może być śmiertelnie groźne.

Zaatakował młode dziewczyny rozbitą butelką. Usłyszał wyrok

8 lat więzienia za brutalny napad na dwie młode dziewczyny. Elwira omal nie straciła oka, Anna - życia. Napastnik miał w ręku rozbitą butelkę i nie zawahał się jej użyć. Tak pociął dziewczynom twarze, że blizny będą miały przez całe życie.

Znany perkusista zginął w wypadku. Jechał na rowerze

Wypadek w Warszawie - nie żyje rowerzysta. Był znanym perkusistą i nieustraszonym kolarzem. Na ruchliwej ulicy nie miał szans. I kiedy obok kondolencji, w sieci pojawia się ostra wymiana zdań między kierowcami i rowerzystami, warto odłożyć emocje i uważać.

Prognoza pogody na środę 25 lipca

Na zachodzie będzie pogodnie, a w pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 25 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany. Powieje z północy z prędkością do 90km/h.

Platforma robi krok w tył. Schetyna próbuje ratować koalicję

Platforma robi krok w tył. Kazimierz Michał Ujazdowski znika z walki o Wrocław. Przynajmniej z poparciem Platformy. Platforma chce się iść do wyborów z Nowoczesną, więc były minister z rządu PiS jest jak kula u nogi. Grzegorz Schetyna próbuje ratować i twarz i koalicję.

Prognoza pogody na wtorek 24 lipca

Na wschodzie i południowym wschodzie kraju oraz na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 28 stopni Celsjusza w centrum kraju do 29 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie. Wiatr z kierunków północnych, na wschodzie dość silny. W burzach może osiągnąć prędkość do 90km/godz.

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci. "By nigdy nie zapomnieć"

Początek przed pomnikiem Umschlagplatz, a potem symbolicznym szlakiem "od śmierci do życia". Marsz Pamięci przeszedł ulicami warszawskiego Śródmieścia w 76. rocznicę rozpoczęcia likwidacji Getta i deportacji jego mieszkańców do Treblinki. Zorganizowany po raz siódmy po to, by nigdy nie zapomnieć.

Polscy strażacy na pomoc Szwedom. Wkraczają do akcji

Witani jak bohaterowie, choć dopiero wkraczają do akcji. Polscy strażacy są już w Szwecji. Konwój dociera do bazy. Od jutra stają do walki z ogniem. W środkowej części kraju płoną setki hektarów lasów. Unia Europejska obiecała dodatkową pomoc.