Zapełnione szpitale, braki kadrowe. "Jesteśmy spóźnieni zawsze o krok"

Ministerstwo Zdrowia w środę poinformowało o 29 978 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. To najgorsza sytuacja od początku pandemii w Polsce. Umierają ci, którzy nie zdążyli się zaszczepić. Oblężone są szpitale, brakuje w nich miejsc i lekarzy. System, który miał temu zapobiec, to porażka ministra zdrowia - mówi były prawicowy minister. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki przygotowuje kolejne restrykcje.

"Antysemityzm to nienawiść i nigdy nie możemy się na niego godzić"

Antysemityzm to nienawiść - mówi prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Prezydent powiedział, że naród żydowski przetrwał dzięki wielkiemu poświeceniu - zwłaszcza Polaków, którym groziła za to śmierć. Wręczył odznaczenia zasłużonym w ratowaniu i w pielęgnowaniu pamięci.

Co prokuratura zrobiła w sprawie Daniela Obajtka? Zbigniew Ziobro w ogniu pytań

Daniel Obajtek posiada lub jest współwłaścicielem 38 nieruchomości w 14 miejscowościach - tak wynika z dokumentów finansowych, które pokazał części mediów. Zapewnia, że na wszystko ma pokrycie w zarobkach oraz pomocy od rodziny i że nie złamał prawa. Innego zdania jest opozycja, która uważa, że nagrania - opublikowane przez "Gazetę Wyborczą" - temu przeczą.

Prognoza pogody na czwartek 25 marca

W kraju będzie pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. Miejscami wystąpi słaby, przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i 14 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

"Mam obawę, że za chwilę służba zdrowia padnie"

Tylko ostatniej doby do szpitali trafiło blisko 1,5 tysiąca chorych na COVID-19. Odwołuje się planowe zabiegi, likwiduje się łóżka dla innych chorych, a oni też potrzebują pomocy. Karetki i helikoptery krążą po Polsce i szukają wolnych miejsc. Tak aktualnie wygląda sytuacja epidemiczna w Polsce.

Prezes PiS wciąż milczy w sprawie Daniela Obajtka

Ta sprawa pana dopadnie - tak do Jarosława Kaczyńskiego zwraca się Koalicja Obywatelska. Chodzi o Daniela Obajtka i o to, że Jarosław Kaczyński wciąż w tej sprawie milczy, choć przez lata promował Obajtka, wychwalał go i wskazywał jako przykład. Prezes milczy, a prokuratura szuka dowodu, który zaginął.

Ruch Szymona Hołowni zyskuje w sondażach. "Premia za wolę i organizację"

Szymon Hołownia dziwi się Borysowi Budce, gdy ten przekonuje, że nie da się utrzymać aktywności politycznej ludzi przez trzy lata do wyborów. Hołownia przekonuje, że on to właśnie robi i mu się udaje. W najnowszym sondażu pracowni Kantar dla OKO.press i "Gazety Wyborczej" Polska 2050 mocno wyprzedza Platformę Obywatelską wraz z jej koalicjantami.

"W kościele nie ma koronawirusa, a wszędzie indziej jest"

W momencie, gdy atakuje nas trzecia fala pandemii, lekarzy niepokoją zbliżające się święta. Czy zakazy będą przestrzegane i czy nie powinny być ostrzejsze? Czy podczas Wielkanocy będą masowe msze, procesje, święcenie pokarmów? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że najpóźniej w czwartek rząd ogłosi nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie. Tymczasem tylko niektóre diecezje wydały zalecenia dla parafii w sprawie organizowania święcenia pokarmów i procesji.

Prognoza pogody na środę 24 marca

W środę w kraju będzie pochmurno. Przejaśnienia wystąpią głównie na wschodzie Polski. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Gdzie on, tam ona. Gdy Daniel Obajtek robił karierę, była agentka CBA podążała za nim krok w krok

Sylwia Kobyłkiewicz pracowała w delegaturze CBA, która kontrolowała oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka. Po odejściu ze służby jej kariera bardzo zaczęła przypominać karierę byłego wójta Pcimia. Za jej pracę płaciła jej gmina Pcim, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Energa S.A., a teraz jest prezesem zarządu Orlen Upstream. Ona sama twierdzi, że w żaden sposób nie nadzorowała pracy osób badających oświadczenia Daniela Obajtka.

Prokuratura chce uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu

Prokuratura chce uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu. Śledczy chcą postawić Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty korupcyjne z czasu, kiedy był dyrektorem szpitala. Partyjni koledzy marszałka mówią krótko - to atak politycznej prokuratury Zbigniewa Ziobry na demokratyczny Senat.

PiS na czele. Polska 2050 przed Koalicją Obywatelską

Sondaż pracowni Kantar dla OKO.press i "Wyborczej" pokazuje, że z poparciem na poziomie 26 procent PiS jest na pierwszym miejscu. Tuż za nim jest Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 23 procent. O wiele dalej jest Koalicja Obywatelska z 16-procentowym poparciem. Aż 14 procent pytanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. 9 procent pytanych zagłosowałoby na Konfederację, a 8 procent na Lewicę. Poza parlamentem znalazłaby się Koalicja Polska, która w sondażu ma 3 procent poparcia.

"Prawem przede wszystkim jest dla sędziego konstytucja"

Kolejny polski sąd pisze do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ale pierwszy raz pytania dotyczą sędziów sądów powszechnych. Chodzi o to, czy legalnie zostali powołani ci, którzy otrzymali rekomendację nowej KRS. To oznacza, że sprawa może dotyczyć około tysiąca sędziów w Polsce.

Prognoza pogody na wtorek 23 marca

W kraju będzie pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. Na zachodzie Polski mogą wystąpić słabe opady deszczu, a na południowym wschodzie przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Pomorzu, Kujawach i Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

"Onkologia cierpi i to cierpi bardzo". Z powodu pandemii zabiegi są odwoływane

U pana Rafała trzy lata temu zdiagnozowano raka pęcherza. Pięć miesięcy temu dowiedział się o przerzutach na płuca. Zapadła decyzja o operacji. Szpital w Otwocku, w którym leżał, przez zmiany związane z epidemią operacji w planowanym terminie zrobić nie mógł. Z zabiegiem zdążył tuż przed trzecią falą. Nie wszyscy pacjenci onkologiczni mieli tyle szczęścia.

Niemcy zaostrzają przepisy dla wjeżdżających z Polski

W Niemczech Polska trafia na czarną listę krajów i negatywny wynik testu jest teraz jak przepustka. Bez tego wjazdu dla nas nie ma. W Szwajcarii jest podobnie. W Wielkiej Brytanii nawet dla tych z ujemnym testem jest kwarantanna, Co jeszcze trzeba wiedzieć, jeżeli jest się w drodze?

Dariusz Wolski nominowany do Oscara. "Bardzo jest miło być docenionym"

Westerny w komunistycznej Polsce to było okno na świat fantazji - jak uważa nominowany do Oscara Dariusz Wolski. Twierdzi, że jest mu bardzo miło, że za zdjęcia do westernu został właśnie doceniony. Dariusz Wolski został nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu "Nowiny ze świata" Paula Greengrassa, w którym odtwórcą głównej roli jest Tom Hanks.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 marca

W poniedziałek zachmurzenie zmienne. W Małopolsce i na Podkarpaciu zanikające przelotne opady śniegu. Ślisko. Słaby śnieg możliwy także na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.