Klub Nowoczesnej przestaje istnieć. Posłowie dołączają do nowego klubu PO

Klub Parlamentarny PO zmienił w środę po południu nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. Do nowego klubu dołączyło 7 posłów Nowoczesnej - Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa, Michała Jaros, Piotr Kobyliński, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. Po przyłączeniu się posłów Nowoczesnej do nowego klubu klub Nowoczesnej przestaje istnieć, gdyż nie będzie miał wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

Na prawicy ma powstać nowa partia. "Nie do zaakceptowania dla Kaczyńskiego"

W Sądzie Okręgowym w Warszawie złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie Ruch Prawdziwa Europa - poinformował w mediach europoseł Mirosław Piotrowski. Nowa inicjatywa nazywana jest "partią ojca Rydzyka". Schetyna komentuje krótko: to coś nie do zaakceptowania dla Kaczyńskiego. - Tam się szykuje naprawdę poważna wojna domowa - ocenił szef PO.

Ambasador USA w Polsce: tak naprawdę świętujemy 100 lat wspólnej przyszłości

- To, co naprawdę świętujemy, to nie 100 lat historii, ale kolejne 100 lat wspólnej przyszłości - powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podczas wizyty w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku. Wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem podsumowali wspólnie kampanię "100 lat-100 miast". Cykl przedsięwzięć organizowanych od roku przez ambasadę USA w różnych polskich miastach miał na celu uświetnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między USA i Polską.

Mógł być raj, jest "apokalipsa". Tak wygląda "Klątwa obfitości"

Niesamowity nowy dokument Ewy Ewart. Pracowała nad nim dwa lata i postanowiła pokazać go na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach. "Klątwa obfitości" to film o wydobyciu ropy, o największych interesach i jeszcze większej pazerności w sercu Amazonii. - Mieszkańcy przeżarci alkoholizmem, odarci ze wszelkiej godności, pozbawieni jakiegokolwiek celu życia, 12-13 letnie dziewczynki bawiące się lalką i z brzuchem w ciąży - opisuje film reżyserka.

Prognoza pogody na czwartek 6 grudnia

W czwartek opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź postępujące od zachodu w głąb kraju. Na wschodzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowy.

Prezydent o węglu, premier o atomie. Polski dwugłos w sprawie klimatu

Nie pozwolę, by ktoś zamordował polskie górnictwo - grzmi prezydent Andrzej Duda na Barbórce. Ma dość politycznej poprawności, która jest dyktowana "przez obce interesy". Górnicze święto zbiega się ze szczytem klimatycznym w Katowicach. A tam przemawia zupełnie inaczej brzmiący premier. Nie stawia na węgiel, ale na atom i na wiatr.

Szef NBP chce usuwania artykułów i zakazu wypowiedzi

Czy sąd ma się zmienić w cenzora? Szef Narodowego Banku Polskiego chce usuwania artykułów i zakazu wypowiedzi dla dziennikarzy. Ani słowa na jego temat w kontekście afery KNF. Czy to jest ta słynna wolność którą chwalił się ostatnio premier?

Prognoza pogody na środę 5 grudnia

Zachmurzenie będzie kłębiaste, małe, umiarkowane, a okresami duże. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na wschodzie, do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany.

Sławomir Neumann w prokuraturze. "Wygląda to wszystko na zemstę"

Prokuratorski zarzut dla Sławomira Neumana. Chodzi o zarzut przekroczenia uprawnień, gdy był wiceministrem zdrowia. Za to grozi mu od roku do 10 lat. Według prokuratury Neumann miał sprzyjać konkretnej klinice przy zawieraniu kontraktu z NFZ-em. Sam zrzekł się immunitetu. Mówi, że procesu się nie obawia.

Słowa arcybiskupa i reakcja polityków PiS. Wraca temat zakazu aborcji

Premier i ministrowie na urodzinach Radia Maryja. Były wspólne tańce i śpiewy. Była modlitwa za Polaków, którzy "nie kochają Polski aż tak mocno" jak rodzina Radia Maryja. Na uroczystości, na której pojawili się najważniejsi w kraju politycy, został poruszony też temat zakazu aborcji. Pojawia się więc pytanie, czy ten temat wróci w Sejmie.

Uderzenie CBŚP w agencje towarzyskie. Rozbito grupy "Gosi" i "Tomka"

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło dwie zorganizowane grupy przestępcze, które prowadziły agencje towarzyskie. Grupa "Gosi" działała na terenie willi w warszawskiej dzielnicy Włochy. Druga grupa prowadziła agencję w centrum Torunia. W sumie zatrzymano 11 osób podejrzanych między innymi o zmuszanie do prostytucji.

Prognoza pogody na wtorek 4 grudnia

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami, zwłaszcza w zachodniej części kraju. Słabe opady deszczu do 5 mm. Pod wieczór na Suwalszczyźnie śnieg. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Ciśnienie rośnie, w południe 995 hPa.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 grudnia

W poniedziałek na zachodzie będzie pochmurno. Okresami wystąpią opady deszczu, a na wschodzie także deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu, który będzie powodował gołoledź. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, do 10 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni.