"Nawet po najdłuższej nocy nadejdzie dzień"

Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że Igor Tuleya jest sędzią w stanie czynnym. Sędzia w poniedziałek rano przyszedł do Sądu Okręgowego w Warszawie, żeby pracować. Nie został dopuszczony do orzekania, bo jego przełożony trzyma się decyzji Izby Dyscyplinarnej. Komisja Europejska uważa, że Izba Dyscyplinarna nie powinna orzekać w sprawach sędziów ze względu na decyzję TSUE o środkach tymczasowych.

"Szkolenie w policji od kilku lat leży". Komentarze po incydencie na stacji benzynowej

37-latka zdemolowała samochodem stację benzynową w Rymaniu w nocy z soboty na niedzielę. Podobno zrobiła to dlatego, że wyładowywała furię po kłótni z partnerem. Na miejscu byli policjanci, ale nie byli w stanie jej powstrzymać. Policyjni związkowcy skarżą się, że świeżo upieczeni policjanci rozpoczynają służbę niedostatecznie przygotowani.

Wszczęto śledztwo w sprawie tragedii w Dziwnowie

Służby wyciągnęły na brzeg samochód, który w niedzielę wjechał do rzeki Dziwny w Dziwnowie. W wypadku zginęła kobieta, mężczyzna i dwoje małych dzieci. Świadkowie zostali już przesłuchani. Śledczy potwierdzają jedynie, że osoby, które zginęły, to prawdopodobnie rodzina.

Polska Fundacja Narodowa przypomina o filmie "Poland: The Royal Tour"

"Przeciwstawił się swoim prześladowcom i przyczynił się do upadku 'imperium zła'" - to cytat o Mateuszu Morawieckim z opublikowane ponad rok temu filmu "Poland: The Royal Tour". Teraz Polska Fundacja Narodowa postanowiła przypomnieć ten wyprodukowany w 2019 roku film "w odpowiedzi na liczne prośby i zapytania dotyczące informacji, gdzie w Polsce można obejrzeć wyżej wymieniony film".

Prognoza pogody na wtorek 2 marca

We wtorek pochmurno z większymi przejaśnieniami, na południu z rozpogodzeniami. Rano miejscami na zachodzie, południu i w centrum Polski mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej oraz w Małopolsce. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50 km/h.

Czesi mają pretensje do kopalni Turów. Złożyli skargę do TSUE

Kopalnia Turów jest kością niezgody między Polską a Czechami. Czesi w skardze do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej twierdzą, że kopalnia Turów doprowadza do pustynnienia terenów po czeskiej stronie. Czesi boją się także hałasu i zapylenia powietrza z powodu działalności kopalni. Kopalnia Turów chce przedłużyć kończącą się za pięć lat koncesję na wydobycie do 2044 roku.

"Równość to nie jest specjalne traktowanie". Rusza kampania społeczna "LGBT+ja"

To szczucie posuwa się coraz dalej i może być tylko gorzej - mówi Anna i przyznaje, że czuje strach, kiedy ze swoją dziewczyną wychodzi na ulicę. LGBT to nie hasło i nie ideologia, to także ludzie. Dlatego rusza kampania społeczna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pod hasłem "LGBT+ja". Ma zachęcić nastolatków do okazywania wsparcia dla swoich nieheteronormatywnych i transpłciowych rówieśników.

Prognoza pogody na poniedziałek 1 marca

W poniedziałek pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Piotr Żyła mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie

Pięciu Polaków przystąpiło do pierwszego męskiego konkursu skoków narciarskich podczas mistrzostw świata na normalnej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Zwyciężył Piotr Żyła. Polak prowadził po pierwszej serii, obronił pozycję po drugiej i - jak mówił - wszystko mu dziś wychodziło.

Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego

Płetwonurkowie odnaleźli ciało Jana Lityńskiego, opozycjonisty w czasach PRL-u i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego. W ostatnią niedzielę Jan Lityński miał dramatyczny wypadek. Utonął w rzece Narew, ratując ukochanego psa.

"W Polsce nie ma miejsca na święte krowy"

W piątek "Gazeta Wyborcza" opublikowała materiał z którego ma wynikać, że prezes Orlenu Daniel Obajtek potajemnie kierował prywatną firmą, kiedy był wójtem Pcimia. Nagrania opublikowane przez "Wyborczą" oburzają polityków opozycji, jednak nie robią wrażenia na politykach obozu rządzącego.

PO przedstawiła swój plan naprawy gospodarki

Rząd ma Krajowy Plan Odbudowy, Platforma Obywatelska ma kontrpropozycję - "Receptę na kryzys". PO proponuje czasowe obniżenie podatku VAT, podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz przywrócenie handlu w niedziele.

"Zarobić na chorych na raka". Reportaż "Superwizjera"

Osoby chore na raka walczą o życie, co oszuści potrafią wykorzystać. Są metody, które kosztują ogromne pieniądze i które kończą się ogromnym bólem i rozczarowaniem. Dziennikarz "Superwizjera" Michał Fuja przez kilka miesięcy zgłębiał ten temat. Efektem jego pracy jest reportaż "Zarobić na chorych na raka". Emisja w tę sobotę o godzinie 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 28 lutego

W niedzielę na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północno-zachodni.

"Ziobro i Kaczyński są nawzajem swoimi zakładnikami"

Prawo i Sprawiedliwość przegrało czwartkowe głosowanie w Sejmie. Solidarna Polska wraz z politykami opozycji przegłosowała wniosek o uzupełnienie porządku obrad o informację wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego na temat wsparcia dla artystów w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Wynik tego głosowania nie został przemilczany. Prezes PiS Jarosław Kaczyński niemal natychmiast zabrał głos w tej sprawie.

Ruszyły konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy

W piątek 26 lutego ruszyły konsultacje Krajowego Planu Odbudowy. To dokument, który będzie podstawą do otrzymania środków z unijnego Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. W ramach unijnego wsparcia do Polski ma trafić - w ramach dotacji i pożyczek - 57 miliardów euro, czyli ponad 250 miliardów złotych. Konsultacje potrwają do 2 kwietnia.