Jedno wydarzenie, ale dwie grupy. Wielki marsz przeszedł przez Warszawę

Jeden marsz w Warszawie, ale zdecydowanie podzielony na dwie grupy. Część pod patronatem prezydenta ruszyła pierwsza. Grupa firmowana przez narodowców wystartowała dopiero po kilkudziesięciu minutach. Ta pierwsza grupa była biało-czerwona, ale w drugiej pojawiły się flagi ONR, race i hasła, których miało nie być. Strefę buforową wypełniały służby.

"Mąż opatrznościowy sprawy polskiej". Historia pułkownika House'a

Postać, której, i Polska, i Europa ma wiele do zawdzięczenia. Edward Mandell House był zaufanym doradcą amerykańskiego prezydenta Woodrowa Wilsona i przyjacielem Ignacego Paderewskiego. Niemal zapomniany w historii, choć na tę historię miał potężny wpływ. Dokumentalny film Discovery Channel "Pułkownik House" do obejrzenia w poniedziałek w TVN24.

100 lat niepodległości. Widzowie TVN24 składali Polsce życzenia

"Żeby nikt już nigdy nie musiał za ciebie umierać, a każdy chciał dla ciebie żyć" - między innymi takie życzenia dla Polski widzowie przesyłali do TVN24 przez cały rok. Wybrane przeczytał Jerzy Stuhr, ale wszystkie trafiły do kapsuły czasu, a ona do Centrum Nauki Kopernik. To ma być prezent dla przyszłych pokoleń.

Prognoza pogody na poniedziałek 12 listopada

W poniedziałek rano będzie pochmurno i mglisto, ale od południa się przejaśni. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1011 hPa.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty

Na Placu Piłsudskiego odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Poprzedziła ją msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Prognoza pogody na 11 listopada

W kraju będzie pochmurno i mglisto. Na Pomorzu Zachodnim wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na sobotę 10 listopada

Sobota będzie mglista. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu, zachodzie i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 13 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Pod wieczór dość silny.

Sąd we Wrocławiu zezwolił na marsz narodowców

Marsz narodowców we Wrocławiu może się odbyć, to prawo chronione konstytucyjnie - uznał wrocławski sąd. Uchylił zakaz wydany przez prezydenta miasta. Jeszcze w czwartek wieczorem decyzję sądu w analogicznej sprawie pozna Warszawa. 11 listopada będzie dla służb ogromnym wyzwaniem. Coraz więcej marszów, coraz mniej policjantów.

Zorganizował urodziny Hitlera w lesie. Twierdzi, że miał dostać za to 20 tysięcy złotych

Tort ze swastyką i linia obrony głównego oskarżonego. Twierdzi, że za zorganizowanie urodzin Adolfa Hitlera dostał 20 tysięcy złotych, rzekomo od dziennikarzy "Superwizjera" TVN, z tym warunkiem, że w imprezie miała wziąć udział dziennikarka programu. Rzeczywiście, dziennikarka "Superwizjera" TVN przeniknęła do środowiska neonazistów i sfilmowała leśną imprezę z tortem i swastyką. Nie przekazywała nikomu pieniędzy. Przekazała nam wszystkim ostrzeżenie o tym, co czai się w lesie.