Stowarzyszenia sędziowskie spotkały się z prof. Gersdorf. "Sami nie jesteśmy w stanie skutecznie bronić praworządności"

Głosowanie w środku nocy i awantura za awanturą. To była już piąta nowelizacja ustaw o sądach i Sądzie Najwyższym, i to w dodatku z błędem. Nowy projekt senatorowie przyjęli bez poprawek. Nie chcieli słuchać opinii swoich prawników, a sam marszałek przyznał, że te opinie odbiegają od jego poglądów. W tej nocnej debacie nie wszyscy mieli głos i Platforma pójdzie z tym do sądu.

"Zostało zdjęte domniemanie, że wszystko w Polsce jest w porządku"

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w środę, że można wstrzymać wykonanie Europejskiego Nakazu Aresztowania tylko po przeprowadzeniu dwuetapowej analizy. Według TSUE sąd podejmujący decyzję musi najpierw ocenić, czy w danym państwie członkowskim są nieprawidłowości systemowe, które stwarzają rzeczywiste ryzyko nieludzkiego traktowania, a następnie, czy mogą one dotknąć konkretną osobę objętą ENA.

Cztery osoby zatrzymane w sprawie pożaru w Jakubowie

Czarne chmury nad Dolnym Śląskiem. Płonące rozpuszczalniki w Jakubowie były tak groźne, że ponad 340 górników z KGHM-u natychmiast musiało wyjechać spod ziemi, bo swój szyb mieli tuż obok. Składowisko odpadów było nielegalne, cztery osoby zostały zatrzymane. Jedna z nich już dwa lata temu usłyszała za to zarzuty.

Był posłem, został ambasadorem. W Sejmie zagłosował jeszcze 175 razy

Ambasador głosuje w Sejmie. To fakt, że jeszcze niedawno w klubie PiS był posłem, ale wygasł mu mandat i tej zmiany w Sejmie nikt nie zauważył. Po tym jak w czerwcu prezydent mianował Konrada Głębockiego na placówkę we Włoszech, w Sejmie pan ambasador zagłosował jeszcze 175 razy. Jest wniosek do prokuratury.

Prognoza pogody na czwartek 26 lipca

Na północnym-zachodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach zachmurzenie kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu, burzami z gradem. Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza miejscami na północy kraju oraz w Małopolsce i na Górnym Śląsku, 29 stopni Celsjusza w centrum kraju do 31 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, powieje w burzach z prędkością do 90 km/h.

Polityczna gra na czas. Co dalej z prezydenckim referendum?

Senatorowie mają problem z pomysłem prezydenta. Referendum w sprawie konstytucji na razie odbija się od ściany. Jest wiele "za", ale termin nie jest najlepszy, a koszty są duże - mówi marszałek Stanisław Karczewski. Senacka komisja jest po prostu przeciw.

Niebezpieczna woda w gorące dni. Ratownicy poszukują nastolatków

Kolejny tydzień wakacji i kolejne ostrzeżenie. Dwóch nastolatków wskoczyło do wody i nie wypłynęli. Było upalnie i byli daleko od brzegu, pływali na rowerze wodnym i chcieli się schłodzić. Jak mówią policjanci - jeden z nich miał dostać drgawek. Ratownicy podejrzewają, że to mógł być termiczny szok. Długie rozgrzewanie i nagłe schłodzenie ciała, może być śmiertelnie groźne.

Zaatakował młode dziewczyny rozbitą butelką. Usłyszał wyrok

8 lat więzienia za brutalny napad na dwie młode dziewczyny. Elwira omal nie straciła oka, Anna - życia. Napastnik miał w ręku rozbitą butelkę i nie zawahał się jej użyć. Tak pociął dziewczynom twarze, że blizny będą miały przez całe życie.

Znany perkusista zginął w wypadku. Jechał na rowerze

Wypadek w Warszawie - nie żyje rowerzysta. Był znanym perkusistą i nieustraszonym kolarzem. Na ruchliwej ulicy nie miał szans. I kiedy obok kondolencji, w sieci pojawia się ostra wymiana zdań między kierowcami i rowerzystami, warto odłożyć emocje i uważać.

Prognoza pogody na środę 25 lipca

Na zachodzie będzie pogodnie, a w pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 25 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany. Powieje z północy z prędkością do 90km/h.

Platforma robi krok w tył. Schetyna próbuje ratować koalicję

Platforma robi krok w tył. Kazimierz Michał Ujazdowski znika z walki o Wrocław. Przynajmniej z poparciem Platformy. Platforma chce się iść do wyborów z Nowoczesną, więc były minister z rządu PiS jest jak kula u nogi. Grzegorz Schetyna próbuje ratować i twarz i koalicję.

Prognoza pogody na wtorek 24 lipca

Na wschodzie i południowym wschodzie kraju oraz na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 28 stopni Celsjusza w centrum kraju do 29 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie. Wiatr z kierunków północnych, na wschodzie dość silny. W burzach może osiągnąć prędkość do 90km/godz.

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci. "By nigdy nie zapomnieć"

Początek przed pomnikiem Umschlagplatz, a potem symbolicznym szlakiem "od śmierci do życia". Marsz Pamięci przeszedł ulicami warszawskiego Śródmieścia w 76. rocznicę rozpoczęcia likwidacji Getta i deportacji jego mieszkańców do Treblinki. Zorganizowany po raz siódmy po to, by nigdy nie zapomnieć.