Wycinka

Dąb Bartek jest bezpieczny, ale młodsze od niego, aczkolwiek też wiekowe dęby, były poważnie zagrożone. Dolnośląscy policjanci zatrzymali grupę przestępców, która zajmowała się wycinaniem ponad 300 letnich dębów - oczywiście nielegalnym. Po co? Dębowe drewno było im potrzebne do produkcji okleiny, która z kolei służyła do produkcji mebli.

Pisane wierszem

Nie trzeba być poetą, ale warto było znać się nieco na poezji zwłaszcza Mickiewicza i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Warto było też sporo wiedzieć o bohaterce "Granicy" Zofii Nałkowskiej, jeśli chciało się zdać maturę z języka polskiego. Przystąpiło dziś do niej blisko 400 tysięcy uczniów.

Rekord zimna

Były ostrzeżenia, zapowiedzi, no i stało się. Mamy majowy rekord zimna w Polsce. W nocy w Toruniu było - 7,1 stopnia Celsjusza. Przymrozki były zresztą nie tylko w tam, co oczywiście powodowało olbrzymie kłopoty na drogach. Od jutra będzie nieco cieplej. Trzeba jeszcze naprawić szkody i policzyć straty.

Rozmowy niedokończone

Nie udało się przez ponad trzy lata. Małe, by nie powiedzieć żadne, są szanse na reformę emerytur mundurowych do końca tej kadencji rządu. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie ostatniej szansy. Teoretycznie i rząd i związkowcy chcą reformy, ale oczekiwania jednych i żądania drugich w żaden sposób się nie spotykają. Dalej będziemy produkować trzydziestokilkuletnich emerytów.

W ogniu kampanii

Zaufanie do Obamy idzie w górę. I to wyraźnie - o 9 punktów. Można się tylko zastanawiać, co by było, gdyby wybory w Ameryce były w tym roku. Są w przyszłym. W tym są u nas - parlamentarne. I już widać i słychać, że udział Polski w koalicji antyterrorystycznej, a przede wszystkim misji w Afganistanie, będzie jednym z ważnych tematów.

Krajobraz po burzy

Władze i mieszkańcy amerykańskiego stanu Alabama wciąż nie otrząsnęli się po serii śmiertelnych i niszczących tornad. Zginęło łącznie 345 osób, z czego aż 236 właśnie w Alabamie. Straty mogą sięgnąć astronomicznej kwoty pięciu miliardów dolarów. Prezydent Obama odwiedził zniszczone tereny kilka dni temu. Dziś poszkodowani muszą radzić sobie sami. W kompletnie zniszczonym miasteczku Tuscalusa był Marcin Wrona.

I kto tu rządzi?

Zdemolowany stadion, bójki zamaskowanych kibiców na boisku - taki był finał meczu o Puchar Polski między Legią Warszawa a Lechem Poznań. Winnych brak. Do odpowiedzialności nie poczuwają się ani organizator, ani PZPN, ani policja. - Koniec z wyżywaniem się kiboli - natychmiast deklaruje premier. Liczy na policję, co brzmi intrygująco zważywszy na fakt, że kibol z zakazem stadionowym kupił bilet, bo poprosił o to naczelnik stołecznego wydziału policji, który miał kiboli zwalczać.

Fakty po Faktach

We wtorek gościem "Faktów po Faktach" był prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. W drugiej części programu Anita Werner rozmawiała z prof. Dariuszem Rosatim, byłym szefem MSZ i Witoldem Waszczykowskim, byłym wiceszefem MSZ i byłym ambasadorem RP w Teheranie.

Fakty po Faktach

02.05 | Osama bin Laden nie żyje. Goście "Faktów po Faktach" komentują akcję przeprowadzoną w niedzielę przez Amerykanów. Z Leszkiem Millerem, Anne Applebaum, Bogdanem Klichem, Andrzejem Kruczyńskim i Markiem Dukaczewskim będzie rozmawiać Anita Werner. (TVN24)

Fakty po Faktach

Beatyfikacja Jana Pawła II i ślub Williama i Kate były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Maja Komorowska i Mieczysław Szcześniak oraz Marek Ostrowski i dr Janusz Sibora.

Fakty po Faktach

O ślubie księcia William i Kate Middleton, którzy powiedzieli sobie sakramentalne "tak" 29 kwietnia w Opactwie Westminsterskim, rozmawiali w "Faktach po Faktach" Karolina Korwin-Piotrowska z tvn.pl i Jan Wojciech Piekarski z Europejskiej Akademii Dyplomacji. Gościem programu był także prof. Norman Davies.

