Koronawirus w Polsce to dziś głównie problem szpitali i DPS-ów

711 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano we wtorek - dziś to przede wszystkim problem w szpitalach. W Skierniewicach, Sieradzu, ale też w Brzegu. W jednym z domów pomocy społecznej na Opolszczyźnie jest ponad stu zakażonych i to ognisko jest poważnym problem.

Prognoza pogody na środę 23 września

W środę na ogół słonecznie. Po południu na południowych krańcach Śląska i zachodnich krańcach Ziemi Lubuskiej wzrost zachmurzenia: miejscami przelotny deszcz i burze (10-20 mm opadu i porywy wiatru o prędkości 60-80 km/h). Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa.

Spotkanie kierownictwa PiS. "Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach"

Ponad trzy godziny trwało poniedziałkowe spotkanie liderów PiS w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Po spotkaniu nie było żadnych oficjalnych wypowiedzi polityków. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska we wpisie na Twitterze przekazała za to, że "podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie".

"Kaczyński uświadomił sobie, że Ziobro może mu zagrażać"

Wyrzucenie z rządu Zbigniewa Ziobry byłoby, jak wypowiedzenie wojny. W jednej chwili stałby się dla Prawa i Sprawiedliwości konkurentem politycznym. Przez lata Ziobro budował swoje wpływy - hurtowo odwoływał prezesów sądów i szefów prokuratur, a na ich miejsca powoływał zaufanych, wiernych i lojalnych.

"Murem za Beatą Morawiec". Demonstracja przed sądem w Krakowie

Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy i zwykli ludzie przyszli w poniedziałek przed Sąd Okręgowy w Krakowie, by okazać swoją solidarność i wsparcie dla sędzi tego sądu, Beaty Morawiec. Morawiec była prezesem Sądu Okręgowego w Krakowie do 2017 roku, kiedy to została odwołana z tego stanowiska przez Zbigniewa Ziobrę. Pozwała go potem za naruszenie dóbr osobistych. Dziś prokuratura chce postawić sędzi Morawiec dwa zarzuty i zażądała uchylenia jej immunitetu. Beata Morawiec zaprzecza zarzutom.

14 lat "szorstkiej przyjaźni" Kaczyńskiego i Ziobry

Szorstka przyjaźń między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro trwa już czternaście lat. Miała swoje wzloty i upadki, ale w głosie Jarosława Kaczyńskiego było słychać entuzjazm i radość, kiedy sześć lat temu podpisywał umowę o współpracy ze Zbigniewem Ziobro (i Jarosławem Gowinem). Stało się to po kilku latach politycznej rozłąki. Czy obecnie podobny scenariusz jest możliwy?

Prognoza pogody na wtorek 22 września

We wtorek słonecznie. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza w centrum kraju, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"Chciałem cię przeprosić". Tomasz Kaczmarek ujawnia kulisy afery wokół Wydawnictw Naukowo-Technicznych

Tomasz Kaczmarek, były "agent Tomek" z CBA, kolejny raz oskarża swoich ówczesnych szefów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - dziś ministra i wiceministra w rządzie Mateusza Morawieckiego. Tym razem chodzi o sprawę Bogusława Seredyńskiego - byłego prezesa Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Szefowie "agenta Tomka" mieli kreować afery korupcyjne. Dzisiaj Tomasz Kaczmarek przeprasza Bogusława Seredyńskiego za to, że w 2009 roku brał udział w akcji przeciwko niemu, która polegała na usiłowaniu wręczenia mu łapówki.

"Na pierwszym miejscu jest byt rolnika". Czy to sugestia weta wobec "piątki dla zwierząt"?

To na razie sugestia, ale bardzo czytelna - prezydent Andrzej Duda może zawetować ustawę wprowadzającą "piątkę dla zwierząt", czyli między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Podczas niedzielnych dożynek przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Andrzej Duda powiedział, że szanuje prawa zwierząt, ale na pierwszym miejscu jest byt rolnika i jego rodziny. Zanim ustawa trafi do prezydenta, najpierw zajmie się nią Senat.

Prognoza pogody na poniedziałek 21 września

W poniedziałek słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

"Na tym zakręcie często dochodzi do wypadków"

W nocy z piątku na sobotę doszło do tragicznego wypadku w Płocku. Rozpędzone auto, którym jechały trzy osoby, uderzyło w budynek jednorodzinny i doszczętnie spłonęło. Wcześniej samochód uszkodził instalację gazową innego domu. Straż pożarna musiała ewakuować 20 osób.

Prognoza pogody na niedzielę 20 września

W niedzielę w Polsce będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i na obszarze Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz bez poparcia Zjednoczonej Prawicy

Zaufały jej setki organizacji pozarządowych, ale nie poparli posłowie Zjednoczonej Prawicy. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz - jedyna kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich - przepadła w głosowaniu na sejmowej komisji. Bo partia rządząca ma swój plan przejęcia urzędu Rzecznika.

Seniorzy mają mieć szczepionkę za darmo. Ale aptekarze rozkładają ręce

Według zapowiedzi ministra zdrowia seniorzy powyżej 75. roku życia i pracownicy ochrony zdrowia już od piątku mogą zaszczepić się przeciwko grypie za darmo, czyli na koszt państwa. Mogliby, gdyby w aptekach szczepionki na grypę były dostępne. Nie są, bo w aptekach w całej Polsce ich brakuje. Nie wystarcza nawet na realizację zamówień.

Rozluźnienie na sali plenarnej. Posłowie bez maseczek

Uśmiechnięci chodzą po sali plenarnej, rozmawiają twarzą w twarz i szepczą do ucha. Ponad czterystu posłów w dniu, gdy liczba zakażeń koronawirusem dobijała do rekordu. Bez maseczek i bez dystansu posłowie wrócili z wakacji i nie dali obywatelom dobrego przykładu.