Minister Czarnek proponuje nowy przedmiot. Nauczyciele są pełni obaw

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wprowadzenie nowego przedmiotu do szkół. Będzie on nosił nazwę historia i teraźniejszość. Pomysł ministra budzi obawy wśród nauczycieli. Jednocześnie Czarnek we wtorek na konferencji prasowej podsumowując rok kierowania resortem edukacji nie szczędził sobie pochwał.

Żołnierz WOT uratował dziecko z płonącego mieszkania

Szeregowy Marcin Piotrowski, który jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, nie zawahał się nawet przez chwilę, gdy w mieszkaniu sąsiadów wybuchł pożar. Wyniósł z płomieni dziewięcioletnią dziewczynkę, a potem wrócił, by sprawdzić czy nie ma tam nikogo więcej. Sam ucierpiał - z porażeniami I i II stopnia trafił do szpitala.

Prognoza pogody na środę 20 października

We wtorek w pasie dzielnic południowych będzie pogodnie. Poza tym w kraju będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i opadami deszczu. Miejscami spadnie do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusz na Suwalszczyźnie do 22 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

W wieku 84 lat zmarł generał Colin Powell

Pracował dla czterech amerykańskich prezydentów: Nixona, Reagana i obu Bushów. Przez 40 lat miał ogromny wpływ na te najważniejsze w polityce decyzje: o wojnie i pokoju. Przekonywał, że wojna powinna być tą ostatnią opcją na stole. W wieku 84 zmarł w poniedziałek generał Colin Powell.

Prognoza pogody na wtorek 19 października

We wtorek początkowo na północy, południowym-wschodzie oraz częściowo w centrum kraju duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu, którego strefa przemieści się w ciągu dnia nad obszar północno-wschodniej Polski (0-2 mm/m2). Na pozostałym obszarze kraju duże zachmurzenie z przejaśnieniami, narastające w ciągu dnia od zachodu do całkowitego. Większe przejaśnienia spodziewane są głównie na południu kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni na północnym-wschodzie, do 16 stopni na południu, zachodzie i w centrum Polski. We Wrocławiu termometry mogą wskazać nawet 17°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni, w górach i na Wybrzeżu porywisty, o prędkości do 50 km/h.

Atak nożownika w Oleśnicy. Ranna kobieta zmarła w szpitalu

Nie żyje 45-letnia kobieta zaatakowana w piątek wieczorem przez nożownika na jednej z ulic w Oleśnicy (Dolnośląskie). Jej mąż - również poważnie raniony - przebywa obecnie w szpitalu. Sprawca usłyszał już zarzuty, przyznał się do użycia noża, ale twierdzi, że nie chciał nikogo zabić. Rzeczniczka wrocławskiej prokuratury przekazuje, że podejrzany nie miał motywu.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 października

W poniedziałek na południu kraju będzie pogodnie. Poza tym pochmurno z przemieszczającymi się z zachodu na wschód opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 11 stopniach Celsjusza w centrum kraju do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Marian Banaś chce zablokowania Funduszu Sprawiedliwości. Wysłał wniosek do premiera

Prezes NIK zwrócił się do premiera o uchylenie rozporządzenia dotyczącego Funduszu Sprawiedliwości. W ten sposób minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro straciłby nad funduszem kontrolę. Zdaniem kontrolerów NIK tylko jedna trzecia pieniędzy jest wydawana celowo, reszta środków jest wyprowadzana nielegalnie. W ten sposób zostało wyprowadzonych około 280 milionów złotych.

Szabrownicy okradają wraki na dnie Bałtyku. "Będzie postępowanie administracyjne"

Podwodni szabrownicy-złomiarze okradają wraki. Zostali przyłapani, jak nurkowali z piłami do metalu, cięli i wyciągali z dna morza fragmenty wraków. - Będzie postępowanie administracyjne, które może zakończyć się karą pieniężną, taką dotkliwą, bo, jak wspomniałem, może być to nawet około 120 tysięcy złotych - przekazuje Janusz Gęstwicki, pracownik Urzędu Morskiego w Gdyni.