Fakty po Faktach

Kiedy zobaczymy polski raport dotyczący katastrofy smoleńskiej i czy PiS z SLD złączą się w koalicji? Na te pytanie próbowali odpowiedzieć goście "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Ryszard Czarnecki, Paweł Zalewski i Paweł Graś.

Fakty po Faktach

Debata nad wotum nieufności dla ministra finansów i uniewinniający generała Kiszczaka wyrok sądu były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Władysław Frasyniuk, Marek Siwiec i Marek Borowski.

Fakty po Faktach

Gośćmi Anity Werner w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli publicyści Tomasz Wołek i Cezary Michalski oraz ks. Henryk Zieliński.

Fakty po Faktach

Gościem Beaty Tadli w "Faktach po Faktach" w TVN24 była Anna Dymna.

Fakty po Faktach

Gośćmi sobotniego programu "Fakty po Faktach" byli publicysta Ryszard Bosakowski, arabista dr Bogusław Zagórski oraz socjolog prof. Paweł Śpiewak.

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" był były premier Leszek Miller. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z korespondentem wojennym Wojciechem Jagielskim.

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" polska polityka. Komentować ją będą Joanna Kluzik-Rostkowska i prof. Paweł Śpiewak. Program poprowadzi Justyna Pochanke.

Fakty po Faktach

O stosunkach polsko-rosyjski i o tym, na jakim etapie jesteśmy dziś w kontaktach z Rosją rozmawiali w "Fatkach po Faktach" prof. Andrzej Paczkowski i były ambasador w Moskwie Stanisław Ciosek. Julia Pitera mówiła na temat ustawy o OFE i argumentowała, dlaczego prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowe prawo.

Fakty po Faktach

O inflacji, płacy minimalnej i polskiej gospodarce mówi w "Faktach po Faktach" były prezes NBP i wicepremier Leszek Balcerowicz.

Fakty po Faktach

17.04 | Sytuacja polityczna w Polsce oczami Kazimierza Marcinkiewicza i spór o pomnik dla Lecha Kaczyńskiego w opinii Aleksandra Smolara i Pawła Lisickiego. "Fakty po Faktach" prowadził Grzegorz Kajdanowicz. (TVN24)

Fakty po Faktach

Relacje polsko-rosyjskie i początki warszawskiej giełdy były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Józef Oleksy i Paweł Kowal oraz Wiesław Rozłucki.

Fakty po Faktach

Szef SLD Grzegorz Napieralski domaga się dymisji ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Powód - spór o tablicę upamiętniającą śmierć ofiar pod smoleńskiem. - Nie panuje nad tym, co się dzieje w resorcie. Powinien odejść - powiedziała Napieralski w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Fakty po Faktach

O demonstracjach podczas obchodów pierwszej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem i skandalu podczas wystawy w Parlamencie Europejskim rozmawiali w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (PiS), poseł Kazimierz Kutz i wicemarszałek Sejmu z ramienia SLD Jerzy Wenderlich.

Fakty po Faktach

Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz i senator PiS Zbigniew Romaszewski.

Fakty po Faktach

Uroczystości rocznicowe katastrofy smoleńskiej były tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Marek Jurek i Józef Oleksy.

Fakty po Faktach

W specjalnym rocznicowym wydaniu programu "Fakty po Faktach" goście Justyny Pochanke wspominali tych, którzy odeszli, opowiadali, jak radzili sobie z bólem po stracie przyjaciół i bliskich, ale też analizowali, jak to, co stało się rok temu w lesie pod Smoleńskiem, wpłynęło na nas Polaków. Wśród zaproszonych gości byli politycy Jacek Sasin, Michał Boni, Adam Bielan, Janusz Zemke, Andrzej Halicki; psychologowie i socjologowie Jacek Santorski, Edmund Wnuk-Lipiński, Aleksander Smolar i Andrzej Komorowski oraz publicysta Jan Wróbel.

Fakty po Faktach

Zamiana polskiej tablicy w miejscu katastrofy w Smoleńsku była tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli Henryk Litwin, Tadeusz Iwiński, Paweł Poncyljusz i Andrzej Czuma.

Fakty po Faktach

Zbliżająca się rocznica katastrofy smoleńskiej była tematem dzisiejszych "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Maciej Łopiński, Paweł Kowal i Andrzej Celiński.