Zapadł wyrok w sprawie księdza Arkadiusza H.

Zapadł wyrok trzech lat pozbawienia wolności dla księdza, który molestował syna organisty. To właśnie o nim można było usłyszeć w filmie "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. W końcu przyznał się do winy i zaskoczył prośbą o "braterskie pojednanie". Są też inne ofiary księdza, ale ich sprawy się przedawniły.

"Jest nam wstyd. Najczęściej widzimy dominikanów bojowo nastawionych. Macie dominikanina upokorzonego"

Dominikanie apelują, aby zgłaszały się do nich osoby skrzywdzone przez członków zakonu. To reakcja na sprawę zakonnika, który mógł skrzywdzić nawet kilkanaście dorosłych osób ponad 20 lat temu. W niedzielę bracia Konwentu św. Wojciecha we Wrocławiu stwierdzili, że w latach 1996-2000 w ramach ich duszpasterstwa działał "intensywny mechanizm przypominający funkcjonowanie religijnej sekty".

Do Polski dotarły kolejne dostawy szczepionek

W poniedziałek do Polski dotarły kolejne dostawy szczepionek. Znowu ruszyły szczepienia "grupy zero", a od środy mogą ustalać terminy przewlekle chorzy. Wszyscy na druga dawkę będą musieli czekać dłużej niż dotąd, ale za to więcej osób dostanie pierwszą dawkę.

Prognoza pogody na wtorek 9 marca

We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni. Ciśnienie waha się.

Nowe zasady szczepień nie obowiązują wstecz. Ustalone już terminy pozostają bez zmian

Każdy, kto od poniedziałku 8 marca zostanie zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, dłużej niż jego poprzednicy poczeka na drugą dawkę. To decyzja rządu. Chodzi o wyścig z czasem - by w obliczu trzeciej fali zachorowań jak najwięcej Polaków zaszczepić przynajmniej raz, by byli bezpieczniejsi. Zmiany nie dotyczą osób, które już zostały zaszczepione pierwszą dawką i mają wyznaczony termin podania drugiej dawki.

"Mamy zaginione miliardy złotych. Nie do odzyskania"

Oszustwa podatkowe na miliardy, brudne pieniądze, narkotyki i przemoc - to dalekowschodnie gangi. Nie gdzieś daleko, lecz w Wólce Kosowskiej, na wielkim targowisku pod Warszawą. To inne miejsce za dnia, a inne w nocy. Jak sobie tam radzą służby?

Prognoza pogody na poniedziałek 8 marca

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią rozpogodzenia. Na południu oraz północnym wschodzie kraju wystąpią przelotne opady śniegu do. Temperatura wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie jeszcze okresami dość silny.

Obajtek zabiera głos w sprawie nagrań. "Powinien przeprosić i podać się do dymisji"

Daniel Obajtek zabiera głos w sprawie nagrań opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą". Nigdy, będąc wójtem, nie pracowałem dla żadnej firmy. Nie złamałem prawa - mówi obecny prezes Orlenu. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Obajtek podkreśla, że nagrane rozmowy mogły być zmontowane, choć przeprasza za brzydkie słowa. W jego sprawie nie chodzi jednak o język nagranych wypowiedzi, tylko o biznes. Chodzi też o nieruchomości i w tym temacie pojawiają się nowe pytania.

Tragiczny wypadek autokaru. Zginęło pięć osób, kilkudziesięciu rannych

Tragiczny wypadek autokaru na A4. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Kaszyce koło Jarosławia. Autokar uderzył w barierę, przewrócił się na bok i stoczył się ze skarpy. W wypadku zginęło pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wszyscy podróżujący autokarem to obywatele Ukrainy.

"Bankierzy mafii z Wólki Kosowskiej". Reportaż "Superwizjera" w TVN24

Na ogromnym targowisku pod Warszawą w Wólce Kosowskiej transakcje handlowe często realizowane są tylko gotówką, a za towary i usługi nie jest płacony VAT. Pieniądze później trafiają do bankowych systemów i płyną za granicę. Czy polskie służby mają sposób na wietnamskie gangi? O tym w sobotę o godzinie 20:00 w "Superwizjerze" na antenie TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 7 marca

W niedzielę na południu kraju będzie pogodnie. Poza tym wystąpią opady śniegu, a na Pomorzu i w Wielkopolsce deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni, dość silny, w porywach osiągając prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Może powodować lokalne zawieje śnieżne.

Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Kolejne województwo zostało objęte lockdownem

Rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń regionalnych. Od soboty 13 marca lockdownem zostanie objęte województwo pomorskie. W piątek resort zdrowia poinformował o 15829 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 263 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Lekarze walczą z trzecią falą pandemii i alarmują o przepełnionych oddziałach oraz brakach kadrowych.

Wieloletni pełnomocnik Zbigniewa Ziobry będzie reprezentował Daniela Obajtka

Daniel Obajtek zamierza pozwać "Gazetę Wyborczą" za naruszenie jego dóbr osobistych. Sprawą ujawnioną w "taśmach Obajtka" - podejrzeniami, że Daniel Obajtek jako wójt Pcimia nielegalnie kierował prywatną spółką - zajmie się także prokuratura. Prokuratorem generalnym jest Zbigniew Ziobro, którego od lat reprezentuje prawnik Maciej Zaborowski. Ten sam prawnik będzie reprezentował Daniela Obajtka.

Rozpoczęło się drążenie tunelu pod Świną

W piątek w Świnoujściu ruszyła maszyna kret, która pod Świną wydrąży tunel. Mieszkańcy czekali na tę inwestycję dziesięciolecia, dzięki tunelowi będzie można bez problemu przejechać z wyspy Uznam na wyspę Wolin. Budowa ma zakończyć się pod koniec 2022 roku.

Prognoza pogody na sobotę 6 marca

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni będzie słaby i umiarkowany, na północy silniejszy.