Cztery rezygnacje, wielu poszkodowanych. Podsumowanie otwarcia Tour de France

Złamania, w tym połamane żebra, a także potłuczenia i rany cięte - to tylko część obrażeń kolarzy po jednej z dwóch kraks, do których doszło podczas pierwszego etapu tegorocznej edycji Tour de France. Co najmniej 21 kolarzy zostało poszkodowanych, a czterech już się z tego powodu wycofało. Pierwszy wypadek spowodowała kobieta, która pozowała do kamer z kartonem, na którym wypisała pozdrowienia dla dziadków. Teraz szuka jej francuska żandarmeria, a organizator wyścigu złożył na nią doniesienie do prokuratury. Do drugiej kraksy doszło tuż przed metą.

Lewandowski odpowiedział na list 9-letniego Kuby. "Myślałem, że to sen"

"Jesteś najlepszym kibicem, jakiego mógłbym sobie wymarzyć" - napisał w odpowiedzi Robert Lewandowski na list 9-letniego Kuby. Po eliminacji Polski z Euro 2020 chłopie napisał list do piłkarza, żeby zapewnić Roberta Lewandowskiego, że nie czuje się zawiedziony. "Cieszę się, że walczyłeś do końca" - napisał. Kuba chciał w ten sposób pocieszyć kapitana biało-czerwonych.

Prognoza pogody na poniedziałek 28 czerwca

W poniedziałek słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 23 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 29 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Odejścia z klubu PiS. "Za mało wzajemnego szacunku"

Za mało szacunku, za dużo niekonsultowanych decyzji - tak Jarosław Gowin odpowiada na pytanie o to, dlaczego PiS traci w Sejmie stabilną większość. Lider Porozumienia doskonale wie, jak wygląda wypychanie z koalicji i liczenie szabel. Na kogo teraz liczyć będzie musiał PiS głsowaniach?

"Papież Franciszek zrozumiał, że polski Kościół ma problem z pedofilią i że sam go nie rozwiąże"

Watykańska komisja w sprawie kardynała Stanisława Dziwisza już działa. Jak poinformowała w sobotę Nuncjatura Apostolska, z wizytą w Polsce był kardynał Angelo Bagnasco, przewodniczący komisji. Przesłuchany został między innymi ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który wielokrotnie interweniował w przypadkach wykorzystywania seksualnego przez duchownych. - Papież Franciszek zrozumiał, że polski Kościół ma problem z pedofilią i że sam go nie rozwiąże - komentuje teolog i filozof Jarosław Makowski.

Niezwykła wystawa obrazów Zdzisława Beksińskiego

W historii nie było większej czasowej wystawy obrazów Zdzisława Beksińskiego niż ta, która została otwarta w Warszawie. To ponad 70 oryginalnych dzieł. Wśród nich są takie, których nikt publicznie jeszcze nie widział.

Prognoza pogody na niedzielę 27 czerwca

W niedzielę w kraju będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Reprywatyzacja będzie niemożliwa? Izrael ostro krytykuje projekt ustawy

W 2015 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że w prawie musi się znaleźć okres przedawnienia roszczeń wobec decyzji wydanych z poważnym naruszeniem prawa lub bezprawnie. Sejm uchwalił nowelizację, zgodnie z którą takie sprawy po 30 latach od wydania decyzji zostałyby umorzone. Władze Izraela uważają, że to uniemożliwi reprywatyzację zagrabionego mienia żydowskiego.

Przemysław Czarnek częściej oceniany źle niż dobrze. Wyniki sondażu

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w ubiegłym tygodniu mówił o nadchodzących zmianach w oświacie. W nowym roku szkolnym resort chce, by kuratorzy mieli większy niż dotychczas wpływ na powoływanie dyrektorów szkół i innych placówek, a także na odwoływanie i zawieszanie dyrektorów w przypadku, gdy nie wypełniają poleceń. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 48 procent badanych negatywnie oceniło Przemysława Czarnka na stanowisku ministra edukacji. Przeciwnego zdania było 29 procent respondentów.

Papież powołał komisję, która ma zbadać sprawę kardynała Dziwisza

Papież Franciszek powołał komisję, która zajmie się sprawą kardynała Stanisława Dziwisza. Komisja przyjrzy się między innymi zarzutom dotyczącym tuszowania pedofilii w Kościele. Marcin Gutowski - reporter programu "Czarno na białym" w TVN24 i autor reportażu "Don Stanislao" - podkreśla, że to sygnał, że Watykan traktuję tę sprawę bardzo poważnie.

Prognoza pogody na sobotę 26 czerwca

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/m2. Na południu i południowym-wschodzie Polski miejscami burze z opadami do 25 l/m2. Tylko na zachodzie kraju i Pomorzu na ogół pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Górnym Śląsku do 25 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny, wiejący z prędkością do 90 km/h.

Ryszard Terlecki pozostanie wicemarszałkiem Sejmu

W poprzednich głosowaniach prawica nie zawsze była zjednoczona. Tym razem było inaczej. Obóz rządzący obronił trzech ministrów wskazanych w raporcie Najwyższej Izby Kontroli w sprawie organizacji wyborów kopertowych: Mariusza Kamińskiego, Jacka Sasina oraz Michała Dworczyka. Stanowisko wicemarszałka Sejmu zachowa również Ryszard Terlecki, którego odwołania chciała opozycja po jego słowach na temat liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej.

Spada zainteresowanie szczepieniami. Rząd liczy, że zmieni to loteria szczepionkowa

Z 300 tysięcy do 50 tysięcy dziennie spadła liczba rejestrujących się na szczepienia przeciwko COVID-19. Jeżeli nie zaszczepi się odpowiednia część populacji, to może nas czekać czwarta fala pandemii i kolejny lockdown - alarmują lekarze. Z pomocą wygasającej akcji szczepień przychodzi rząd. Od lipca rusza specjalna loteria z nagrodami dla tych, którzy postanowią się zaszczepić.

Kolejny wyrok w sprawie "skoku stulecia". Grzegorz Łuczak skazany

Niemal sześć lat temu dokonano "skoku stulecia". Łupem padło osiem milionów złotych. W czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi skazał Grzegorza Łuczaka, który miał być mózgiem całej operacji. Mężczyzna przez lata się ukrywał. Jako były policjant doskonale mylił tropy, wielu myślało, że już nie żyje. Łuczak w więzieniu spędzić ma 8 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Prognoza pogody na piątek 25 czerwca

W piątek zachmurzenie w kraju będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na północy, wschodzie i południowym-wschodzie kraju wystąpią burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu i Kujawach, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 29 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, tylko na wschodzie południowy.

Opozycja chce dymisji Przemysława Czarnka, PiS nagradza go brawami

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w środę rano skomentował sobotnią paradę równości w Warszawie. - Czy to są ludzie normalni? - zastanawiał się na antenie telewizji publicznej. Słowa Przemysława Czarnka kilka godzin później wywołały burzę podczas posiedzenia Sejmu. Posłowie PiS nagrodzili ministra oklaskami.