Polskę czeka jeszcze czwarta fala zachorowań? "Wpływu majówki jeszcze nie znamy"

We wtorek odnotowano w Polsce 2296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - choć to dane z ostatniego dnia majówki, to potwierdzają trend opadania trzeciej fali zachorowań. W jej szczycie w Polsce odnotowywano nawet 35 tysięcy nowych zachorowań dziennie. Eksperci przestrzegają jednak przed czwartą falą, która może wystąpić pod koniec czerwca.

Pierwszy dzień łagodzenia obostrzeń. "Po prostu rewelacja"

Po ponad 40 dniach znów otwarte zostały sklepy w galeriach handlowych. Wszystkie dzieci z klas 1-3 mogły też pójść do szkoły. W sobotę goście będą mogli zając połowę hotelowych pokoi, a za 11 dni będziemy mogli usiąść w ogródkach przy restauracjach. To, czy ten plan się zrealizuje, zależy od nas wszystkich.

Maturzyści podeszli do egzaminu z języka polskiego

We wtorek maturzyści zmierzyli się podczas egzaminu z językiem polskim. Do matury musieli przygotowywać się w wyjątkowych czasach. Koronawirus uniemożliwił im uczestniczenie w lekcjach w trybie stacjonarnym. 5 maja ma odbyć się egzamin z matematyki.

Studenci zarządzania wspierają starszych przedsiębiorców

Studenci zarządzania chcą uratować dorobek życia starszych przedsiębiorców, którzy sami nie poradziliby sobie z opanowaniem internetu. Studenci mają satysfakcję z wyników, a ich podopieczni mają satysfakcję, że wspiera ich mechanizm internetowej promocji.

Prognoza pogody na środę 5 maja

W środę zachmurzenie będzie zmienne. We wschodniej, centralnej i południowej części kraju, a pod wieczór także na Nizinie Szczecińskiej, wystąpi przelotny deszcz i burze. Temperatura wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

Prognoza pogody na wtorek 4 maja

We wtorek pogodnie. Tylko na zachodzie Polski, Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce opady deszczu (2-7 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr dość silny, w porywach osiągający prędkość do 55 km/h, południowo-zachodni. W górach zjawiska fenowe. Na Śnieżce i Kasprowym Wierchu porywy o prędkości do 120 km/h.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów i w niedzielę - z pucharem w rękach - wrócili do Polski. W tym sezonie wygrywali niemal wszystko, co mogli. Zwycięstwem w Lidze Mistrzów przeszli do historii.

"To są barwy, to jest sztandar, za który ludzie umierali"

2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w Świnoujściu na latarnię morską wciągnięto biało-czerwoną flagę o powierzchni 640 metrów kwadratowych. Flagi było także widać w większych miastach i mniejszych miejscowościach, na budynkach i samochodach.

Tak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy

Państwowy koncern Orlen przejmuje lokalne media, choć w kwietniu warszawski sąd okręgowy wstrzymał wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press. Jak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy i kiedy wszystkie władze w kraju - ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza - są w jednych rękach?

"Żyjemy w takim zawieszeniu, dopóki się ta sprawa nie wyjaśni"

Andżelika Rutkowska i Ania Jałowiczor zaginęły wiele lat temu. Ich rodziny cały czas czekają i mają nadzieję na szczęśliwe odnalezienie swoich bliskich. Jak podkreśla Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA, wbrew pozorom z każdym rokiem oczekiwanie bliskich jest jeszcze silniejsze.

"Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów". Debata w TVN24 i TVN24 GO

Wybory w Rzeszowie to polityka lokalna, ale do tych wyborów wielka polityka wkroczyła już dawno. W niedzielę odbędzie się debata "Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów", którą poprowadzi dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. W dyskusji wezmą udział wszyscy kandydaci na prezydenta - Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł oraz Grzegorz Braun. Początek debaty o godzinie 20:00 w TVN24 i TVN24 GO.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 maja

W poniedziałek w kraju będzie pochmurno z opadami deszczu. Na Suwalszczyźnie wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, zachodni.

"Te gazety staną się tubą propagandową władzy"

W redakcjach należących do Polska Press zaczęły się czystki. Pracę stracili redaktorzy naczelni trzech dzienników: "Dziennika Zachodniego", "Gazety Krakowskiej" oraz "Nowin". "Politycznym czynownikom uschną kiedyś ręce za to, co zrobili i robią z mediami w PL" - stwierdził na portalu społecznościowym Marcin Zasada, dziennikarz "Dziennika Zachodniego". W kwietniu Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał transakcję zakupu wydawnictwa Polska Press przez państwowy koncern Orlen.

"Policjantki, mobbing, molestowanie". Reportaż "Superwizjera" w TVN24 i TVN24 GO

Groźby, wyzwiska, dyskryminacja w pracy i nakłanianie do seksu. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do policjantek, które czują się ofiarami mobbingu i molestowania. Zamiast pomocy spotkała je degradacja zawodowa i postępowania dyscyplinarne. Ich oprawcy - jak dotąd - nie ponieśli konsekwencji. Reportaż Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego w "Superwizjerze" w TVN24 o 20:00, a także w TVN24 GO.

Prognoza pogody na niedzielę 2 maja

W niedzielę zachmurzenie będzie duże z postępującymi od południa w głąb kraju intensywnymi opadami deszczu, a w Karkonoszach śniegu. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zmieniających się będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.