Szczepienia medyków z "grupy zero" wstrzymane. "Zamieszanie wynika z ograniczonych dostaw"

Część medyków wciąż czeka na pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Wstrzymane szczepienia "grupy zero" odbijają się na studentach kierunków medycznych, którzy praktyki muszą odbyć w szpitalach. W Polsce dotychczas dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało ponad 600 tysięcy osób, ale i tu pojawiają się problemy. Część seniorów na drugą dawkę będzie musiała poczekać dłużej niż zakładano.

Zmuszał swoją dziewczynę, a potem żonę, do prostytucji. Reportaż "Superwizjera"

Przez cztery lata młoda kobieta zmuszana była do prostytucji przez swojego chłopaka, a potem męża. Straszył ją pobiciem, oblaniem kwasem, pocięciem twarzy. Groził, że jeśli ucieknie, nie da jej żyć. Koszmar się skończył dopiero, gdy został aresztowany. Jak to możliwe, że trwało to latami - o tym w sobotę o godzinie 20:00 w "Superwizjerze" na antenie TVN24.

"Zwykle zabieramy głos wtedy, kiedy mamy coś do powiedzenia"

Dezerter to jeden z najsłynniejszych zespołów ostatnich czterdziestu lat. Jego pierwszy singiel nosił tytuł "Ku przyszłości". Słuchając najnowszej płyty zespołu, można nabrać przekonania, że według członków zespołu Polska może teraz zmierzać "ku przeszłości" - tej z czasów PRL-u. Nowy album nosi tytuł "Kłamstwo to nowa prawda".

Prognoza pogody na niedzielę 14 lutego

W niedzielę pogodnie, tylko na wschodzie Polski przelotne opady śniegu (1-5 cm). Temperatura maksymalna w dzień od -6 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku do 0 w skali Celsjusza na Kaszubach i Mazurach. Wiatr umiarkowany, w porywach osiągający prędkość do 35 km/h.

Pierwszy dzień szczepień nauczycieli przeciwko COVID-19

W piątek rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19. Preparat w pierwszej kolejności otrzymają ci, którzy pracują stacjonarnie, czyli nauczycieli przedszkoli, klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz pracownicy żłobków. Początkowo szczepionka firmy AstraZeneca miała zostać podana osobom do 60. roku życia, ale to właśnie się zmieniło. Jak poinformował w piątek minister Michał Dworczyk, preparatem mogą być szczepione osoby od 18. do 65. roku życia.

"Pozycja Jacka Kurskiego jest taka jak Daniela Obajtka"

Jacek Kurski ma taką pozycją w partii, że telewizja, którą kieruje, z publicznej stała się rządową. Na media rządowe płacą wszyscy, bo jest abonament. Wszyscy płacą też wtedy, kiedy na rządowe media idą pieniądze z budżetu, a poszły na nie właśnie kolejne dwa miliardy. Może więc wszyscy powinni bliżej poznać prezesa TVP.

Prognoza pogody na sobotę 13 lutego

W sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach zachodnich kraju bez opadów, poza tym wystąpią przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, -2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 0 stopni Celsjusza na Wybrzeżu. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"Świat bez wolnych mediów byłby zniewolony"

Wolne media to nie wróg, to esencja demokracji. Wolne media służą obywatelom, a nie władzy, za to władzy patrzą na ręce. Nie ważne czy jest z lewa, z prawa czy ze środka. Warto przypomnieć czego nie udało się władzy ukryć i czego dziennikarze nie bali się ujawnić.

Prognoza pogody na piątek 12 lutego

W piątek miejscami w kraju wystąpią przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni.

"To się układa w bardzo niepokojący obraz nękania i zastraszania historyków"

Autorzy książki mają przeprosić. Jest wyrok sądu i uzasadnienie - wolność badań naukowych musi podlegać kryteriom rzetelności. Dwoje znanych historyków w książce "Dalej jest noc" opisało losy Żydów, którzy w okupowanej Polsce szukali pomocy Polaków po tym, jak przestały istnieć getta. Jedna z tych historii pokazuje, że można być jednocześnie dobrym i złym.