Wjechał w czteroosobową rodzinę, przeżył tylko ojciec. 22-latek przed sądem

Koszmarny wypadek i sprawca przed sądem. Na rowerach jechali mama, tata i ich dwie kilkuletnie córki. Po tym, jak wjechał w nich samochód, przeżył tylko ojciec. 22-letni kierowca był trzeźwy, ale według śledczych jechał ponad dwa razy szybciej niż powinien. Do wypadku doszło w kwietniu we wsi Sitne koło Warszawy. Oskarżony chciał dobrowolnie poddać się karze - proponował dla siebie dwa lata więzienia. Ale śledczy twierdzą, że to stanowczo za mało. Grozi mu do 8 lat.

Sto lat praw wyborczych kobiet w Polsce. "Nie składamy parasolek"

Sto lat praw wyborczych kobiet w Polsce. Prawa wyborcze kobiet w Polsce potwierdzone zostały 28 listopada 1918 roku, dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Znacznie później emancypacja kobiet nastąpiła w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii czy we Francji.

Krakowskie szopki światowym dziedzictwem kultury

Krakowskie szopki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a konkretniej listę dziedzictwa niematerialnego. To pierwszy polski wpis na tę prestiżową listę UNESCO. Szopki z Krakowa będą obok jogi z Indii i fado z Portugalii.

Cztery minuty horroru turysty. "Takie rzeczy się nie zdarzają"

Cztery minuty horroru, czyli walka o życie nad szczytami Alp. Turysta razem z instruktorem postanowił polecieć lotnią, ale instruktor turystę zapomniał do lotni przypiąć. Amerykanin zaczął właśnie wymarzone wakacje w Europie. Przez cały lot wisiał za ręce na drążku i marzył o wylądowaniu.

Prognoza pogody na piątek 30 listopada

W piątek pogodnie. Tylko na krańcach zachodnich kraju zachmurzenie duże z niewielkimi opadami deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, -1 w skali Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. W porywach do 60 km/h, na Wybrzeżu do 80 km/h.

Marek Ch. złożył "obszerne wyjaśnienia", do winy się nie przyznał

Kolejny dzień przesłuchania i wniosek o dwumiesięczny areszt. Były szef KNF Marek Ch. ma zarzuty, choć zanim objął funkcję miał w sferach rządowych mocne rekomendacje. Między innymi ręczył za niego obecny szef NBP. Stąd co rusz w sprawie byłego szefa KNF-u pojawiają się pytania o polityczną odpowiedzialność.

"Krok w dobrym kierunku" w sprawie Sądu Najwyższego, ale KE nie wycofuje skargi

Komisja Europejska nie wycofa skargi, choć decyzje polskiego rządu to krok w dobrym kierunku. Tak mówi unijna komisarz sprawiedliwości i to jasny sygnał, że Unia Europejska wciąż patrzy nam na ręce, a unijny Trybunał wyda wyrok. W polskim Sądzie Najwyższym sędziowie wracają do pracy, ale w KRS i Trybunale Konstytucyjnym zapisane w konstytucji zasady jeszcze nie wróciły.

Prognoza pogody na czwartek 29 listopada

W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 60 km/h. Na Wybrzeżu możliwe porywy o sile ponad 80 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry w stolicy wskażą 1022 hPa.

Brud i zgniłe materace. Koszmar komendy w Białymstoku

Koszmar na komendzie. Brud, wszy, ludzkie odchody i zgniłe materace. Na policyjnym "dołku" w Białymstoku to codzienność i dla zatrzymanych, i dla obserwujących ich policjantów. Ten, który o tym opowiedział, został zwolniony ze służby.

Prognoza pogody na środę 28 listopada

W środę będzie pochmurno, ale z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie i wschodzie, 0 stopni Celsjusza w centrum kraju do 3 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Wybrzeżu. Wiatr powieje z kierunków wschodnich w sposób słaby i umiarkowany. Na zachodzie jego prędkość w porywach może osiągnąć do 50 km/h.

Stan wojenny na Ukrainie. "Region został poddany kolejnej próbie destabilizacji"

Rosjanie taranują ukraiński okręt i wszystko dokładnie widać na filmie, więc ta morska próba sił zaczyna polityczną wojnę nerwów. Po zderzeniu na Morzu Azowskim na Ukrainie jest już stan wojenny i armia w pełnej gotowości bojowej. Rosja mówi, że to była prowokacja, Polska - że pilnie potrzeba posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Duże ryzyko i jeszcze większe niebezpieczeństwo. Kulisy pracy dziennikarza śledczego

Przesłuchanie Piotra Wacowskiego zostało formalnie odwołane. Prokuratura Krajowa przyznaje, że stawianie zarzutów operatorowi kamery TVN jest przedwczesne. Ale jednocześnie chce ustalić jego rolę podczas imprezy neonazistów w lesie. Praca dziennikarza śledczego to często duże ryzyko i jeszcze większe niebezpieczeństwo. Konkretne zdemaskowane historie, konkretne nagrody i liczby mówią same za siebie.

W SLD wrze. Padają żądania, by Czarzasty zrezygnował

Koalicja to słowo klucz, ale kluczem do wyników ma być też dymisja. Działacze z Warszawy i Poznania chcą pożegnać się z Włodzimierzem Czarzastym. W wyborczym maratonie Sojusz potrzebuje mocnego sojuszu, ale na razie jest mocno niezdecydowany.