Prognoza pogody na niedzielę 2 grudnia

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie wystąpią okresowe opady deszczu, a miejscami na północy opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu, do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny.

Najpotężniejsi na szczycie G20. Merkel i Macron mają spotkać się z Putinem

Rozpoczął się szczyt G20 w Buenos Aires. Donald Trump odwołał spotkanie z Władimirem Putinem, ale o Ukrainie rozmów uniknąć się nie da. Nawet jeżeli to, co wydarzyło się na morzu, to dla Putina tylko "mały incydent". Do spotkania z prezydentem Rosji szykuje się Angela Merkel, której lot przebiegł z problemami.

Śmigłowce Black Hawk dla policji. "Konieczny krok"

Dwa Black Hawki są już w polskiej policji. Śmigłowce pochodzą prosto z fabryki i będą służyć głównie antyterrorystom. Jak mówi szef MSWiA - kolejne 3 takie maszyny mogą trafić do policyjnych hangarów już w przyszłym roku.

Pierwsza taka operacja w Polsce. Serce operowano przy pomocy robota

Lekarze z Warszawy chwalą się kolejnymi operacjami, które przeprowadzili przy pomocy robota. Ale nie tylko w Warszawie wiedzą, jak fantastycznie działa taki specjalista. Medyczne roboty - a konkretniej telemanipulatory - mają sztuczne ramiona, które potrafią więcej niż te prawdziwe. Już niedługo będą także czuć, a może nawet trochę działać samodzielnie.

Prognoza pogody na sobotę 1 grudnia

Zachmurzenie w sobotę będzie zmienne. Od Pomorza Gdańskiego, przez Kujawy i centrum, aż po Śląsk wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 5 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1022 hPa.

Opozycja chce odwołania szefa podlaskiej policji za słowa o "anonimach"

Komendant Daniel Kołnierowicz na celowniku. Szef podlaskiej policji będzie się musiał tłumaczyć komendantowi głównemu policji, a opozycja chce odwołania szefa podlaskiej policji. Chodzi o wypowiedzi o posłance PO Bożenie Kamińskiej. - Ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej - mówił w radiu Kołnierowicz.

Podatek od reklam, tytuły skupowane przez biznesmenów. "Można stwierdzić, że nie ma już wolności mediów"

Ponad 500 portali internetowych, telewizji, gazet i stacji radiowych w rękach biznesmenów popierających rząd - tak wygląda sytuacja mediów na Węgrzech. - Media niezależne to tylko około jednej trzeciej rynku. Patrząc na realia, w jakich działamy, można stwierdzić, że nie ma już wolności mediów na Węgrzech - uważa Ferenc Laszlo, były dziennikarz do niedawna jednej z największych gazet w kraju.

Wjechał w czteroosobową rodzinę, przeżył tylko ojciec. 22-latek przed sądem

Koszmarny wypadek i sprawca przed sądem. Na rowerach jechali mama, tata i ich dwie kilkuletnie córki. Po tym, jak wjechał w nich samochód, przeżył tylko ojciec. 22-letni kierowca był trzeźwy, ale według śledczych jechał ponad dwa razy szybciej niż powinien. Do wypadku doszło w kwietniu we wsi Sitne koło Warszawy. Oskarżony chciał dobrowolnie poddać się karze - proponował dla siebie dwa lata więzienia. Ale śledczy twierdzą, że to stanowczo za mało. Grozi mu do 8 lat.

Sto lat praw wyborczych kobiet w Polsce. "Nie składamy parasolek"

Sto lat praw wyborczych kobiet w Polsce. Prawa wyborcze kobiet w Polsce potwierdzone zostały 28 listopada 1918 roku, dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Znacznie później emancypacja kobiet nastąpiła w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii czy we Francji.

Krakowskie szopki światowym dziedzictwem kultury

Krakowskie szopki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a konkretniej listę dziedzictwa niematerialnego. To pierwszy polski wpis na tę prestiżową listę UNESCO. Szopki z Krakowa będą obok jogi z Indii i fado z Portugalii.

Cztery minuty horroru turysty. "Takie rzeczy się nie zdarzają"

Cztery minuty horroru, czyli walka o życie nad szczytami Alp. Turysta razem z instruktorem postanowił polecieć lotnią, ale instruktor turystę zapomniał do lotni przypiąć. Amerykanin zaczął właśnie wymarzone wakacje w Europie. Przez cały lot wisiał za ręce na drążku i marzył o wylądowaniu.

Prognoza pogody na piątek 30 listopada

W piątek pogodnie. Tylko na krańcach zachodnich kraju zachmurzenie duże z niewielkimi opadami deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, -1 w skali Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. W porywach do 60 km/h, na Wybrzeżu do 80 km/h.

Marek Ch. złożył "obszerne wyjaśnienia", do winy się nie przyznał

Kolejny dzień przesłuchania i wniosek o dwumiesięczny areszt. Były szef KNF Marek Ch. ma zarzuty, choć zanim objął funkcję miał w sferach rządowych mocne rekomendacje. Między innymi ręczył za niego obecny szef NBP. Stąd co rusz w sprawie byłego szefa KNF-u pojawiają się pytania o polityczną odpowiedzialność.

"Krok w dobrym kierunku" w sprawie Sądu Najwyższego, ale KE nie wycofuje skargi

Komisja Europejska nie wycofa skargi, choć decyzje polskiego rządu to krok w dobrym kierunku. Tak mówi unijna komisarz sprawiedliwości i to jasny sygnał, że Unia Europejska wciąż patrzy nam na ręce, a unijny Trybunał wyda wyrok. W polskim Sądzie Najwyższym sędziowie wracają do pracy, ale w KRS i Trybunale Konstytucyjnym zapisane w konstytucji zasady jeszcze nie wróciły.