Kolejne zarzuty dla policjantów z drogówki w Żorach

Kolejni policjanci w rękach policji. W drogówce w Żorach to prawdziwe trzęsienie ziemi. Ośmiu funkcjonariuszy zostało zatrzymanych w sierpniu, teraz zatrzymanych zostało kolejnych trzech. Są podejrzani między innymi o branie łapówek. Jeden z nich także o pobicie na komendzie i zmuszanie do podpisania oświadczenia.

Prognoza pogody na sobotę 22 września

W sobotę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju okresami opady deszczu do 10-20 mm, na północnym zachodzie i Podkarpaciu burze. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, 17 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70km/h.

Ekshumacje wbrew woli bliskich. ETPC: Polska złamała prawa człowieka

Polska naruszyła prawa człowieka. Jest wyrok w sprawie smoleńskich ekshumacji. Europejski Trybunał nie ma wątpliwości i przyznaje rację dwóm rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, które złożyły skargę. Nie chciały wyciągania z grobów swoich bliskich, ale nikt ich nie słuchał, a prokuratura robiła swoje.

Piekło na plebanii. Milion złotych odszkodowania dla ofiary księdza pedofila

Milion złotych dla kobiety zgwałconej w przeszłości przez księdza, a do tego 800 złotych comiesięcznej dożywotniej renty. Za księdza pedofila ma zapłacić kościół - tak mówi sąd. Apelacja w sprawie tego odszkodowania 2 października, a w czwartek na sądowej sali, skrzywdzona dziewczyna. W okularach i peruce ukrywa się przed światem, ale całe szczęście, że o tym jak trafiła do piekła, świat już wie.

Prognoza pogody na piątek 21 września

Rano słonecznie. Po południu i wieczorem na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce wystąpią przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z możliwością gradu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Siła wiatru w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80km/h, południowy.

Sąd oddalił wniosek PO. Czy Mateusz Morawiecki bierze udział w kampanii?

Sąd nie zajmie się słowami premiera w trybie wyborczym. Mateusz Morawiecki powiedział, że za rządów Platformy nie było ani dróg, ani mostów, więc Platforma złożyła pozew. Zdaniem sądu premier nie bierze udziału w kampanii wyborczej PiS-u, Platforma mówi, że to ciekawe, bo został publicznie ogłoszony twarzą tej kampanii. Tryb wyborczy miał pomagać prostować wyborcze kłamstwa.

Narkogang rozbity. Znaleziono "reaktor" i koparki kryptowalut

Warszawscy policjanci rozbili narkotykowy gang i byli pod wrażeniem tego, co zobaczyli. Marihuanę mogli liczyć w setkach kilogramów, a substancji chemicznych do ich produkcji była tona. Był też najnowszy komputerowy sprzęt do łamania kodów najnowszej internetowej waluty.

Seks bez tabu. Anja Rubik otwiera szkołę edukacji seksualnej

Z Anją Rubik o seksie, bez tajemnic. A skoro, jak mówi, podręcznik niewiele tłumaczy, to może wytłumaczą fachowcy i warsztaty. Polska supermodelka na kilka dni otwiera więc szkołę, w której na każde pytanie będzie odpowiedź, z głową, z wyczuciem i bez tabu.

Prognoza pogody na czwartek 20 września

Czwartek będzie słoneczny, choć na północy możliwe zachmurzenie, a na Mazurach i Podlasiu - słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1006 hPa.

Wiceszef MSZ na wysłuchaniu w sprawie polskiej praworządności. "Rzeczowa atmosfera"

Będziemy bronić naszych rozwiązań - mówi w Brukseli wiceminister Konrad Szymański, choć Bruksela bardziej by chciała, żeby Polska broniła praworządności. W sprawie art. 7 TSUE każdy głos w Unii się liczy, więc polski rząd walczy o sojuszników i o zablokowanie procedury. W środę do sprawy wróci Komisja Europejska. Wciąż nie zaplanowano głosowania w sprawie Polski.

"Pułapka" Morawieckiego. Politycy PiS muszą tłumaczyć słowa premiera

Platforma Obywatelska składa pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o słowa szefa rządu, który zarzucił poprzedniej ekipie, że przez osiem lat swoich rządów nie budowała dróg i mostów. Oczekujemy, że premier przed sądem przedstawi dowody, albo że sprostuje te kłamstwa - mówią politycy PO.

Prognoza pogody na środę 19 września

W środę słonecznie, tylko wieczorem na Pomorzu Zachodnim możliwy przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna w dzień od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, południowo-zachodni.