Prognoza pogody na piątek 16 grudnia

W całym kraju pochmurno, chociaż możliwe będą większe przejaśnienia. Miejscami możliwe mgły. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, 1 stopnia Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby.

„Nie mogą obrażać nas wszystkich”. Demonstracje w całym kraju

Tysiące ludzi wzięły udział we wtorkowych marszach KOD-u w Warszawie i wielu innych miastach w całej Polsce. Ludzie wyszli na ulice, nie bacząc na mróz. Mówili, że bronią praworządności, bronią swych praw. PiS zdaje się ich nie widzieć, choć przyszli pod jego siedzibę.

Nowa ustawa o zgromadzeniach na biurku prezydenta

We wtorek wieczorem Sejm zatwierdził zmiany w ustawie o zgromadzeniach. Projekt trafił do prezydenta. Po wejściu zmian w życie zaistnieje instytucja zgromadzeń cyklicznych, a decyzje w ich sprawie i w sprawie ewentualnych kontrmanifestacji podejmować będą wyznaczeni przez rząd wojewodowie.

Niewidoczni liderzy opozycji na marszu KOD

Liderzy sejmowej opozycji maszerują z KOD-em, ale niepewni, jak się powinni zachować. Niby twardo idą, ale niekoniecznie dochodzą. Niby protestują, ale tak, że ich nie słychać. Niby są razem, ale każdy myśli o sobie. Wielu jest kandydatów na lidera opozycji. Czy jest wśród nich lider z prawdziwego zdarzenia?

Kolejna debata o Polsce w PE. Wiceszef KE apeluje do rządu i prezydenta

Polski rząd powinien publikować wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, a nie tylko te, które mu się podobają – przekonywał w Parlamencie Europejskim wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. I zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zaprzysiężenie trzech sędziów wybranych jeszcze przez poprzedni parlament. W Strasburgu kolejna debata na temat praworządności w Polsce.

13 tys. złotych premii dla wicemarszałków Sejmu

Ponad 13 tysięcy złotych premii. Dla kogo? Dla każdego z wicemarszałków Sejmu. Przyznał je marszałek Marek Kuchciński, ale niektórzy obdarowani mają z tym problem. Po tym, jak jeden z nich sprawę ujawnił i nagrodę zwrócił, inni zapewniają, że przekażą ją na cele społeczne. Ale nie wszyscy.

Armia USA w drodze do Polski. Trwa wielka operacja

Amerykańska armia potwierdza – wkrótce ruszają w podróż i już w styczniu jednostki wojsk pancernych dotrą do Polski. Tak, jak NATO umówiło się na szczycie w Warszawie. To będzie wielka operacja. Mnóstwo ciężkiego sprzętu, w tym czołgi i transportery opancerzone. Będą stacjonować w Polsce, by Putin wiedział, że NATO jest gotowe się bronić.

Prognoza pogody na czwartek 15 grudnia

W czwartek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady śniegu. Na pozostałych obszarach kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

„Wtedy odebrali nam wolność – dziś nie damy jej sobie zabrać”

Warszawa pełna emocji – i tłumów na ulicach. W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez stolicę przeszły wielkie manifestacje PiS-u i KOD-u. „Wykrzyczmy Kaczyńskiemu swoje prawa”, mówił na wiecu KOD-u jeden z liderów dawnej „Solidarności”, Władysław Frasyniuk.

Andrzej Rzepliński odchodzi z Trybunału Konstytucyjnego. Kto zajmie jego miejsce?

We wtorek odbyła się ostatnia rozprawa, którą poprowadził prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. Jednocześnie w Sejmie procedowana była siódma już w tej kadencji Sejmu ustawa o Trybunale. Ustawa, która – według konstytucjonalistów – wprost łamie Konstytucję RP i może doprowadzić do dwuwładzy w Trybunale.

Taranował ludzi i samochody, jedną osobę zabił. Mógł być pod wpływem psychotropów

Szaleniec przejechał pół Łodzi, taranując wszystko, co stanęło mu na drodze – samochody i ludzi. Śmiertelnie potrącił mężczyznę, a gdy wysiadł z auta by kontynuować ucieczkę, rzucił się na przechodniów. Został złapany i trafił do szpitala – policjanci natomiast trafili na środki psychotropowe w jego aucie. Czy je przyjmował – i czy mogły wywołać ten atak szaleństwa?

Złota Piłka po raz czwarty dla Ronaldo. „Lewy” dopiero na 16. miejscu

Piłka czy kabaret? Takie pytanie stawia Robert Lewandowski i pół kibicującej mu Polski. Słynny piłkarski plebiscyt „France Football” na najlepszego piłkarza wygrał Ronaldo – drugi jest Messi. Lewandowskiego nie widać nawet w pierwszej dziesiątce – chociaż na boisku trudno jego i jego sukcesów nie zauważyć.

Prognoza pogody na środę 14 grudnia

Aura będzie pochmurna, ale spodziewane są przejaśnienia. Na wschodzie wystąpią opady śniegu, w pasie województw centralnych – opady deszczu ze śniegiem, a na zachodzie – deszczu. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada – w Warszawie w południe 1009 hPa.

Piotrowicz: nie oskarżałem, pomagałem. Opozycja: żadne wybielanie mu nie pomoże

Poseł PiS i prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz, najwyraźniej zmuszony przez partię do wyjaśnień, zaczyna je składać. W tym celu zwołano konferencję prasową. Ale to, co mówił, nie składa się w logiczną całość – przyznał, że podpisał akt oskarżenia przeciw działaczowi opozycji. Ale trudno wierzyć w tej sprawie komuś, kto przez wiele tygodni twierdził co innego.

Kajetan P. manipuluje lekarzami? Biegli mają wątpliwości co do jego niepoczytalności

Jest niepoczytalny – czy bardzo sprytny? Dramatyczny moment w sprawie Kajetana P. Śledczy nie wierzą biegłym, którzy uznali za niepoczytalnego podejrzanego o brutalne zabójstwo młodej kobiety Kajetana P. Miał odciąć jej głowę – by sprawdzić, czy ludzkie życie jest warte więcej niż życie komara. Jako niepoczytalny mężczyzna mógłby nie stanąć przed sądem.

Polityczne kazanie biskupa Dydycza. „Zło usiłuje przeszkadzać w odrodzeniu patriotyzmu”

– Zło nie śpi, zło przeszkadza – ostrzega z ambony biskup Antoni Dydycz. Jest dla niego jasne, że wspomnianym złem jest opozycja – pozbawiona tak honoru, jak i sumienia, płaszcząca się przed Zachodem. W mocnym politycznym kazaniu oddaje ambonę jednej partii. Pytanie brzmi – czy w kościele wierni szukają politycznych wojen? Partyjnych świąt i pasterki chyba nikt sobie nie życzy.