Prognoza pogody na środę 4 kwietnia

W środę na Pomorzu i zachodzie Polski słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Śnieg, deszcz i wichury. Wielkanocna pogoda dała się we znaki

Osiągała prędkość 80 kilometrów na godzinę, miejscami występowała wraz z zacinającym deszczem. Niektórym wielkanocna wichura szczególnie dała się we znaki, bo trudno wielkanocny obiad gotować bez prądu. Wiosna przyjdzie tak gwałtownie, że w środę będzie plus 20 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na wtorek 3 kwietnia

We wtorek na północnym zachodzie, północy i w centrum Polski zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu do 1-5 mm, przemieszczające się na wschód. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 15 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza miejscami na południu. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek 2 kwietnia

W poniedziałek w województwach zachodnich przeważnie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju słaby śnieg i postępujące ku wschodowi - wraz z zanikaniem opadów - większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na Podlasiu deszcz i śnieg. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, na wschodzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 996 hPa.

Donald Tusk zapowiada swój powrót. Co na to PiS?

Wyznanie jak polityczne wyzwanie. Donald Tusk oświadcza, że "nie wybiera się na emeryturę". Po zakończeniu misji w Brukseli chce wrócić do Polski. Nie mówi jednak w jakiej roli i z jaki planem. Ale to i tak wystarczy, by polityczną konkurencję postawić w stan gotowości.

Prognoza pogody na niedzielę 1 kwietnia

W Niedzielę Wielkanocną okresami opady deszczu, a na zachodzie kraju, na Pomorzu i w Wielkopolsce opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 9 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, północno-zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 8 stopni w skali Beauforta.

Policja weszła do domu dziennikarki. Przez pomyłkę

Dziennikarka radiowej Trójki Anna Rokicińska na oczach dzieci została skuta, pokoje przeszukane, a po trzech godzinach okazało się, że to pomyłka. "Skoro w tym domu był podobno taki bałagan, jak na melinie, to ten wygląd uśpił czujność" - te słowa pojawiają się na policyjnym Twitterze.