Kilka dni, kilka tragicznych wydarzeń. Służby apelują o rozwagę

Ze stawu na poznańskich Szachtach służby wyłowiły ciało 21-latka. Nieco więcej szczęścia miały dwie nastolatki, które na stawie obok chciały sobie zrobić zdjęcie. Lód się pod nimi zarwał, ale obydwie zostały uratowane. Z kolei w Urszulewie utonął 45-letni mors, który chciał przepłynąć z jednego przerębla do drugiego - to tylko kilka przykładów groźnych sytuacji, do których doszło w ostatnich dniach. Służby apelują o rozwagę na lodzie i na śniegu.

Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. Zgodnie z zaleceniami MEN klasy mają się nie kontaktować, a więc najlepiej, by korzystały z oddzielnych łazienek, a nawet pięter. Do tego nauczyciele mają być na stałe przypisani tylko do jednej grupy.

Prognoza pogody na wtorek 19 stycznia

We wtorek zachmurzenie będzie duże. Wystąpią opady śniegu przechodzące na zachodzie kraju w śnieg z deszczem marznącym i powodującym gołoledź. Będzie ślisko. W Sudetach wystąpią intensywne opady śniegu. Temperatura wyniesie od -9 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Polacy poza podium w konkursie w Zakopanem

Złe wiadomości z Zakopanego - żaden z naszych reprezentantów nie wskoczył na podium. Najdalej zaleciał Andrzej Stękała. Zawody miały być bez publiczności, ale kibice znaleźli sposoby, by być bardzo blisko.

Apel prezesa PiS w kościele w Starachowicach. Opozycja komentuje

Zło atakuje - mówi Jarosław Kaczyński w kościele w Starachowicach i mobilizuje do walki z rzekomym atakiem na Polskę, naród i Kościół. Podczas transmitowanej przez telewizję publiczną mszy w rocznicę śmierci swojej matki prezes PiS mówił też o obronie przyzwoitości w życiu publicznym. Opozycja mówi, że przyzwoitości rzeczywiście brakuje, a zastąpił ją kult jednostki.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 stycznia

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią rozpogodzenia. Na zachodzie kraju pojawią się opady śniegu. Temperatura wyniesie od -15 stopni Celsjusza na Podlasiu do -1 stopnia Celsjusza w rejonie Zatoki Pomorskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

Atak zimy w Polsce. Na drogach może być niebezpiecznie

Zawieje i zamiecie, śliskie drogi, zaspy i coraz więcej wypadków na drogach - zima ostro zaatakowała w Polsce. Pękają rury ciepłownicze - z tego powodu marzną mieszkańcy nieogrzewanych mieszkań. Najbardziej marzną jednak bezdomni.

Prognoza pogody na niedzielę 17 stycznia

W niedzielę w kraju będzie pogodnie. W Tatrach i Beskidach wystąpi śnieg. Temperatura wyniesie od -15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i zmienny. Ciśnienie rośnie.

Pierwszy dzień rejestracji dla seniorów. Przed punktami ustawiały się kolejki

W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. Chętnych do szczepień zarejestrowało się ponad 127 tysięcy seniorów - przez internet, infolinię i w przychodniach. Niestety nie wszystkim udało się to zrobić w piątek. W niektórych przychodniach lekarze sami stworzyli listy rezerwowe.

Bunt przedsiębiorców narasta. "Jesteśmy już na krawędzi"

Rząd zapewnia, że pomoże w pokryciu strat jakie ponoszą przedsiębiorcy przez obostrzenia związane z pandemią. Jednak wielu z nich przekonuje, że nie jest już w stanie czekać. W fatalnej sytuacji są nie tylko przedsiębiorcy na południu Polski, ale w całym kraju.

"Władza jako pierwsza łamie prawo, które sama tworzy"

We wtorek wiceminister aktywów państwowych i poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń był na meczu siatkarskim. Polityk siedział na trybunach pomimo obowiązujących obostrzeń, zgodnie z którymi tego typu wydarzenia mogą odbywać się bez udziału publiczności. Soboń przeprosił i tłumaczył, że zaprosił go klub. To nie jedyny polityk obozu rządzącego, który w ostatnim czasie ma problem z epidemicznymi obostrzeniami.

Prognoza pogody na sobotę 16 stycznia

W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie. Okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -10 stopni Celsjusz na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 0 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr będzie umiarkowany, mogący powodować lokalne zmiecie śnieżne, północno-zachodni.

Wolne tempo szczepień na COVID-19 w Polsce. Rząd nie wyklucza zmiany strategii

Od piątku każda osoba dorosła w Polsce będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19, a seniorzy powyżej 80. roku życia będą już mogli się zarejestrować na konkretny termin. To, co głównie ogranicza punkty szczepień, to małe liczby dawek szczepionki, które otrzymują. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w czwartek, że rząd nie wyklucza zmniejszenia rezerw dawek, które w tej chwili są odkładane w magazynach.