Prognoza pogody na wtorek 20 listopada

We wtorek dość pogodnie, tylko na południu Polski opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, wschodni.

Powstaniec warszawski Andrzej Wiczyński nie żyje. Miał 92 lata

Zmarł powstaniec warszawski Andrzej Wiczyński, pseudonim "Antek". Walczył na Żoliborzu. Był dowódcą plutonu, którego młodzi żołnierze nazywani byli "szczurami kanałowymi", bo utrzymywali przez kanały łączność ze Śródmieściem. Miał 92 lata. W ostatnim wywiadzie dla TVN24 powiedział, co chciałby przekazać młodym Polakom.

"Serce piko". Śpiewający ratownicy z Rzeszowa

Śpiewający ratownicy z Rzeszowa zachęcają, by nie być obojętnym i udzielać pierwszej pomocy, zanim przyjedzie karetka, bo to ratuje życie, a nie jest wcale trudne. W przeróbce znanego hitu "Despacito" słyszymy, że - "serce piko", a gdy "nie piko", nie mów "wisi mi to".

Prognoza pogody na poniedziałek 19 listopada

W kraju będzie pochmurno. Wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura wyniesie od -3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 5 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany, wschodni. Ciśnienie waha się. W południe wyniesie 1012 hPa.

Ryszard Petru zakłada nową partię

Nie udało mu się z Nowoczesną, może uda się z Teraz. Ryszard Petru zakłada nową liberalną partię polityczną. Pomaga mu Joanna Scheuring-Wielgus. Petru swój plan polityczny ogłosił w sobotę, a Robert Biedroń w piątek. Obaj zapewniają, że ich celem nie jest podzielenie opozycji, ale jej wzmocnienie nowymi pomysłami i ludźmi.

Pomoc maleje, frustracja rośnie. "Chcielibyśmy znowu poczuć się ludźmi"

Uchodźcy w północnym Iraku boją się wracać do zrujnowanych domów, bo nie mają tam za co żyć i nadal jest niebezpiecznie. Choć władze ogłosiły, że wygrały wojnę, to dżihadyści wciąż zabijają. Po ogłoszeniu zwycięstwa nad tak zwanym Państwem Islamskim pomoc Zachodu zaczęła maleć, a frustracja uchodźców zaczęła rosnąć.

Jak nie oddychać smogiem? Trzeba wstrzymać oddech

Przestali oddychać, by "zatrzymać" smog. Znani Polacy wzywają do walki ze smogiem, zanim udusimy się wszyscy. Jak długo będziemy żyć w najbardziej zanieczyszczonych miejscach Europy? Czasami nie trzeba nawet nic robić - wystarczy pomyśleć i nie robić czegoś, co nas wyniszcza.

Prognoza pogody na niedzielę 18 listopada

W niedzielę będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od 2 stopni Celsjusza w centrum oraz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany, na północy w porywach do 50 km/h, północny.