12 listopada wolny od handlu. "Fanaberia za 6,5 mld złotych"

11 listopada pod znakiem zapytania, bo nie wiadomo kto w stulecie odzyskania niepodległości przemaszeruje. Z kim, albo - co gorsza - przeciw komu? Za to 12 listopada będzie wolny. Ale ten wolny - przyjmowano w Sejmie w takim tempie, że warto dopytać jak ten poniedziałek ma wyglądać w handlu, szkołach szpitalach czy sądach.

Prognoza pogody na czwartek 8 listopada

Czwartek będzie pochmurny. Rano wystąpią mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna od 11 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, 16 stopnia Celsjusza w centrum kraju do 17 stopnia Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, tylko na zachodzie zachodni, słaby i umiarkowany.

Opozycja patrzy z nadzieją, PiS z niepokojem. Spekulacje o powrocie Donalda Tuska

Niczego nie potwierdza, ale wpada coraz częściej i podgrzewa spekulacje. Donald Tusk 11 listopada będzie świętował w Polsce. Mimo zaproszenia od prezydenta Macrona. Po siedmiogodzinnym przesłuchaniu przed komisją śledczą mówił, że "nie czuje się jak zwierzyna łowna. - Dla mnie to dopiero rozgrzewka - dodał. Czy Tusk rozgrzewa się przed powrotem do polskiej polityki?

Prognoza pogody na środę 7 listopada

W środę rano na Suwalszczyźnie będzie pochmurno i mglisto. Na pozostałym obszarze kraju będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Zwycięstwo faworytów, porażka kandydatów PiS. II tura rozstrzygnięta

W Gdańsku Paweł Adamowicz, a w Krakowie Jacek Majchrowski - zwycięstwa w drugiej turze tych dwóch polityków było niemal pewne. Ale po II turze wyborów samorządowych też jest sporo niespodzianek. Dla partii rządzącej największą niespodzianką jest fakt, że nie tylko duże miasta powiedziały kandydatom PiS "nie".

"Objaw słabnięcia PiS-u". Bilans wyborów samorządowych

Powyborczy bilans, jeżeli chodzi o wybory samorządowe w miastach, nie jest dla PiS najlepszy - zdobył jedynie 6 ze 107 miast. W kampanii samorządowej nie pomógł ani premier, ani prezes. Co te wyniki oznaczają przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu?

"Znaczne zainteresowanie szczepieniami". Efekt ataku odry

Niezaszczepieni pacjenci zgłaszają się do pilnych szczepień przeciw odrze - to efekt ostatnich przypadków zachorowań na tę groźną chorobę. Ognisko choroby pod Warszawa powoli wygasa, ale jest jeszcze za wcześnie, by ogłaszać zwycięstwo.

Prognoza pogody na wtorek 6 listopada

We wtorek w całym kraju będzie dość pogodnie. Temperatura wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr będzie silny, w porywach do 100 km/h.

"Czas decyzji" w TVN24. Poznamy pierwsze wyniki sondażu exit poll

O 20:40 zaczynamy w TVN24 program "Czas Decyzji". Poznamy w nim wyniki sondażu exit poll, czyli prowadzonego przy wyjściach z lokali wyborczych. Przedstawi je Grzegorz Kajdanowicz. O pierwsze komentarze będą pytali swoich gości Konrad Piasecki i Małgorzata Łaszcz w specjalnych wydaniach "Kawy na ławę" i "Loży prasowej".

Koło Bornholmu zatonął polski jacht. Wszyscy zostali uratowani

Polski jacht "Miętus II" zatonął w niedzielę na południe od miejscowości Ronne na wyspie Bornholm. Na pokładzie było 16 osób. Wszystkie się ewakuowały na tratwę ratunkową. Akcję ratunkową prowadziły duńskie służby SAR. - Według naszych informacji doszło do kolizji jednostki "Miętus II" najprawdopodobniej ze statkiem transportowym - powiedział dziennikarzom Wojciech Maciejewski, armator jachtu.