Prognoza pogody na sobotę 6 lutego

W sobotę na południu Polski pochmurno z opadami śniegu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od -10 stopni Celsjusza na Podlasiu do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północny skręcający na wschodni.

19 jeleni utopiło się w jeziorze. Zbieracze poroża mieli przestraszyć stado petardami

Około 30 jeleni wpadło do jeziora we wsi Ścienne niedaleko Ińska. Dzielni strażacy część z nich uratowali, ale 19 jeleni się utopiło. Ich ciała też trzeba było wyłowić, żeby nie doszło do skażenia jeziora. Zastępy strażaków zjechały z kilku okolicznych miejscowości. Policja szuka sprawców tragedii - według świadków zbieracze poroża przestraszyli stado petardami.

"Państwo staje się moderatorem". Jest projekt ustawy o Radzie Wolności Słowa

Resort Zbigniewa Ziobry przygotował projekt ustawy o Radzie Wolności Słowa, która zajmowałaby się odwołaniami od decyzji administracji mediów społecznych w sprawie usunięcia lub ograniczenia dostępu do treści użytkowników. Członków rady wybierałby Sejm. Projekt zakłada, że mogłaby nakładać wielomilionowe kary na media społecznościowe.

Prognoza pogody na piątek 5 lutego

W piątek pochmurno z rozpogodzeniami. Na południu i południowym-zachodzie kraju oraz na Warmii i w rejonie Zatoki Gdańskiej przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Śląsku. Wiatr wschodni i północny, słaby i umiarkowany.

Prezydent rozmawiał z przedsiębiorcami. "To nie było spotkanie przełomowe"

Przedsiębiorcy domagają się odmrożenia gospodarki, bo - jak mówią - pandemia ich wykańcza i grozi bankructwem wielu firm. Ich argumentów w środę wysłuchał prezydent Andrzej Duda, który stwierdził, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle. Jednocześnie rząd uważa, że firmom pomaga jak nikt inny w Unii Europejskiej.

Lewica i organizacje kobiece przedstawiły projekt ustawy aborcyjnej

Lewica, w odpowiedzi na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, przedstawiła projekt zezwalający na przerywanie ciąży w ciągu trzech pierwszych miesięcy ciąży. Projekt może nie uzyskać w Sejmie poparcia, ponieważ część posłów opozycji woli tak zwany kompromis aborcyjny z 1993 roku.

"Bez darczyńców nic nie możemy zrobić dla naszych dzieci"

W wyniku orzeczenia Trybunał Konstytucyjnego w Polsce nielegalna jest aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Politycy Zjednoczonej Prawicy przekonują, że decyzja TK zwiększa ochronę życia w Polsce. Warto więc zapytać, jak państwo wspiera rodziny zmagające się z niepełnosprawnością dzieci? - Systemowa pomoc jest żadna – odpowiadają rodzice.

Prognoza pogody na czwartek 4 lutego

W czwartek w kraju będzie pochmurno z postępującymi od północy przejaśnieniami. Na południu wystąpi deszcz, poza tym pojawi się zanikający śnieg. Temperatura wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. W ciągu dnia temperatura będzie spadała. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, przeważnie północno-zachodni. Ciśnienie rośnie.

"Efekt końcowy działania szczepionki AstraZeneki jest taki sam jak szczepionki mRNA"

W przyszłym tygodniu mają ruszyć szczepienia kolejnej grupy - nauczycieli. Do Polski dotrze wtedy dostawa szczepionki od firmy AstraZeneca, która zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej będzie przeznaczona dla osób między 18. a 60. rokiem życia. Właśnie tym preparatem mają być szczepieni nauczyciele. Eksperci podkreślają, że efekt końcowy działania tej szczepionki będzie taki sam jak w przypadku preparatów firm Pfizer i Moderna.

Prognoza pogody na środę 3 lutego

W środę duże zachmurzenie. Na Suwalszczyźnie, Mazurach i Warmii opady mokrego śniegu do 5 cm, a wysoko w górach do 10 cm. Poza tym na północy opady deszczu ze śniegiem, a w pozostałych regionach kraju - opady deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na północnym-wschodzie do 9 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h, wysoko w górach - do 90-120 km/h.

Sukces 29. Finału WOŚP. Orkiestra pobiła kolejny rekord

Nowy rekord i ponad 127 milionów złotych na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a to jeszcze nie koniec, bo licytacje wciąż trwają. Podczas 29. Finału WOŚP znowu rozbił bank dobra. Wyniki aukcji - jak mówi Jurek Owsiak - przechodzą najśmielsze oczekiwania. Ostateczną kwotę poznamy na początku kwietnia.

Galerie handlowe znów otwarte, godziny dla seniorów zniesione

W poniedziałek ponownie otwarte zostały galerie handlowe oraz muzea i galerie sztuki. W hotelach, restauracjach i siłowniach wciąż są zamknięte drzwi. Narciarskie stoki też z zakazem wstępu. Czy zmiany wprowadzone od 1 lutego oznaczają dalsze luzowanie obostrzeń?