"To jest zemsta Jarosława Kaczyńskiego na Gowinie"

Nie ma zawieszenia broni w walce o władzę w Porozumieniu. W piątek wieczorem z partii usunięto Adama Bielana i Kamila Bortniczuka, ale oni nie przyjmują tego do wiadomości. Porozumienie ma 17 posłów, ale kilku może teraz odejść z partii.

Prognoza pogody na niedzielę 7 lutego

W niedzielę na północy Polski będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu (5-10 cm). Temperatura maksymalna w dzień od -14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 55 km/h, powodujący lokalne zamiecie i zawieje śnieżne, wschodni.

Nieporozumienia w Porozumieniu. "Wiem, że Adam Bielan jest człowiekiem Jarosława Kaczyńskiego"

To już jest coś dużo więcej niż kłótnia w rodzinie. To walka o władzę i przejęcie ugrupowania, które współtworzy Zjednoczoną Prawicę. Porozumienie Jarosława Gowina chcą przejąć Adam Bielan i jego stronnicy, którym coraz bliżej jest do PiS-u. Wojna na słowa i decyzje trwa. Najnowsze informacje są takie, że Adam Bielan i Kamil Bortniczuk zostali usunięci z Porozumienia.

Prognoza pogody na sobotę 6 lutego

W sobotę na południu Polski pochmurno z opadami śniegu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od -10 stopni Celsjusza na Podlasiu do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północny skręcający na wschodni.

19 jeleni utopiło się w jeziorze. Zbieracze poroża mieli przestraszyć stado petardami

Około 30 jeleni wpadło do jeziora we wsi Ścienne niedaleko Ińska. Dzielni strażacy część z nich uratowali, ale 19 jeleni się utopiło. Ich ciała też trzeba było wyłowić, żeby nie doszło do skażenia jeziora. Zastępy strażaków zjechały z kilku okolicznych miejscowości. Policja szuka sprawców tragedii - według świadków zbieracze poroża przestraszyli stado petardami.

"Państwo staje się moderatorem". Jest projekt ustawy o Radzie Wolności Słowa

Resort Zbigniewa Ziobry przygotował projekt ustawy o Radzie Wolności Słowa, która zajmowałaby się odwołaniami od decyzji administracji mediów społecznych w sprawie usunięcia lub ograniczenia dostępu do treści użytkowników. Członków rady wybierałby Sejm. Projekt zakłada, że mogłaby nakładać wielomilionowe kary na media społecznościowe.

Prognoza pogody na piątek 5 lutego

W piątek pochmurno z rozpogodzeniami. Na południu i południowym-zachodzie kraju oraz na Warmii i w rejonie Zatoki Gdańskiej przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Śląsku. Wiatr wschodni i północny, słaby i umiarkowany.

Prezydent rozmawiał z przedsiębiorcami. "To nie było spotkanie przełomowe"

Przedsiębiorcy domagają się odmrożenia gospodarki, bo - jak mówią - pandemia ich wykańcza i grozi bankructwem wielu firm. Ich argumentów w środę wysłuchał prezydent Andrzej Duda, który stwierdził, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle. Jednocześnie rząd uważa, że firmom pomaga jak nikt inny w Unii Europejskiej.

Lewica i organizacje kobiece przedstawiły projekt ustawy aborcyjnej

Lewica, w odpowiedzi na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, przedstawiła projekt zezwalający na przerywanie ciąży w ciągu trzech pierwszych miesięcy ciąży. Projekt może nie uzyskać w Sejmie poparcia, ponieważ część posłów opozycji woli tak zwany kompromis aborcyjny z 1993 roku.

"Bez darczyńców nic nie możemy zrobić dla naszych dzieci"

W wyniku orzeczenia Trybunał Konstytucyjnego w Polsce nielegalna jest aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Politycy Zjednoczonej Prawicy przekonują, że decyzja TK zwiększa ochronę życia w Polsce. Warto więc zapytać, jak państwo wspiera rodziny zmagające się z niepełnosprawnością dzieci? - Systemowa pomoc jest żadna – odpowiadają rodzice.

Prognoza pogody na czwartek 4 lutego

W czwartek w kraju będzie pochmurno z postępującymi od północy przejaśnieniami. Na południu wystąpi deszcz, poza tym pojawi się zanikający śnieg. Temperatura wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. W ciągu dnia temperatura będzie spadała. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, przeważnie północno-zachodni. Ciśnienie rośnie.