Prognoza pogody na wtorek 23 lutego

Rano miejscami wystąpią mgły i zamglenia. Dzień będzie pogodny, a zachmurzenie będzie małe i miejscami umiarkowane. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Podlasiu, 12 stopni Celsjusza w centrum kraju do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny.

"Kłamstwo vatowskie". Odpowiedź premiera i prokuratury na materiał "Superwizjera" TVN

Premier twierdzi, że informacje podane w reportażu "Superwizjera" TVN to "fake newsy", a opozycja chce pilnie zwołać sejmową Komisję Finansów Publicznych. Reportaż "Kłamstwo vatowskie" to nie jest materiał o tym, jak służby walczą z przestępcami vatowskimi i podstawionymi słupami. To materiał o tym, ile pieniędzy straconych przez Skarb Państwa w wyniku oszustw vatowskich udało się odzyskać. Odpowiedź: bardzo niewiele.

W wieku 75 lat zmarł Jan Lityński

W wieku 75 lat zmarł Jan Lityński - opozycjonista w czasach PRL-u, wieloletni działacz Solidarności. W wolnej Polsce był posłem i doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego.

"Bez nas ochrona zdrowia, cała machina, nie funkcjonuje"

Dzień w dzień ryzykują zdrowiem i życiem. Tak jak medycy mają kontakt z pacjentami covidowymi. Tak jak medycy zostali zaszczepieni w pierwszej kolejności i mają te same środki ochrony. Ale salowe, kierowcy czy sanitariusze nie dostają dodatku covidowego do pensji.

W Gdyni odbył się pierwszy w Polsce ślub online

Pandemiczne wyjście awaryjne, czyli ślub w sieci. Pierwszy taki w Polsce odbył się w Gdyni - tamtejszy urząd miasta zapewnił państwu młodym transmisję, a oni gości przed ekranami. Uroczystość jest tylko na zaproszenia, a pomysł do naśladowania.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 lutego

Rano miejscami będzie mglisto, szczególnie na północnym wschodzie. W dzień będzie słonecznie, tylko na Podlasiu, Suwalszczyźnie i Mazurach wystąpi więcej chmur. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 12 stopni Celsjusza w centrum kraju do 14 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

Arcybiskup Dzięga o tym, że nikt nie jest bez grzechu. "To jest wprost niemoralne"

Na mszy w dniu, kiedy Kościół miał się pochylić nad ofiarami pedofilii, arcybiskup Andrzej Dzięga podkreślił, że nikt nie jest bez grzechu. On sam jest oskarżany o to, że roztoczył "parasol ochronny" nad księdzem Andrzejem Dymerem. Ksiądz Andrzej Dymer, który zmarł 16 lutego, według licznych świadectw wykorzystywał seksualnie dzieci, ale nie poniósł za to żadnej kary.

Kolejne tarcia w Zjednoczonej Prawicy. "Musimy jednak zdyscyplinować naszych koalicjantów"

W sobotę zdymisjonowany został wiceminister aktywów państwowych z ramienia Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Partia Zbigniewa Ziobry publicznie oskarża teraz premiera o łamanie umowy koalicyjnej i domaga się zwołania Rady Koalicji. To najnowszy, ale nie jedyny problem w Zjednoczonej Prawicy. W przyszłym tygodniu - według informacji "Faktów" TVN - ma odbyć się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Dodatkowe lodołamacze płyną w stronę Włocławka

Dwa dodatkowe lodołamacze płyną z Gdańska do Włocławka. Mają one wesprzeć akcję kruszenia lodu na Zbiorniku Włocławskim. Na skutek wzrostu temperatury powietrza, a w efekcie topnienia pokrywy śnieżnej, poziom wody w rośnie także w innych zbiornikach w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

"Kłamstwo vatowskie". Reportaż "Superwizjera" w TVN24 o 20:00

Jak naprawdę wygląda walka z mafiami vatowskimi w Polsce? Ile pieniędzy odzyskano i jak dużo służbom udało się ująć grubych ryb, a jak dużo płotek? Odpowiedzi na te pytania można poznać w reportażu "Kłamstwo vatowskie" Ewy Galicy i Jakuba Stachowiaka w "Superwizjerze" w TVN24 o godzinie 20:00.

Prognoza pogody na niedzielę 21 lutego

W niedzielę na Pomorzu, Kujawach, Mazurach i Podlasiu zachmurzenie będzie duże. Poza tym będzie pogodnie lub słonecznie. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie waha się.

"Jest rozdźwięk między naszymi czynami a słowami"

W polskich kościołach piątek to dzień modlitwy i pokuty za pedofilię. Duchowni odprawiają msze święte w intencji ofiar wykorzystywania seksualnego. Ale pojawiają się pytania, czy modlitwa zastąpi ujawnienie prawdy i udzielenie pomocy ofiarom.

Rząd zapowiada zmiany w sprawie maseczek. Koniec z przyłbicami, chustkami?

W Polsce mamy już trzecią falę pandemii. Liczba zakażeń koronawirusem znowu gwałtownie rośnie - alarmuje Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzono również pierwszy przypadek południowoafrykańskiego wariantu wirusa. Dlatego rada medyczna przy premierze apeluje - nie zasłaniajmy twarzy byle czym, bo to nas nie uratuje.

Prognoza pogody na sobotę 20 lutego

W sobotę w kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni będzie słaby i umiarkowany.