Bójka między motocyklistą a kierowcą na A4

Tuż przed bramkami poboru opłat w Karwianach niedaleko Wrocławia doszło do bójki motocyklisty z kierowcą. Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w jednym z samochodów. W sprawie tej bójki oficjalne zgłoszenie do policji nie wpłynęło, ale funkcjonariusze analizują nagranie.

Prognoza pogody na środę 23 czerwca

W środę na północnym zachodzie kraju wystąpią rozpogodzenia. Poza tym zachmurzenie będzie umiarkowane - wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Kaszubach, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 31 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, tylko na wschodzie południowy, słaby i umiarkowany, w burzach silny.

Orły 2021 dla twórców filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Jan Holoubek, Piotr Trojan, Agata Kulesza i Jan Frycz - twórcy filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - zostali uhonorowani Polskimi Nagrodami Filmowymi Orły 2021. Najlepszym filmem został "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego. Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznawane są przez Polską Akademię Filmową od 1999 roku.

Awaria w rafinerii państwowego giganta? Orlen: nie zidentyfikowaliśmy żadnego ryzyka

Trzy miesiące temu wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski oficjalnie zapytał, czy doszło do awarii w rafinerii Orlenu. Odpowiedzi nie dostał. W czwartek pojawiły się maile, które - jeśli są prawdziwe - opisują przebieg tamtych wydarzeń i działania premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie. W poniedziałek do sprawy odniósł się PKN Orlen, informując, że nie zidentyfikowano "żadnego ryzyka związanego z brakiem dostaw paliw wynikającego z awarii".

Pomoc dla mieszkańców po pożarze w Nowej Białej

To było jak Armagedon - mówią ci, którzy z bliska widzieli zniszczenia po pożarze w Nowej Białej. W sumie spłonęło ponad 40 budynków, w tym 25 mieszkalnych. Wiele rodzin straciło dorobek całego życia. Ale po wielkiej tragedii niezwykła jest też wola przetrwania i chęć pomocy.

Opozycja chce odwołania Przemysława Czarnka

Opozycja chce odwołanie ministra edukacji Przemysława Czarnka w związku z jego planami wobec szkół. Plany dotyczą nadzoru i nauczania. Według zapowiedzi to podlegli ministrowi edukacji kuratorzy mają na przykład decydować o zwolnieniu dyrektorów.

Prognoza pogody na wtorek 22 czerwca

We wtorek na północnym-zachodzie kraju rozpogodzenia i bez opadów. Poza tym zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 30 stopni Celsjusza w centrum kraju do 33 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, tylko na zachodzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"Chcemy uzupełnić lukę po Porozumieniu". Powstała Partia Republikańska

Adam Bielan podczas niedzielnej konwencji ogłosił informację o powołaniu nowego ugrupowania - Partii Republikańskiej. W wydarzeniu uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wygłosił przemówienie. Stan gry jest taki, że Adam Bielan stoi na czele 7-osobowej grupy posłów, a Jarosław Gowin - 11-osobowej.

Prognoza pogody na poniedziałek 21 czerwca

W poniedziałek na ogół pogodnie, tylko na zachodzie Polski przelotne deszcze i burze (10-20 mm), w tym możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna w dzień od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągający prędkość do 90 km/h, południowo-wschodni.

Parada Równości przeszła przez Warszawę. "Tu mogę być sobą"

W sobotę ulicami Warszawy przeszła 20. Parada Równości. - Zawsze będziemy stali przy tych, którzy są słabsi, którzy są atakowani - powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który spotkał się z uczestnikami marszu przed Pałacem Kultury i Nauki. Uczestnicy parady w sobotę maszerowali z apelem o równość, edukację i o to, by państwo ich chroniło, a nie narażało.

Kaczyński: atak z terytorium Rosji. Ziobro: dopiero poznajemy tę sprawę

Poznajemy dopiero tę sprawę - mówi prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o cyberataku na polskich polityków i urzędników. Wypowiedź Ziobry stoi w sprzeczności z oświadczeniem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który przesądził, że atak na Polskę nastąpił z terytorium Rosji.

"To jest akcja, która ma na celu podważenie kompetencji TSUE"

Szefowie dyplomacji Polski i Stanów Zjednoczonych Zbigniew Rau i Antony Blinken przeprowadzili rozmowę telefoniczną. Tematami - obok kwestii bezpieczeństwa - były prawa człowieka, demokracja i wolne media. Praworządność to dla administracji Joe Bidena jeden z priorytetów. Dla polskiego rządu to wciąż palący problem, czego dowodem może być nowy wniosek posłów PiS do kierowanego przez Julię Przyłębską Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uprawnień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Pożar czołgów na autostradzie A6

W sobotę na autostradzie A6 zderzyły się dwie lawety wojskowego konwoju. W wyniku tego dwa czołgi się obsunęły i doszło do ich samozapłonu. Według relacji świadków, oprócz pożaru, doszło również do serii wybuchów.

Prognoza pogody na niedzielę 20 czerwca

W niedzielę w kraju będzie słonecznie, tylko na wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Dlaczego rząd korzysta z prywatnych skrzynek? "Żeby służby tego nie kontrolowały"

Policja ma teraz uczyć polityków i urzędników zasad bezpiecznego korzystania z internetu w pracy. To pokłosie włamań hakerów na prywatne skrzynki mailowe polskich polityków. Polscy ministrowie, premier i inni urzędnicy korzystali z nich w komunikacji służbowej, chociaż mają też skrzynki służbowe. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że powodem jest to, że nie mają oni zaufania do polskich służb specjalnych.

Lidia Staroń nie zostanie nowym RPO. Senatorowie odrzucili jej nominację

W piątek Senat rozpatrywał wniosek o zgodę na powołanie Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Tyko 45 senatorów głosowało za jej nominacją - nawet nie wszyscy senatorowie PiS. Głosowanie poprzedziła debata, w trakcie której Lidia Staroń nie odpowiedziała na wiele zadanych jej pytań. Senat wzywa Sejm do pośpiechu, żeby pilnie wybrać następcę Adama Bodnara na urzędzie RPO.